Zyrtec cseppek: használati utasítás

A Zyrtec egy eredeti antihisztamin, a cetirizin egyik kereskedelmi neve.

Néhány osztályozás ezt a gyógyszert az antihisztaminok II. Generációjába utalja, azonban a legtöbb kutató véleménye és farmakológiai tulajdonságai szerint a gyógyszer a harmadik generációhoz tartozik.

Ezen az oldalon megtalálod az összes információt a Zirtek-ről: teljes körű használati utasítás a gyógyszerhez, a gyógyszertárak átlagárai, a gyógyszer teljes és hiányos analógjai, valamint azoknak a véleménye, akik már használják a Zyrtec cseppeket. Szeretné elhagyni a véleményét? Kérjük, írja be a megjegyzéseket.

Klinikai-farmakológiai csoport

Hisztamin H1 receptor blokkoló. Antiallergiás gyógyszer.

Gyógyszertár értékesítési feltételek

Orvos rendelése nélkül szabadul fel.

Mennyibe kerül a Zirtek költsége? A gyógyszertárak átlagos ára 360 rubel.

Forma és összetétele

A gyógyszer két farmakológiai formában áll rendelkezésre:

  1. Csepp Zyrtec. Külsőleg tiszta folyadék, szín nélkül. Az ecetsav szaga jellemző. A folyadékot 10 vagy 20 ml-es injekciós üvegbe öntjük, szorosan lezárva. Kartondobozban a palackon kívül csepegtető sapkát helyezünk.
  2. Bevont tabletták. Ezek fehér, hosszúkás, domború felületekkel rendelkező tabletták, amelyek egyik oldalán kockázatot jelentenek, és a kockázatok mindkét oldalán „Y” betűvel ellátott betűvel. 7 vagy 10 tablettát helyezünk a buborékfóliába, 1 buborékfóliát (7 vagy 10 tablettát) vagy 2 buborékfóliát (10 tabletta) helyezünk kartondobozba.

Hatóanyag - cetirizin-dihidroklorid:

  • 1 tabletta - 10 mg;
  • 1 ml csepp - 10 mg.

Tabletta segédanyagok: kolloid szilícium-dioxid, laktóz-monohidrát, magnézium-sztearát, mikrokristályos cellulóz, Opadray Y-1-7000 (titán-dioxid (E171), hipromellóz (E464), makrogol 400).

Cseppek segédanyagai: metil-parabenzol, propil-parabenzol, propilénglikol, nátrium-acetát, glicerin, jégecet, nátrium-szacharinát, tisztított víz.

Farmakológiai hatás

Zyrtec - allergiaellenes szer. Hisztamin H1 receptor blokkoló, versenyképes hisztamin antagonista, hidroxin-metabolit. Megakadályozza az allergiás reakciók kialakulását és elősegíti az allergiás reakciók lefolyását.

Ez befolyásolja az allergiás reakciók korai hisztamin-függő stádiumát, korlátozza a gyulladásos mediátorok felszabadulását az allergiás reakció késői szakaszában, csökkenti az eozinofilek, a neutrofilek és a bazofilek migrációját, stabilizálja a hízósejtek membránjait. Csökkenti a kapilláris permeabilitást, megakadályozza a szöveti ödéma kialakulását, enyhíti a simaizmok és a Zyrtek görcsét. Használati utasítás azt jelzi, hogy a gyógyszer kiküszöböli a bőrreakciót a hisztamin, specifikus allergének, valamint a hűtés (a "hideg" csalánkiütés) bevezetésével. Csökkenti a hisztamin által kiváltott bronchokonstrikciót a tüdő bronchiás asztmájában.

Gyakorlatilag nincs antikolinerg és antiszotonin hatás. Terápiás adagokban szinte nincs nyugtató hatás. A cetirizin 10 mg-os dózisának egyszeri beadása után a hatás 20 perc elteltével (a betegek 50% -ánál) megfigyelhető, és 60 perc elteltével (a betegek 95% -ánál) a hatás több mint 24 óráig tart, míg a cetirizin antihisztamin hatásával szembeni tolerancia nem alakul ki. A kezelés befejezése után a hatás legfeljebb 3 napig tart.

Használati jelzések

A Zyrtec-et szezonális és egész évben tartó allergiás rhinitis és konjunktivita, atópiás dermatitis, idiopátiás és krónikus urticaria, angioödéma kezelésére ajánljuk.

A Zyrtek alkalmazása dermatosisra utal, amely kiütések és viszketés, szénanátha, hörgő-asztma, allergiás orr-torlódás, tüsszögés, szakadás.

A gyógyszert csepp formájában lehet felírni felnőtteknek és 6 hónaposnál idősebb gyermekeknek.

Ellenjavallatok

A Zyrtec tabletták alkalmazásának abszolút ellenjavallatai a test ilyen kóros és fiziológiai feltételei:

  1. Terhesség és szoptatás;
  2. Gyermekek 6 hónapos korig - a cseppeknél, legfeljebb 6 évig - tablettáknál;
  3. Végső stádiumú vesebetegség (kreatinin-clearance kevesebb, mint 10 ml / perc);
  4. Laktázhiány, örökletes galaktóz-intolerancia, glükóz-galaktóz malabszorpciós szindróma;
  5. Megnövekedett egyéni érzékenység a gyógyszerrel vagy a hidroxi-zinnal szemben.

A Zyrtec tablettákat óvatosan alkalmazzák közepes veseelégtelenség esetén, idős korban, egyidejű epilepsziás betegeknél (a központi idegrendszer károsodása, melyet periodikus rohamok kísérnek).

A kezelés megkezdése előtt fontos, hogy megbizonyosodjon arról, hogy nincs-e ellenjavallata annak használatára.

Használat terhesség és szoptatás alatt

Terhesség és szoptatás során a gyógyszer használata nem ajánlott, kivéve, ha a használat előnyei nem haladják meg a kockázatot. Nincs információ arról, hogy van-e negatív hatás a magzatra, azonban a biztonság érdekében a nőket nem írják elő. Emellett képes bejutni az anyatejbe, így ha egy nőnek szüksége van rá, el kell utasítania a szoptatást.

Használati utasítás

A használati utasítás azt jelezte, hogy Zyrtec szájon át. Ajánlott adagok:

  1. Felnőttek és 6 évesnél idősebb gyermekek 10 mg-os dózisban (1 fül vagy 20 csepp) számolnak be. Felnőttek - 10 mg / nap; Gyermekek 5 mg 2-szer / nap vagy 10 mg 1 alkalommal / nap. Néha 5 mg kezdeti dózis elegendő lehet a terápiás hatás eléréséhez.
  2. A 2-6 éves korú gyermekeknek 2,5 mg-ot (5 csepp) kell beadni 2-szer / nap vagy 5 mg-os (10 csepp) naponta egyszer.
  3. Az 1 és 2 év közötti gyermekeknek 2,5 mg-ot (5 csepp) kapnak napi 2 alkalommal.
  4. 6 hónapos és 12 hónapos korú gyermekeknél 2,5 mg (5 csepp) 1 nap / nap.

Idősek és veseelégtelenségben szenvedő betegek a kreatinin-clearance (CK) függvényében módosítják az adagot, amelyet a következőképpen számítanak ki:

  • Nők esetében: QC (ml / perc) = [140 éves (években)] x testtömeg (kilogrammban) / 72 x szérum kreatinin (mg / dl) x 0,85.
  • Férfiak esetében: QC (ml / perc) = [140 éves (években)] x testtömeg (kilogrammban) / 72 x szérum kreatinin (mg / dl);

A Zyrtek ajánlott adagja máj- és veseelégtelenségben szenvedő betegeknél:

  • CC 50-79 ml / perc (enyhe veseelégtelenség) - 10 mg / nap;
  • CC 30-49 ml / perc (átlagos veseelégtelenség) - 5 mg / nap;
  • QC

Zyrtec - hivatalos * használati utasítás

UTASÍTÁSOK
(szakértők tájékoztatása)
a gyógyszer orvosi alkalmazására

Regisztrációs szám:
Bevont tabletták: P 014186/01;
Cseppek a vételhez: P szám 011930/01

Kereskedelmi név: Zirtek ®

Nemzetközi nem szabadalmaztatott név: Cetirizin

Kémiai név: 2- (2- (4- (p-klór-alfa-fenil-benzil) -1-piperazin-il) -etoxi) -ecetsav (dihidroklorid formájában)

Adagolási forma: bevont tabletták; Cseppek orális adagoláshoz

struktúra

Tabletták: hatóanyag - 10 mg cetirizin-dihidroklorid. Segédanyagok: mikrokristályos cellulóz, laktóz, kolloid szilícium-dioxid, magnézium-sztearát, hipromellóz, titán-dioxid, makrogol (polietilénglikol) -400.

Csepp orális adagoláshoz: hatóanyag: cetirizin-dihidroklorid 10 mg / ml. Segédanyagok: glicerin, propilénglikol, nátrium-szacharinát, metil-parabenzol, propil-parabenzol, nátrium-acetát, jégecet, tisztított víz.

Fehér, hosszúkás tabletta bevont. Minden tablettát címkével osztunk fel, és egyik oldalán Y / Y-vel jelöljük.

Cseppek orális adagoláshoz: tiszta, színtelen folyadék, ecetsav szaggal.

Farmakoterápiás csoport: antiallergiás szer (H1-hisztamin receptor blokkoló).

ATC kód: R06AE07

Versenyképes hisztamin antagonista, hidroxin-metabolit, H blokkok1-hisztamin receptorok. Megakadályozza az allergiás reakciók kialakulását és megkönnyíti a folyamatot, antipruritikus és anti-exudatív hatású. Érinti az allergiás reakciók „korai” hisztamin-függő stádiumát, korlátozza a gyulladásos mediátorok felszabadulását az allergiás reakció „késői” szakaszában, csökkenti az eozinofilek, a neutrofilek és a bazofilek migrációját, stabilizálja a hízósejtek membránjait. Csökkenti a kapilláris permeabilitást, megakadályozza a szöveti ödéma kialakulását, csökkenti a sima izomgörcsöket. Eltávolítja a bőrreakciót a hisztamin, specifikus allergének, valamint a hideg csalánkiütés esetén történő hűtés során. Csökkenti a hisztamin által kiváltott bronchokonstrikciót a tüdő bronchiás asztmájában. Gyakorlatilag nincs antikolinerg és antiszotonin hatás. Terápiás adagokban szinte nincs nyugtató hatás. A hatás 10 mg cetirizin egyszeri dózisa után - 20 perc (a betegek 50% -ánál) és 60 perc elteltével (a betegek 95% -ában) több mint 24 órán át tart. A kezelés folyamán a cetirizin antihisztamin hatásával szembeni tolerancia nem alakul ki. A kezelés befejezése után a hatás legfeljebb 3 napig tart.

Farmakokinetikáját. Gyorsan felszívódik, ha szájon át szedik. A szérum maximális koncentrációja az orális adagolás után 1 órával érhető el. Az élelmiszer nem befolyásolja az abszorpció teljességét, de 1 órával meghosszabbítja az abszorpció folyamatát. A cetirizin 93% -a kötődik fehérjékhez. A cetirizin farmakokinetikai paraméterei lineáris kapcsolatban állnak. Eloszlási térfogat - 0,5 l / kg. Kis mennyiségben, a májban O-konjugációval metabolizálódik egy farmakológiailag inaktív metabolit képződésével (ellentétben más H-val).1-citokróm P450 részvételével a májban metabolizálódó hisztaminoreceptorok). Nem halmozott. A gyógyszer 2/3-a változatlan formában válik ki a vesékből és körülbelül 10% - a széklet tömegéből. Rendszer-távolság - 53 ml / perc. A felezési idő 7-10 óra, 6-12 éves gyermekeknél 6 óra, 2-6 éves gyermekeknél - 5 óra, 6 hónap és 2 év közöttiek - 3,1 óra. Idős betegeknél a felezési idő 50% -kal nő, a szisztémás clearance - 40% -kal. Gyakorlatilag nem távolítható el a hemodialízis során. Behatolódik az anyatejbe.

bizonyság

Felnőttek és 6 hónapos és idősebb gyermekek esetében: az egész éves és szezonális allergiás rhinitis és allergiás kötőhártya-gyulladás tüneteinek kezelése, például viszketés, tüsszentés, orrnyálkahártya, könnyezés, kötőhártya hiperémia; szénanátha (pollinózis); csalánkiütés, beleértve a krónikus idiopátiás csalánkiütést, angioödémát; és egyéb allergiás bőrgyulladások, beleértve az atópiás dermatitist, viszketés és kiütés kíséretében.

Ellenjavallatok

A gyógyszer bármely összetevőjével vagy a hidroxi-zinnal szembeni túlérzékenység. Terhesség, szoptatás. Gyermekek 6 hónapos korig.

Óvatosan

Krónikus veseelégtelenség (közepes és súlyos súlyosság), korhatár (esetleg csökkentett glomeruláris szűrés).

Adagolás és adagolás

Felnőttek és 6 év feletti gyermekek: napi adag - 10 mg (1 tabletta vagy 20 csepp). Felnőttek - naponta egyszer 10 mg; Gyermekek 5 mg naponta kétszer vagy 10 mg egyszer. Néha 5 mg kezdeti dózis elegendő lehet a terápiás hatás eléréséhez.

Veseelégtelenségben szenvedő betegek kreatinin-clearance-től függően csökkentek: a kreatinin clearance 30-49 ml / perc - 5 mg naponta egyszer; 10-29 ml / perc - 5 mg minden második napon.

Mellékhatások

Álmosság, fejfájás, szájszárazság; ritkán - fejfájás, szédülés, migrén, hasmenés, allergiás reakciók: angioödéma, viszketés, kiütés, urticaria.

túladagolás

Amikor a gyógyszert egyszer 50 mg-nál nagyobb adagban szedik, a következő tünetek figyelhetők meg: álmosság, szorongás és ingerlékenység, vizeletretenció, szájszárazság, székrekedés, mydiasis, tachycardia. Ha a túladagolás tünetei jelennek meg, a gyógyszer szedését le kell állítani, szükség van a gyomor öblítésére, aktív szénre, azonnal forduljon orvoshoz.

Kölcsönhatás más gyógyszerekkel

A pszeudoefedrin, a cimetidin, a ketokonazol, az eritromicin, az azitromicin, a diazepam és a glipizide együttes megkötése során nincs jelentős farmakokinetikai kölcsönhatás és klinikai hatás. A teofillinnel naponta egyszer 400 mg-os dózisban együttesen a kreatinin-clearance csökkenését 16% -kal csökkentették. Makrolidokkal és ketokonazollal történő együttes alkalmazás esetén az EKG-n nem tapasztaltak változást.

Terápiás dózisokban történő alkalmazás esetén az alkohollal való kölcsönhatásról (a vérben az alkohol koncentrációja 0,5 g / l) nem kapott adatokat. A cetirizin-kezelés alatt azonban jobb, ha tartózkodik az alkoholtól.

Ha objektív módon számszerűsítjük a gépjárművezetés és a mechanizmusok kezelésének képességét, a javasolt 10 mg-os dózis felírásakor nem találtak semmilyen nemkívánatos hatást, azonban óvatosság ajánlott.

Kiadási forma

A 7 vagy 10 tablettát tartalmazó buborékfóliában lévő bevont tablettákat egy buborékfóliában csomagolják a kartondobozban való felhasználásra vonatkozó utasításokkal együtt.

Cseppek orális adagoláshoz: 10 ml vagy 20 ml oldatot sötét üvegben (3. típus), műanyag fedéllel lezárva, gyermek elleni védelemmel. A palack fehér, kis sűrűségű polietilénből készült csepegtető sapkával van ellátva. A palackot az alkalmazási utasítással együtt kartondobozba helyezzük.

Tárolási feltételek

Bevont tabletták: száraz helyen, 25 ° C alatti hőmérsékleten.

Cseppek orális adagoláshoz: 25 ° C-nál nem magasabb hőmérsékleten.

Gyermekektől elzárva tartandó.

Tárolási idő

Bevont tabletták: 5 év.

Csepp orális adagolás esetén: 5 év.

Ne szedje le a lejárati dátumot.

Gyógyszertár értékesítési feltételek

gyártó

Bevont tabletták: "YUSB Farshim SA",

Planchey ipari terület, Chemin de Croix Blanche 10,

CH-1630 Bulle - Svájc.

Csepp orális adagoláshoz: "YUSB Pharma S.p.A."

Via Praglia 15, I-10044 Pianezza (Torino) - Olaszország.

Képviselet az Orosz Föderációban

Zyrtec

◊ Tabletta, filmtabletta, fehér színű, hosszúkás, bikonvex felületekkel, egyoldalas rajzolással és „Y” gravírozással a kockázatok mindkét oldalán.

Segédanyagok: mikrokristályos cellulóz, laktóz-monohidrát, kolloid szilícium-dioxid, magnézium-sztearát; Opadry Y-1-7000 (hipromellóz (E464), titán-dioxid (E171), makrogol 400).

7 darab - hólyagok (1) - karton csomagolás.
10 db. - hólyagok (1) - karton csomagolás.
10 db. - hólyagok (2) - karton csomagolás.

◊ A lenyelés cseppjei színtelenek, átlátszóak, ecetsav szaga.

Segédanyagok: glicerin, propilénglikol, nátrium-szacharinát, metil-parabenzol, propil-parabenzol, nátrium-acetát, jégecet, tisztított víz.

10 ml - sötét üveg cseppentő üveg (1) - kartoncsomagolás.
20 ml - sötét üveg cseppentő üveg (1) - kartoncsomagolás.

Antiallergiás gyógyszer. Histamin H blokkoló1-receptor, versenyképes hisztamin antagonista, hidroxin-metabolit. Megakadályozza az allergiás reakciók kialakulását és elősegíti az allergiás reakciók lefolyását.

Ez befolyásolja az allergiás reakciók korai hisztamin-függő stádiumát, korlátozza a gyulladásos mediátorok felszabadulását az allergiás reakció késői szakaszában, csökkenti az eozinofilek, a neutrofilek és a bazofilek migrációját, stabilizálja a hízósejtek membránjait. Csökkenti a kapilláris permeabilitást, megakadályozza a szöveti ödéma kialakulását, enyhíti a simaizmok görcsét. Megszünteti a bőrreakciót a hisztamin, specifikus allergének, valamint a hűtés (a "hideg" csalánkiütés) bevezetésével. Csökkenti a hisztamin által kiváltott bronchokonstrikciót a tüdő bronchiás asztmájában.

Gyakorlatilag nincs antikolinerg és antiszotonin hatás. Terápiás adagokban szinte nincs nyugtató hatás.

A cetirizin 10 mg-os dózisának egyszeri beadása után a hatás 20 perc elteltével (a betegek 50% -ánál) megfigyelhető, és 60 perc elteltével (a betegek 95% -ánál) a hatás több mint 24 óráig tart, míg a cetirizin antihisztamin hatásával szembeni tolerancia nem alakul ki. A kezelés befejezése után a hatás legfeljebb 3 napig tart.

A cetirizin farmakokinetikai paraméterei lineárisan különböznek.

Lenyelés után a gyógyszer gyorsan és teljesen felszívódik a gyomor-bélrendszerből. Felnőtteknél a C-terápiás dózis egyetlen adagja utánmax a plazmában 1 ± 0,5 óra alatt érhető el, és 300 ng / ml. A gyógyszer táplálékkal való bevétele nem befolyásolja az abszorpció mennyiségét.

A cetirizin 93 ± 0,3% -ban kötődik a plazmafehérjékhez. Vd - 0,5 l / kg.

A 10 mg-os dózis 10 napig történő bevételekor a cetirizin nem halmozódik fel.

Kis mennyiségben O-dealkilezéssel metabolizálódik a májban egy farmakológiailag inaktív metabolit képződésével (más hisztamin H-val ellentétben).1-citokróm P450 izoenzimek részvételével metabolizálódnak a májban).

T1/2 felnőtteknél körülbelül 10 óra, a bevitt dózis kb.

Farmakokinetika különleges klinikai helyzetekben

T1/2 6-12 éves gyermekeknél - 6 óra; 2-6 éves gyermekeknél - 5 óra; 6 hónapos és 2 év közötti gyermekeknél - 3,1 óra.

Idős betegek és krónikus májbetegségekben szenvedő betegeknél, akiknél a gyógyszer egyetlen dózisa 10 mg-os dózisban van1/2 50% -kal nő, és a rendszer clearance-e 40% -kal csökken.

Enyhe veseelégtelenségben (CC> 40 ml / perc) szenvedő betegeknél a farmakokinetikai paraméterek hasonlóak a normál vesefunkciójú betegekéihez.

"Zyrtec" cseppek gyerekeknek:
használati utasítás

Napjainkban hatékony második generációs antihisztaminokat használnak a gyermekek allergiás kezelésében. Ezek a gyógyszerek a Zyrtec. Ennek a gyógyszernek az egyik formája a cseppek, amelyek lenyelik. Lehetséges-e a gyermekeknek a születéstől kezdve adni őket, és milyen szempontból kell figyelembe venni a gyógyszer használatát gyermekkorban?

Kiadási forma

A Zyrtec cseppek színtelen folyadékok, amelyek az ecetsavra szagolnak. A gyógyszer tiszta, és nem tartalmaz szuszpenziót. Sötét üvegben, polietilén fedéllel (cseppentővel) értékesítik. A fedélen van egy kép arról, hogyan lehet a cseppeket helyesen megnyitni. Egy üvegben 10 vagy 20 ml hatóanyagot tartalmazhat.

A cseppek mellett a hatóanyagot fehér filmbevonattal rendelkező tablettákban szabadítják fel. Más formák, például szirup vagy injekciós ampullák nem készülnek.

struktúra

A cetirizin a fő összetevő, melynek következtében a cseppek antiallergiás hatásúak. Dihidrokloridot tartalmaz, és a hatóanyag egy milliliterében 10 mg mennyiségben van jelen. Ezenkívül a gyógyszer tartalmaz propilénglikolt, tisztított vizet és propil-parabenzolt, valamint metil-parabenzolt. Ilyen folyadékban ecetsav, Na-acetát, glicerin és Na-szacharinát is van.

A működés elve

A cetirizin cseppekben befolyásolja a hisztamin-érzékeny receptorokat (H1 receptorok). A gyógyszer blokkolásának köszönhetően allergiás reakciót okoz a fejlődés legkorábbi szakaszában, elősegítve az allergia lefolyását, enyhíti a duzzanatot és a viszketést. Ezenkívül a gyógyszer képes megakadályozni az allergénre adott reakció előfordulását.

Ilyen cseppek elfogadása a „késői” allergiás stádiumú betegeknél is terápiás hatású, mivel a cetirizin képes:

  • Gátolja a gyulladásos mediátorok felszabadulását.
  • Csökkentse a kapilláris permeabilitást.
  • Megakadályozza a vérsejtek, például a bazofilek, a neutrofilek és az eozinofilek mozgását.
  • Stabilizálja a hízósejtek membránját.
  • Távolítsuk el a sima izomgörcsöket.
  • A hűtő allergiák kialakulásának megakadályozása.

Enyhe asztmában a cetirizin cseppjei segítenek megszabadulni a bronchokonstrikciótól. Ugyanakkor az utasításban javasolt adagban a gyógyszer nem provokál nyugtató hatást. A cseppek bevétele után a hatás 20-60 perc elteltével kezdődik, és egy napnál tovább tart. Amikor a gyógyszert törölték, hatása három napig tart.

bizonyság

A gyógyszer a következőkre van szüksége:

  • Szezonális vagy évelő allergiás rhinitis, az orrüregés, tüsszögés, az orr viszketése, orr-torlódás.
  • Allergiás kötőhártya-gyulladás, amelynek tünetei a kötőhártya-bőrpír, viszketés a szemben és a szakadás.
  • Élelmiszerallergiák.
  • Széna láz
  • Urticaria.
  • Az atópiás dermatitisz és más allergiás dermatózisok, amelyek kiütések és viszketés formájában jelentkeznek.
  • Allergiás köhögés.
  • Kábítószer-allergia.

Milyen korban vehetjük be?

A Zyrtec cseppekben nem ajánlott 6 hónaposnál fiatalabb gyermekek kezelésére, mivel az ilyen életkorú csecsemők biztonságosságát és hatásosságát nem igazolták. Az egy évnél fiatalabb gyógyszereket óvatosan kell felírni, mert lenyomja a központi idegrendszert.

Különösen óvatosan kell adni a cseppeket, ha a gyermeknek álmában apnoe van, az anya kevesebb, mint 19 éves, a terhes nő dohányzást szenvedett, a baba idő előtt született, vagy más, depressziós hatású gyógyszert szed az idegrendszerre.

Ellenjavallatok

A csepp kezelés nem ajánlott, ha:

  • A gyermek nem tolerálja a cetirizint vagy az oldat egyéb összetevőit.
  • Az elemzések súlyos veseelégtelenséget mutattak egy kis betegben.

A gyógyszer használata óvatosnak kell lennie az epilepsziával, a vizelet visszatartásának kockázatával és a fokozott görcsös készséggel.

Mellékhatások

A cseppek felvétele előidézheti a következők megjelenését:

  • Fejfájást.
  • Szájszárazság.
  • Álmosságot.
  • Betegségek és gyengeségek.
  • Izgatott állapot.
  • Hasi fájdalom.
  • Szédülés.
  • Hányinger.
  • Fáradtság.
  • Zsibbadást.
  • Folyékony széklet.
  • Orrfolyás
  • Torokgyulladás.
  • Kiütés a bőrön.

Ritka esetekben a kezelés alatt olyan tünetek jelentkeznek, mint az allergia, görcsök, agresszió, ödéma, hallucinációk, alvási problémák, amnézia, tachycardia, súlygyarapodás, a máj enzimek fokozott aktivitása. Rendkívül ritkán a gyógyszer anafilaxiás reakciót, ájulást, ízváltozásokat, remegést, látászavarokat, vizeletkárosodást, a vérlemezke-szint csökkenését, angioödémát okoz.

Használati utasítás

Használati módszer

  • A gyógyszert egy kanálba lehet csöpögni, és azonnal fel kell nyelni egy hígított formában vagy vízben hígított italban. A tenyésztés során olyan mennyiségű vizet használjon, amelyet a gyermek azonnal elnyel. Amint a cseppeket vízzel hígítjuk, azonnal meg kell itatni. Hígított formában történő tárolás nem ajánlott.
  • A cetirizin felszívódása az élelmiszer hatása alatt egy kicsit lelassul, ezért a legjobb, ha a gyógyszert egy étkezés után egy órával vagy étkezés előtt 1 órára kell bevenni.
  • A csecsemők kezelésére megengedett, hogy a gyógyszert keverékkel vagy női tejjel keverjük. Ebben az esetben a gyógyszert az etetés előtt adják meg.
  • Milyen időtartamú lesz a kezelés a cseppekkel, az egyénileg meghatározott, az allergia megnyilvánulásaitól és a beteg terápiára adott válaszától függően. Gyakran a gyógyszert 7-10 napig írják elő. Az ilyen jogorvoslattól való függőség nem alakul ki, de ha hosszú ideig kell adni, a cseppeket 3 hétig, 1 hetes szünetben írják elő.

adagolás

  • A 6 hónapos és 6 év közötti gyermek egy adagja 5 csepp, ami 2,5 mg cetirizinnek felel meg.
  • Az egy évnél fiatalabb gyermekeknél a gyógyszert naponta egyszer adják be.
  • 1 évtől 2 évig megengedett, hogy a gyógyszert naponta 1 vagy 2 alkalommal vegye be.
  • A 2-6 éves gyermeknek kétszer kell rendelnie a gyógyszert, vagy akár 10 csepp (5 mg cetirizin) adagját is növelni kell, és naponta egyszer adják be.
  • Ha a gyermek 6 éves, a terápia 10 csepp adaggal kezdődik a recepción, és gyakran ez elegendő a terápiás hatás eléréséhez. Ha a gyógyszer hatása gyenge, a dózis megduplázható és napi 20 csepp adható egy kis betegnek. Ez a gyógyszermennyiség a maximális napi adag. Ezen túlmenően, 6 éves és idősebb korban a cseppeket a gyógyszer tabletta formájával helyettesítheti.
  • Veseelégtelenség esetén meg kell határozni a gyermek súlyát és meg kell határozni a kreatinin clearance-ét, majd ezt követően az adagot ki kell igazítani.

túladagolás

A túlságosan nagy adag cseppek szédülést, gyengeségérzetet, szorongást, álmosságot, fejfájást, fáradtságot, laza székletet, gyors pulzust, zavart, remegő végtagokat, vizeletmegtartást és egyéb negatív tüneteket okoznak. Közvetlenül a túladagolás után ajánlott a hányást kiváltani vagy a gyomrot öblíteni, majd a gyermek aktív szenet adni és támogató kezelést előírni.

Kölcsönhatás más gyógyszerekkel

A cetirizint tartalmazó cseppek sok más gyógyszerrel együtt alkalmazhatók, beleértve a ketokonazolt, az azitromicint, a diazepámot, a cimetidint és más gyógyszereket is, amint azt a gyógyszer jegyzékében említettük.

Eladási feltételek

A Zyrtec cseppek formájában kapható a gyógyszertárban kapható recept nélkül. A gyógyszer 10 ml átlagos ára 300 és 400 rubel között változik.

Tárolási feltételek

A cseppeket tartalmazó palackot olyan helyen kell tartani, ahol egy kisgyermek nem tud eljutni. Az optimális tárolási hőmérséklet 25 Celsius fok. A gyógyszer eltarthatósága 5 év.

Vélemények

Sok szülő jól reagál a Zyrtec használatára gyermekeikben, mondván, hogy ez a gyógyszer jó és tartós hatást fejt ki, és segít allergiában. A gyógyszer előnyeit is nevezik festékek hiányának a készítményben és az adagolás egyszerűségében.

Az alapok hátrányai közé tartozik a magas költség, a kellemetlen íz és a negatív mellékreakciók megjelenése. Az anyák véleménye szerint a leggyakoribb a hasmenés, a fáradtság, az álmosság és az orrfolyás.

analógok

A cetirizin alapú egyéb gyógyszerek a Zyrtec helyettesítésére használhatók:

  • Parlazin. Az ilyen cseppeket egy évnél idősebb gyermekek számára írják elő, és a tabletta formáját hat éves kortól írják elő.
  • Zodak. A gyógyszer cseppekben (1 évesnél idősebb gyermekeknél) és tablettákban kapható (6 évesnél idősebb gyermekek számára). A Zodakot banánszirup formájában is gyártják, 2 évnél idősebb gyermekek számára.
  • Tsetrin. Ezt a gyógyszert cseppek és gyümölcsszirupok, valamint a héjban lévő tabletták képviselik. Cseppekben 6 hónapig használják, a szirupot 2 éves kortól, a tablettát pedig hat évnél idősebb gyermekek számára írják elő.
  • Tsetirinaks. Ezt a gyógyszert 6 éves vagy annál idősebb allergiás gyermekek számára tablettákban írják elő.
  • Cetirizine Hexal. Ezt az eszközt 1 év alatt használt cseppekben (6 éves kortól) készítik.
  • Letizen. Ezt a tablettát tartalmazó gyógyszert hat év óta használják gyermekgyógyászatban.
  • A cetirizin-Teva. Ezt a tablettázott antiallergiás gyógyszert 6 évnél idősebb betegeknek írják elő.

Emellett az orvos más alternatívákat is előírhat, amelyek hatékonyak az allergiákra, mint például a Fenistil, a Suprastin, a Tavegil, az Lorddestin, a Claritin és más gyógyszerek.

Zyrtec

Leírás 2016. 09. 09-től

  • Latin neve: Zyrtec
  • ATC kód: R06AE07
  • Hatóanyag: Cetirizin
  • Gyártó: YUSB Farshim SA, Svájc (tabletta) Eysika Pharmaceuticals S.R.L. "YUSB Pharma SA" részére, Olaszország / Belgium (csepp)

struktúra

Az egyes 10 mg-os tabletták összetétele cetirizin-dihidroklorid és segédanyagokat tartalmaz:

  • 37 mg mikrocellulóz;
  • 66,4 mg laktóz-monohidrát;
  • 0,6 mg kolloid szilícium-dioxidot;
  • 1,25 mg magnézium-sztearát.

A membrán film 1,078 mg titán-dioxidból, 2,166 mg hipromellózból és 3,45 mg 400 makrogolból áll.

1 ml csepp tartalmaz 10 mg hatóanyagot és segédanyagokat:

  • 250 mg glicerin;
  • 350 mg propilénglikolt;
  • 10 mg nátrium-szacharinátot;
  • 1,35 mg metil-parabenzolt;
  • 0,15 mg propil-parabezolt;
  • 10 mg nátrium-acetátot;
  • 0,53 mg ecetsavat;
  • 1 ml tisztított vízre.

Kiadási forma

A gyógyszer két farmakológiai formában áll rendelkezésre:

  • Bevont tabletták. Ezek fehér, hosszúkás, domború felületekkel rendelkező tabletták, amelyek egyik oldalán kockázatot jelentenek, és a kockázatok mindkét oldalán „Y” betűvel ellátott betűvel. 7 vagy 10 tablettát helyezünk a buborékfóliába, 1 buborékfóliát (7 vagy 10 tablettát) vagy 2 buborékfóliát (10 tabletta) helyezünk kartondobozba.
  • Csepp Zyrtec. Külsőleg tiszta folyadék, szín nélkül. Az ecetsav szaga jellemző. A folyadékot 10 vagy 20 ml-es injekciós üvegbe öntjük, szorosan lezárva. Kartondobozban a palackon kívül csepegtető sapkát helyezünk.

Farmakológiai hatás

A gyógyszer antihisztamin hatással rendelkezik, így az allergiák megszabadulása érdekében kerül sor.

Farmakodinamika és farmakokinetika

farmakodinámia

A ciririn, a Zyrtek hatóanyaga, versenyképes hisztamin antagonista. Ennek hatása a H1-hisztamin receptorok blokkolására való képességének köszönhető.

A cetirizin klinikai megnyilvánulása:

  • a viszket eltávolítjuk;
  • csökkenti a váladék mennyiségét;
  • csökkenti a vérsejtek migrációjának sebességét, amelyet az allergiás reakciókban (eozinofilek, neutrofilek és bazofilek) való részvétel jellemez;
  • a hízósejt-membránok stabilizálódtak;
  • kisebb hajók permeabilitása;
  • enyhíti a simaizom görcsöket;
  • megakadályozza a szövetveszteséget;
  • bizonyos allergénekre adott bőrreakció megszűnik (specifikus antigének vagy hisztamin bevezetésével, a bőr hűtésével);
  • enyhe asztmás stádiumban a hisztamin által kiváltott bronchokonstrikció súlyossága csökken.

farmakokinetikája

A gyógyszer szájon át történő bevétele után gyorsan felszívódik az emésztőrendszerből a véráramba, és körülbelül 93% -a kötődik a plazmafehérjékhez. Az élelmiszerekkel egyidejűleg fogyasztva az abszorpciós sebesség csökken, de az elnyelt anyag térfogata nem változik.

A hatás 20-60 perccel egyszeri adag után jelentkezik, és több mint egy napig tart. A maximális plazmakoncentrációt az adagolás után 1-1,5 óra múlva érik el.

Az anyagcsere O-dealkiláción keresztül történik. A kapott metabolitnak nincs farmakológiai hatása.

A szervezetből való eliminációs felezési idő korától függ:

  • felnőtteknél 10 óra;
  • 6-12 éves gyermekek - 6 óra;
  • 2-6 éves korban - 5 óra;
  • Gyermekek hat hónaptól 2 évig - 3,1 óra.

A változatlan formában bevitt adag 2/3-a kiválasztódik a vesék által. Szintén jelentős szerepe van a máj eltávolításában. Ezért a krónikus májbetegségekben a felezési idő másfélszeresére nő, és átlagosan veseelégtelenséggel 3-szor nő.

Használati jelzések

A gyógyszer ilyen körülmények között írható elő:

Ellenjavallatok

A Zyrtek ellenjavallatai:

  • túlzott érzékenység a gyógyszer bármely összetevőjére, az egyéni intolerancia;
  • súlyos veseelégtelenség;
  • a terhesség és a szoptatás időszakai;
  • gyermekeknek hat hónapig.

Óvatosan jelölje ki a gyógyszert ilyen körülmények között:

  • mérsékelt krónikus veseelégtelenség;
  • korosztály;
  • epilepszia, fokozott görcsös készség;
  • a vizeletretencióra hajlamosító tényezők jelenléte.

További ellenjavallatok a Zyrtec tablettákhoz:

  • galaktóz intolerancia;
  • malabszorpciós szindróma, különösen a glükóz-galaktóz;
  • 6 éves kor alatt.

Mellékhatások

A Zyrtek mellékhatásai olyan esetekre oszthatók, amelyek gyakran (nem kevesebb, mint 10 a gyógyszert szedő 10-ből), gyakran (10-100-ból 1), ritkán (100-1000-ből 1), ritkán (1000-ből 1) 10 000), nagyon ritkán (10 000-nél kevesebb).

Az ilyen mellékhatásokat gyakran megfigyelik:

Gyakran előfordulnak ilyen nemkívánatos hatások:

Ritka nemkívánatos hatások:

  • perifériás ödéma;
  • csalánkiütés;
  • megnövekedett funkcionális májfunkciós vizsgálatok (transzamináz aktivitás, lúgos foszfatáz, bilirubin koncentráció);
  • súlygyarapodás;
  • tachycardia;
  • zavartság, hallucinációk;
  • agresszió;
  • depresszió;
  • alvászavarok;
  • görcsök;
  • túlérzékenységi reakciók.

A Zyrtec-kezelés ilyen hatásai nagyon ritkák:

Ilyen reakciók is megfigyelhetők (nincs adat a gyakoriságukról):

  • megnövekedett étvágy;
  • vizeletretenció;
  • szédülés;
  • öngyilkossági ötletek;
  • emlékezetkárosodás még az amnézia előtt is.

Használati utasítás Zirtek (módszer és adagolás)

A dózis a beteg korától függ. Azt is figyelembe veszi a test állapotát, mint például a veseelégtelenség jelenlétét és mértékét.

A legtöbb esetben a napi adag egyszerre történik. Alkalmazási módszer - belül (mindkét formában).

Hány napot vesz fel a kábítószer, eldönti a kezelőorvosot, tekintettel az allergiás reakció diagnózisára és súlyosságára.

Csepp Zyrtec, használati utasítás

Adagolás gyógyszerek kora szerint:

  • felnőttek és 6 évesnél idősebb gyermekek 10 csepp gyógyszerek kezdeti dózisaként kerülnek felírásra, majd szükség esetén 20 cseppre emelkedik;
  • 6 évesnél fiatalabb, de 2 évesnél idősebb gyermekek naponta kétszer 5 csepp vagy egyszerre 10 csepp;
  • egy-két évesen naponta 5 alkalommal 1-2 csepp;
  • a 6 hónapos és egy év közötti gyermekek cseppjeit 5 csepp adagban;
  • májelégtelenségben szenvedő betegeknél a dózist a kreatinin clearance-re igazították. Ha gyermek, a súlyát figyelembe kell venni az adag beállításakor is.

Zyrtec tabletta, használati utasítás

A tabletták adagolása hasonló módon történik:

  • felnőttek és 6 éves korú gyermekek - fél tabletta (kezdeti dózis) esetén az adag naponta egy tablettára emelhető;
  • legfeljebb 6 évig, tabletták formájában alkalmazott gyógyszereket nem írják elő.

Zyrtek használati utasítás gyerekeknek

A gyógyszer által a gyártó által rendelkezésre bocsátott anotáció azt mutatja, hogy csak a Zyrtec-et cseppekben használják gyermekgyógyászati ​​betegek kezelésére. Ebben az esetben a cseppeket a gyermekek életkorától függően adagoljuk.

Adagolás gyerekeknek:

  • 5 csepp korban 6 hónaptól egy évig;
  • 5 csepp 1-2 alkalommal - 1-2 év;
  • 10 csepp naponta egyszerre vagy két adagra osztva - 2-6 év;
  • az idősebb gyermekek ugyanolyan adagot kapnak, mint a felnőttek.

A gyerekeknek történő cseppek felvétele kissé eltér a felnőttek használatának módjától. A gyermekek szirupként (befelé, vízzel kissé hígítva) cseppeket vehetnek fel, de egy évig a Zyrtec orrcseppként is rendelhető. Ebben az esetben cseppenként csepegtetjük őket az egyes orrlyukakba, miután megtisztították őket.

A kezelés az allergiás tünetek megszűnéséig folytatódik.

túladagolás

Túladagolás akkor fordul elő, ha a gyógyszer egyetlen dózisa a napi adagot meghaladó dózisban van.

50 mg-os gyógyszer bevételére jellemző tünetek (5 tabletta vagy 100 csepp):

Ha a szokásosnál nagyobb dózist alkalmaztak, azonnal meg kell öblíteni a gyomrot, vagy hánytatni kell. Aktívszenet is adhat. Nincs specifikus antidotum, ezért csak tüneti kezelés lehetséges. A túladagolással járó hemodialízis hatástalan.

kölcsönhatás

Zyrtek kölcsönhatás más gyógyszerekkel:

  • Tiofillinnel - a cetirizin teljes clearance-e 16% -kal csökken;
  • a ritonavirrel együtt - a cetirizin AUC-értéke 40% -kal, a Ritanovir pedig 11% -kal csökken;
  • a zopiklon, a Bupreporfin esetében - kölcsönösen erősítik egymás hatását, amely a központi idegrendszer elnyomásában nyilvánul meg.
  • a diazepammal - kölcsönösen erősítik az idegrendszerre gyakorolt ​​hatást, aminek következtében működésének romlása, a reakció sebessége csökken.

Eladási feltételek

Tárolási feltételek

Hűvös, gyermekektől elzárva tárolandó.

Tárolási idő

Különleges utasítások

Különös gondossággal kell eljárni a vizeletretencióra hajlamos betegekre (gerincvelő károsodás, prosztata hiperplázia) történő felírására, mivel a cetirizin növeli a komplikáció valószínűségét.

A kezelés során ajánlatos elkerülni a forgalomirányítást és a figyelmet nagy koncentrációra és magas reakciósebességre szoruló tevékenységeket.

Nem szabad felírni a gyógyszert egy éven aluli gyermekek számára, akik a magas hirtelen halálos szindróma (alvási apnoe, anya vagy baba dohányzás, koraszülés stb.) Kialakulásának kockázatával járnak.

Gyermekeknek

A gyermekek számára a Zyrtec-et nagyon széles körben használják. A Zyrtec-nek a gyerekek cseppjeiben történő áttekintése azt mutatja, hogy ha az utasítások szerint alkalmazzák, a hatás nagy lesz, és a nemkívánatos következmények kockázata minimális.

újszülöttek

Ellenjavallt a 6 hónaposnál fiatalabb csecsemőknek szánt gyógyszerek felírása.

Alkohol

Nem kívánatos az alkohol és a Zyrtec kombinációja, mivel az alkohol növeli a központi idegrendszer elnyomásának kockázatát.

Zyrtec terhesség és szoptatás alatt

A terhesség alatt a gyógyszer szedésének hatásait csak állatokon végezték. Nem találtunk hatást a magzat fejlődésére és a terhesség lefolyására. De mivel nem áll rendelkezésre biztonsági információ az emberi magzatra vonatkozóan, a terhes nők nem írnak fel gyógyszert.

A cetirizin, a hatóanyag, ha egy nő szoptatás alatt szed, az anyatejbe választódik ki. Ezért, ha az orvos ezt a gyógyszert felírja, figyelmeztetnie kell arra, hogy a kezelés ideje alatt le kell állítani a takarmányt.

Zyrtek analógjai

A Zirtek analógjai:

Az analógok ilyen adagolási formákban kaphatók, mint tabletták, szirupok, kenőcsök (allergiás bőr megnyilvánulások), cseppek.

A Zyrtek analógok gyermekeinek ára általában alacsonyabb, mint a Zyrtek költsége, de a legtöbb esetben magasabb a biológiai hozzáférhetősége és a felszívódási aránya. Több klinikai vizsgálatot is végzett, ami a használat nagyobb biztonságát jelzi.

Melyik jobb - Zyrtec vagy Claritin?

A Claritinnak nagyobb a hatása, kevesebb mellékhatása van, mivel a harmadik generációhoz tartozik. A hatóanyagok azonban eltérőek, ezért arra kell összpontosítanunk, hogy mi az egyes esetekben a legmegfelelőbb.

Melyik jobb - Zyrtec vagy Fenistil?

A Fenistil-nek több ellenjavallata van. A Zyrtec hosszabb és szelektívebben jár el.

Melyik jobb - Cetirinaks vagy Zyrtec?

A hatóanyag ugyanaz, de a Cetirinak általános, nem eredeti gyógyszer, és csak tabletták formájában kapható, ami megnehezíti a gyermekek kezelését. A költség alacsonyabb, mint a Zirteké.

Zyrtec vagy Zodak - ami jobb?

A Zyrtek és Zodak közötti különbség kicsi. A Zodak biológiai hozzáférhetősége valamivel magasabb, mint a Zyrtek (99% és 93%). A Zodak 2-5 órával is gyorsabban válik ki a szervezetből.

Zodak olcsóbb. De az eredeti és tanulmányozott drog, és ezért kevesebb ellenjavallat, a Zyrtec.

Melyik jobb - Zyrtec vagy Erius?

Zyrtec a második generációs kábítószerhez tartozik, és Erius a harmadikhoz. Nem képes behatolni a vér-agy gáton, ezért nem okoz szedációval járó mellékhatásokat, és nem sérti a mozgás koordinációját. De sokkal többet fizet.

Zyrtek vélemények

A Zyrtec tablettákban és cseppekben, többnyire pozitív. Segít megbirkózni az allergiákkal, míg a mellékhatások nem túl gyakoriak. A cseppek nagyon hatékonyak és viszonylag biztonságosak, még a gyermekek számára is. A hátránya a magas költség a társaikhoz képest.

Ár Zirtek hol vásárolható

Gyógyszereket lehet vásárolni felnőttek és gyermekek számára gyakorlatilag minden gyógyszertárban. A költség a kiadás formájától függ. Az orosz gyógyszertárakban a Zirtek tabletták ára 160-192 rubel. Zyrtek ára cseppekben - 270-300 rubel. Az ára Zirtek Ukrajnában tabletta körülbelül 260 UAH, és csepp költsége 300-350 UAH.

A Zyrtec gyógyszer használatára vonatkozó utasítások cseppekben egy évnél idősebb gyermekeknél, a dózis és az analógok

Manapság sok arc allergia. Mind a felnőttek, mind a gyermekek fogékonyak a betegségre, de nem minden gyógyszer hatékony kezelést biztosít, és a legtöbbjük ellenjavallt gyermekeknél. Univerzális antihisztamin A Zyrtec az egyik leghatékonyabb gyógyszer, mely csecsemőkben is alkalmazható, orvosával való konzultációt követően. A bemutatott gyógyszer néhány jellemzőnél jobb, mint az analógjai (Fenistil, Erius, stb.). Annak érdekében, hogy elkerüljük a hibákat az alkalmazásban, meg kell ismernünk a recepció megengedett napi adagját és jellemzőit.

A gyógyszer összetétele és felszabadulási formája

Oroszországban két gyógyszerformát regisztráltak eladásra - tabletták és cseppek, összetételükben a segédanyagokban különböznek. A használati utasítások tartalmazzák a Zyrtec-féle gyógyszerfajtákra vonatkozó információkat, mint spray-t és kenőcsöt, de a gyógyszertárakban ezeket nem hajtják végre. A kompozíció részletes jellemzőit a táblázat tartalmazza:

Farmakológiai tulajdonságok

Zyrtec - antihisztamin. Fő tevékenysége a hisztamin H1 receptorok blokkolása, aminek következtében a hatóanyag nem szabadul fel a sejtekből, ami azt jelenti, hogy negatív hatása nem terjed ki a szervekre és a szövetekre. Az allergiás tünetek teljesen megszűnnek és eltűnnek. A gyógyszer nem provokál bronchokonstriktor hatást, ami azt jelenti, hogy a tüdő térfogata változatlan marad. Ez a tulajdonság lehetővé teszi a Zyrtec használatát asztmás gyermek esetében.

A Zyrtec gyulladáscsökkentő és anti-exudatív hatást fejt ki, csökkenti a simaizomok duzzanatát és görcsét. A gyógyszer hatékony a monoterápiában és egy további elem a kombinált kezelésben.

A gyermekek cseppjei és tablettái egyenlő biohasznosulással rendelkeznek, teljesen felszívódnak a gyomor-bél traktusban, függetlenül attól, hogy melyik étkezés. A szervezetben lévő hatóanyag legmagasabb tartalma 50-90 perc alatt történik.

Az időtartam, amíg a gyógyszer teljesen megszűnik a szervezetből, a beteg korától függ: 6 hónaptól 2 évig - 3 óra után, 2-6 évig - 5 óra, 7-12 évig - 7 óra Ez a különbség a vesék tisztító funkciójának csökkenéséből adódik.. A hosszan tartó használat nem mutat toleranciát az anyag allergiás hatására, és nem okoz függőséget.

Mikor készülnek a cseppek és a tabletták?

A gyógyszer felhasználását az orvos is előírhatja, mint bármely gyógyszer, ellenjavallatai és megengedett nemkívánatos hatásai. A Zyrtec-et általában gyermekeknek terápiás szerként írják fel, de a gyermekorvos belátása szerint ez megelőzésre is ajánlott. Patológiai állapotok, amelyekben a cseppek / tabletták bevitelét jelezték:

  • megszünteti a bőr gyulladását és duzzanatát;
  • csökkenti a viszketést és a hámlást;
  • a terápia után a bőrkiütés teljesen eltűnik.
  • hozzájárul a köpet és annak eltávolításához;
  • segít csökkenteni a gyulladást, viszketést;
  • enyhíti a hörgőgörcsöt és az ödémát.
  • a műtét előtt előkészítésre kijelölt;
  • a patológia súlyosbodása során - elősegíti a légzést, eltávolítja a puffadást és az orr-torlódást.
  • gyulladásos bőrbetegségekkel - enyhíti a bőr viszketését és bőrpírját;
  • csökkenti a gyulladást.
  • a harapásra, beleértve az angioödémát is, allergiás reakciók esetén;
  • megszünteti a sérülés helyén a duzzanatot és a viszketést;
  • csökkenti a mérgezést (a pókok vagy kígyók megharapása után).
  • gyulladásgátló hatás;
  • vékonyodik a flegma.
  • az oltás előtt és után (különösen a DTP, a kanyaró, a polio) előtt előírt és a vakcinázás a gyermek testére gyakorolt ​​káros hatásainak csökkentése érdekében;
  • allergiás hajlam, ha az ingerrel való kölcsönhatás elkerülhetetlen.

Hogyan kell venni egy antihisztamin?

Az antihisztamin alkalmazása során a legfontosabb dolog az, hogy helyesen kövesse az orvos ajánlásait, hogy ne károsítsa a gyermek testét (különösen egy évig). Bár a gyógyszert a gyógyszercsoport legjobb képviselőinek tekintik, helytelen használata mellékhatásokat okoz a gyermekeknél.

Használati és adagolási utasítások

A bemutatott gyógyszer típusokat szájon át, és a gyógyszert bő vízzel kell bevenni a gyorsabb felszívódás érdekében. A betegség súlyosságától és a beteg életkorától függően a gyermekorvosgal egyeztetve a gyógyszer napi adagját növelheti. Normál esetben a Zirtek a gyermekek kezelésére ajánlott az utasítások szerint:

Megfelelés a megfelelő adagolásnak - az antihisztamin bevételének fő szabálya. Ritkán túladagolás lehetséges. A mérgezés tünetei: laza széklet, viszketés, szédülés, kezet, letargia és általános rossz közérzet. Ha úgy gondolja, hogy a gyógyszer dózisát túllépték, azonnal le kell öblíteni a gyomrot, és egy abszorbens (például aktív szén vagy Polysorb).

A csecsemők használatának jellemzői

Bizonyos körülmények között az orvosok Zyrtec cseppeket írnak fel a gyermekek számára a születés után. A kisgyermekek számára a gyógyszer az orrba csöpög (1 csepp naponta). Az első használat után győződjön meg arról, hogy a test normálisan reagál az anyagra. Káros hatással van a központi idegrendszerre, és légzési megállást okozhat, így a gyermek szívfrekvenciáját rendszeresen ellenőrizni kell.

A csecsemők (legfeljebb 6 hónapos) esetén a cseppeket legjobban anyatejben vagy formulában kell hígítani. A hatóanyag szükséges mennyiségét 5 ml-ben hígítjuk. folyadék és ebben a formában adja meg a gyermeket, majd folytatja a szokásos táplálást. A mellékhatások előfordulásának elkerülése érdekében a napi adagot két adagra osztjuk, 1-szer / 12 óra időközönként. Tehát a vér koncentrációja a vérben nem változik.

Vegyük étkezés előtt vagy után?

A kábítószer bármilyen étkezéstől függetlenül bármikor megengedett. Teljesen felszívódik, de ha gyors eredményt szeretne elérni, akkor egy gyomorba kell inni egy antihisztamint (fél órával étkezés előtt). A kezelés során a gyógyszer használata nem befolyásolja pozitív hatását. Az egyetlen ajánlás az, hogy a cseppeket „tiszta formában” inni, de tejhez vagy vízhez lehet keverni.

Az étkezést megelőzően fél óráig vegye jobban a Zytrek-t egy üres gyomorban

Mennyi ideig tarthatja a gyermek a gyógyszert?

Hány napot adhat a gyermeknek a tablettáknak, tanácsot ad a gyermekorvosnak, a patológia patogenitásának és a szervezet egyedi jellemzőinek értékelése alapján. A fogadás egyedülálló, természetesen kijelölhető vagy más gyógyszerkészítményekkel együtt. Lehetetlen önállóan növelni a kezelés időtartamát, és hosszú időn át adni a gyógyszert a gyermeknek, a terápia végrehajtására irányuló minden intézkedést meg kell beszélni a gyermekorvossal.

Ellenjavallatok és mellékhatások

Mint minden gyógyszer, a Zyrtec számos ellenjavallattal rendelkezik. Ha egy gyermek túlérzékeny az összetevőkre, használata szigorúan tilos. Ezen túlmenően az alábbi kórképek kizárják a gyógyszer használatának lehetőségét is:

  • laktóz intolerancia vagy hiány;
  • az emésztőrendszerben a monoszacharidok felszívódási folyamatának zavarai;
  • a szülést megelőző koraszülés;
  • súlyos vesebetegség.

A mellékhatások ritkán fordulnak elő, többnyire a kábítószer minden korban jól tolerálható. A nemkívánatos hatások a következő tünetekben jelentkeznek: álmosság, fáradtság vagy súlyos agitáció, orrfolyás, allergiás reakciók a bőrön (csalánkiütés, viszketés), fájdalmas vizelés.

Mi lehet a Zyrtec helyettesítése?

Összetételével a Zyrtec cseppek a leghatékonyabbak mindenféle allergiára.

Analógjainak neve Fenistil, Suprastin és Zodak. Mindegyikük hasonló antihisztamin hatással rendelkezik, és összetevőik szinte azonosak. A különbség a gyógyszer gyártója és a költség között.

Az Erius tabletták ugyanolyan hatást gyakorolnak, de a desloratadinon alapulnak (további részletekért lásd: Erius tabletta: használati utasítás gyerekeknek). Ez az antihisztamin magas színvonalát okozza az erős allergiás rohamok elleni küzdelemben.