Analóg tabletták Parlazin

Parlazin (tabletta) Értékelés: 38

Parlazin - allergiaellenes gyógyszer, amelyet az "Egis" gyárt. 10 tablettát tartalmazó dobozokban, mindegyikben 10 mg cetirizin-dihidrokloridot tartalmaz. Az allergiás kötőhártya-gyulladás, a rhinitis, az urticaria és az allergiás reakciók egyéb megnyilvánulásait írják elő. A dózis a beteg korától és a betegség jellemzőitől függ. Használat előtt figyelmesen olvassa el.

A Parlazin gyógyszer analógjai

Analóg több 80 rubelt.

Zyrtec - allergiaellenes szer, tabletta formájában, hatóanyagként 10 mg cetirizin-hidroklorid 1 tablettánként. 7 db-os csomagolásban kerül forgalomba, a Zirtek egész éven át tartó és szezonális allergiás nátha és kötőhártya-gyulladás, csalánkiütés és más allergiás bőrgyulladások kezelésére alkalmas. A tablettákat csak súlyos esetekben írják elő, ha a kezelés tervezett előnyei magasabbak, mint a lehetséges kellemetlen következmények.

Analóg több 10 rubelt.

Gyártó: Zentiva (Csehország)
A kiadás formái:

  • 10 mg tabletta. 10 db; Ár 138 rubelt
  • 10 mg tabletta. 30 db; Ár 272 rubelből
A Zodak ára az online gyógyszertárakban
Használati utasítás

A Zodak egy allergiás bőrgyulladás, szénanátha, urticaria és angioödéma kezelésére szolgáló belső gyógyszer. A "Zentiva" cseh gyógyszeripari cég 10 és 30 tablettát tartalmazó csomagolásban gyártotta.

Analóg több 35 rubelt.

Gyártó: Dr. Reddy`S (India)
A kiadás formái:

  • 10 mg tabletta. 20 db; Ár 163 rubelt
  • 10 mg tabletta. 30 db; Ár 272 rubelből
Tsetrin ára az online gyógyszertárakban
Használati utasítás

A Tsetrin az egyik legelterjedtebb antiallergiás gyógyszer, melyet 20 db-os kartondobozban bevont tabletták formájában állítanak elő. emlő, valamint egyéni intolerancia a gyógyszer összetevőire.

Analóg olcsóbb 43 rubeltől.

Gyártó: Krka (Szlovénia)
A kiadás formái:

  • Tab. p / obol. 10 mg, 10 db; Ár 85 rubel
  • 10 mg tabletta. 30 db; Ár 272 rubelből
A Letizen ára az online gyógyszertárakban
Használati utasítás

A Letizen elérhető a Levocetirizine Sandoz helyettesítője, és hasonló a Zyrtekre. Különböző típusú allergiás reakciókhoz használják. A felnőttek naponta 1 tablettát vesznek igénybe, 12 év alatti gyermekeknél dózismódosítás szükséges. Túladagolás esetén fejfájás, zavartság, álmosság, tachycardia.

Analóg olcsóbb 80 rubeltől.

Gyártó: Danafa Pharmaceutical Stock Stock Company (Vietnam)
A kiadás formái:

  • Tab. p / obol. 10 mg, 10 db; Ár 48 rubelt
  • 10 mg tabletta. 30 db; Ár 272 rubelből
A Cetirizine DS ára az online gyógyszertárakban
Használati utasítás

A Cetirizine DS egy másik szer, amely cetirizint tartalmaz. Egy tabletta 10 mg hatóanyagot tartalmaz. Felnőttek és 6 évesnél idősebb gyermekek számára engedélyezettek, nem ajánlott terhesség és szoptatás alatt. A gyógyszer napi dózisa a beteg súlyától függően 5-20 mg.

Analóg olcsóbb 59 rubeltől.

Gyártó: Danafa (Vietnam); Replepharm (Macedónia)
A kiadás formái:

  • 10 mg tabletta. 10 db; Ár 69 rubelből
  • 10 mg tabletta. 20 db; Ár 89 rubelt
A cetirizin ára az online gyógyszertárakban
Használati utasítás

A cetirizin egy macedón antihisztamin gyógyszer szisztémás hatású, amely ugyanazon hatóanyagon alapul, 10 mg-os dózisban. Az allergiák kezelésére, amely rhinitis, urticaria, allergiás kötőhártya-gyulladás formájában jelentkezik.

Analóg olcsóbb 51 rubeltől.

Gyártó: Aktivis
A kiadás formái:

  • 10 mg tabletta. 7 db; Ár-tól 77 rubel
  • 10 mg tabletta. 20 db; Ár 89 rubelt
A Cetrinax ára az online gyógyszertárakban
Használati utasítás

A Cetrinax egy másik olcsó Zyrtek helyettesítője. 7 db tabletta dobozban is kapható. Ez a készítmény ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza, tablettánként 10 mg koncentrációban. A terhesség és a szoptatás ideje alatt ajánlott tartózkodni a Zetrinax szedésétől. Az ellenjavallatok teljes listáját a gyártó hivatalos utasításai tartalmazzák.

Analóg több 111 rubelt.

Gyártó: Finomított
A kiadás formái:

  • Tab. p / obol. 5 mg, 10 db; Ár 239 rubelből
  • 10 mg tabletta. 20 db; Ár 89 rubelt
Levocetirizine Sandoz árak az online gyógyszertárakban
Használati utasítás

Ez a szisztémás hatású antihisztamin hatóanyagokra vonatkozik, és levocetirizint tartalmaz egyetlen hatóanyagként (5 mg-os dózisban). Az allergiás nátha, a kötőhártya-gyulladás, az urticaria, az angioödéma és az allergia egyéb megnyilvánulásait írja elő.

Analóg több 136 rubelt.

Gyártó: Egis (Magyarország)
A kiadás formái:

  • 5 mg tabletta, 7 db; Ár 264 rubelből
  • 5 mg tabletta, 14 db; Ár 430 rubeltől
A Suprastinex ára az online gyógyszertárakban
Használati utasítás

A Suprastinex egy magyar antihisztamin, amely 5 mg levocetirizin-alapú. Az allergiás reakciók tüneti kezelésére nevezték ki, amely urticaria, rhinitis, dermatosis formájában jelentkezik.

Utasítás Parlazina: használati utasítás, áttekintés és analóg

Allergiák - ez a leginkább kellemetlen betegség. A test negatívan érzékeli a szagokat, az állatokat vagy a port, és mindez az orr-torlódás, a vizes szemek, az állandó tüsszögés, a horkolás orr és így tovább. Egyesek számára a megnyilvánulások komolyabbak - ezek a kiütések, rüh és egyéb kellemetlen tünetek, amelyek csak antiallergén hatású szerrel, például Parlazin-mal szüntethetők meg. Rólam és beszélj.

Utasítások Parlazina

A Parlazin egy hisztamin receptor blokkoló. Kevésbé behatol a központi idegrendszerbe, és ezért nem okoz erős nyugtató hatást emberben.

Az eszköz nemcsak megakadályozza a szervezet allergiás reakcióit az ingerekre, hanem enyhíti a betegség már megnyilvánuló tüneteit is.

Tehát a Parlazin antipruritikus hatású, enyhíti a duzzanatot és az izomgörcsöket. A gyógyszer hatása a gyógyszer bevétele után 15-20 perccel kezdődik. A maximális hatás a lenyelés után egy órával, a gyógyszer napjának időtartama alatt érhető el.

A gyógyszer a következő esetekben alkalmazható:

  • Szezonális kötőhártya-gyulladás és rhinitis
  • Évenkénti rhinitis kötőhártya-gyulladással
  • Széna láz (pollinózis)
  • Allergiás gyulladásos bőrgyulladás
  • Urticaria (krónikus idiopátiás)
  • Quincke ödémája

A táplálékfelvétel kevés hatással van az abszorpcióra, ezért nincsenek konkrét ajánlások az élelmiszerekre vonatkozóan.
Ami a túladagolást illeti, egy 50 mg-os dózis esetén a vizelet és a székrekedés problémái figyelhetők meg. Ha a túladagolás kisebb, a felnőtteknek fáradtságuk és álmosságuk van, gyermekeknél - ingerlékenység, amelyet az álmosság helyettesít.

A túladagolás kezelése gyomormosás, hányás indukálható, és bizonyos esetekben tüneti kezelés történik, de nincs specifikus antidotum.

A Parlazin és más gyógyszerek szedése előtt érdemes orvosával konzultálni, de az utasítások azt jelzik, hogy nem találtak szignifikáns gyógyszerkölcsönhatást.

A Parlazin-szal bevehető termékek listája:

  • glipizid
  • diazepam
  • cimetidin
  • azitromicin
  • ketokonazol
  • erythromycin
  • pszeudoefedrin

Mint minden más gyógyszer, Parlazin is ellenjavallt a recepción.

Nem ajánlott:

  • A terhesség
  • Szoptatás
  • Gyermek kora egy évig
  • A gyermek életkora 6 éves korig (ez tabletták esetében)
  • Laktóz intolerancia (a gyógyszer tartalmazza)
  • Érzékenység cetirizinre vagy más, a gyógyszer részét képező összetevőkre
  • Öregség
  • Veseelégtelenség

Az utolsó két pontot a kezelőorvosnak ki kell igazítania a test negatív reakcióinak elkerülése érdekében.
A Parlazina szedése tilos.

Ami a mechanizmusokkal és a vezetéssel kapcsolatos munkát illeti, a gyógyszer bevétele esetén érdemes lemondani ezekről az esetekről, mivel az orvosság álmosságot okoz, bár jelentéktelen.

Mindenesetre, mielőtt elkezdené szedni a gyógyszert, szakképzett konzultációt kell kérnie az orvostól, amely biztosítja a vétel minőségét és a gyógyszer megfelelő hatását az allergiás tünetekre.

A kiadás formái

A gyógyszer két formában áll rendelkezésre: tablettákban és cseppek formájában. Az első változat két típusban létezik: közönséges Parlazin (szokásos héjjal bevont tabletták) és Parlazin Neo (filmtabletta). A gyógyszer második verziója modernebb és biztonságosabb.

A tabletták lencse alakú, ovális alakúak, egyrészt „E 511” jelöléssel, másrészt kockázattal. Az ovális színek világos orazhevy színben vannak, belül - fehér, a szag hiányzik. A tabletták csomagban kaphatók, 5, 10 és 30 darab.

Cseppek enyhe illatúak, nincs üledék és szín. Valójában a cseppeket gyakran nevezik gyermekeknek, mert 6 évesnél fiatalabb gyermekek számára írják elő őket. A palack cseppentővel van ellátva, amely segíti a 20 ml-es tartályok mennyiségének megfelelő adagolását.

Adagoló gyógyszerek:

  • A felnőtt betegeknek és a 12 éves korú gyermekeknek naponta egyszer pirulát kell szedniük, mivel enyhe nyugtató hatása van, és jobb, ha éjszaka veszi. 1 tabletta - 10 mg vagy 20 csepp folyékony oldat.
  • A 6 és 12 év közötti gyermekek naponta kétszer fél tablettát, optimális fogadás reggel és este
  • Ha a gyógyszer oldat formájában van, naponta kétszer 10 csepp kerül, az allergiás akut megnyilvánulások esetén a gyógyszert felírják, mint a felnőttek esetében, naponta egyszer egy tablettát vagy 20 csepp anyagot.
  • A beteg 2-6 éves kora azt jelenti, hogy egy pillanat alatt egy tablettát vagy 10 csepp gyógyszert kell bevenni, ha a gyermek nem tolerálja a gyógyszer bevételét, akkor a megadott adag két alkalommal oszlik meg reggel és este.
  • Gyerekek egy évtől kettőig naponta kétszer egy tabletta, vagy naponta kétszer 5 csepp oldat.
  • Az idős betegek és a veseelégtelenségben szenvedő betegek a gyógyszert naponta egyszer 5 mg mennyiségben, azaz fél tabletta vagy 10 csepp oldat formájában kell bevenniük.

A tablettát nagy mennyiségű vízzel mossuk le, ha a baba nem tud pirulát bevenni, összetörik, por formájában vagy néhány csepp vízzel kombinálva, ebben az esetben a mosás nem törlődik.

Ha a beteg a drogot csepp formájában veszi, akkor a megfelelő mennyiségű víz vízben és részegben hígul.

A tablettákat legfeljebb két évig hűvös helyen kell tárolni. Ha a gyógyszert csepp formájában vásárolták meg - eltarthatóságuk 4 év, légmentesen lezárt kupakkal, a gyógyszer megnyitása után a gyógyszer eltarthatósága 4 hét.

Analógok Parlazina

Ennek az eszköznek sok analógja van, más gyártók által gyártott, különböző nevekkel, címkékkel és kötetekkel rendelkeznek, de közös dolog van - ez egy olyan hatóanyag, amely segít megbirkózni az allergiás tünetekkel.

Analógok tablettákban:

  • Alerza
  • Cetirizin és Cetirizine DS
  • Allertek
  • Tsetirinaks
  • A cetirizin-OBL
  • A cetirizin-Teva
  • Zodak
  • Zyrtec
  • Cetirizine Hexal
  • Letizen
  • Tsetrin
  • Zetrinal
  • Zintset

Analógok szirupban / cseppekben / oldatban:

  • Zodak
  • Zyrtec
  • Cetirizine Hexal
  • Letizen
  • Tsetrin
  • Zetrinal
  • Zintset

A Parlazin analógjai hasonló hatásúak (ellenállnak az allergiáknak), de más hatóanyaggal rendelkeznek.

Ezek közé tartozik:

  • Tsezera
  • Suprastineks
  • Ksizal
  • Glentset
  • Levocetirizin-Teva

Csak egy orvos képes allergiaellenes gyógyszert felírni, amely egy adott gyógyszer hatását értékeli, és megfelelően előírja a kellemetlen tünetek kezelésének dózisát és időtartamát.

Parlazin terhesség alatt

A gyógyszer bármilyen formában terhesség és szoptatás alatt ellenjavallt. Valójában, és ezt a kísérletek bizonyították, a cetirizin (hatóanyag) nem rendelkezik teratogén hatással, azonban a terhesség alatt végzett ellenőrzött orvosi kutatások hiánya miatt a gyógyszer használata szigorúan ellenjavallt.

Az anyag ellenjavallt a szoptatás ideje alatt is, mivel a hatóanyag a tejbe kerül. Az újszülöttek mellékhatásait nem vizsgálták, és ezek kockázata nagymértékben meghaladja az anya által észlelt előnyöket.

Ne hagyja figyelmen kívül az utasítások és a szakemberek figyelmét, akik a tablettákat és a szirupot kifejlesztették és tesztelték. Tartózkodjon a gyógyszer szedésétől, és ha az allergiás reakciók elég erősek, látogasson el a helyi allergiára, aki ártalmatlan gyógyszereket ír elő a várandós anya és a baba számára.

Vélemények

Függetlenül attól, hogy milyen formában van a kiadás, a kábítószer egy akcióval rendelkezik - az allergiák kezelésére. A legtöbb vásárló előnyben részesíti a terméket cseppekben. Az ok egyszerű és világos - a megoldás könnyebben adagolható, és könnyebb inni mind a felnőttek, mind a gyermekek számára.

A gyógyszerről szóló vélemények különbözőek. Segít egynek, de nem másoknak, mert Parlazin egy második generációs antihisztamin gyógyszer.

Ez azt jelenti, hogy kevesebb mellékhatással együtt kevesebb a hatékonyság, de nem érdemes azonnal beszélni a gyógyszer gyenge minőségéről.

Például a gyerekek számára a gyógyszer kiváló antiallergén hatás, köszönhetően a gyenge mellékhatásoknak és a hosszú távú hatásoknak. Ezt a szerszámot a legtöbb szülő választja ki, és megjegyzi, hogy az oldat és a tabletták nagy hatékonyságúak.

Általánosságban elmondható, hogy a felnőttek esetében a gyógyszert az allergia enyhe és mérsékelt megnyilvánulása esetén ajánljuk, és a gyermekek esetében az allergia bármilyen formáját használják.

Allergia Parlazin

Az immunválaszt, amely károsítja a szervezet saját szöveteit és szerveit, allergiának nevezik. Ez egy meglehetősen gyakori betegség, amely a század néhány betegsége szerint és a statisztikák szerint a lakosság több mint 30% -a allergiás.

Az allergiák okai különbözőek, hívjuk a leggyakoribbakat:

  • Az öröklés, a szülők allergiás problémái gyermekeik örökölhetők.
  • A gyermekkori fertőző betegségek gyakorisága nagyban befolyásolhatja az allergiák megjelenését egy gyermeknél.
  • A gyermek túl steril életkörülményei allergiát okozhatnak bármely olyan anyagra, amely nem áll rendelkezésre az otthonban.
  • A lakóhelyi régió ökológiai helyzete befolyásolhatja a betegség kialakulását.
  • A belső szervbetegségek allergiás reakciókat okozhatnak.

Gyakran előfordul, hogy az ok nem az egyik, de több is van, kapcsolódnak, és belső és külső tényezők hatására allergiás probléma jelenik meg.

A betegség gyakori és helyi tünetei:

  • Bőrkiütés, bőrpír
  • Viszketés és szárazság
  • Tépesség, szemhéjak, kötőhártya-gyulladás, szemhéj-duzzanat és égés
  • Hányinger, laza széklet, gáz és hasi fájdalom
  • Száraz köhögés, torokfájás, tüsszentés, orrfolyás, orrfolyás
  • A légzés súlyossága, fulladás, zihálás a mellkasban, asztma
  • Megnövekedett hőmérséklet, fáradtság vagy apátia

Bármilyen allergiás tünetet le kell állítani, és ebből a célból komplex kezelést kell alkalmazni, amely különböző gyógyszereket tartalmaz.

Ezek közé tartozik:

  • Antihisztaminok (Parlazin, Cetrin, Claritin)
  • A kromoglicav származékai (Cromohexal - szemcseppek, Kromoglin - orrspray, Intal - inhalációs gyógyszer) az allergia enyhe megnyilvánulásaihoz használatosak, mivel alacsony hatékonyságuk van
  • A glükokortikoszteroidokat a kezelőorvos írja elő (Lokoyd, Nasonex, Beclozon, Dexamethasone, Prednisone).
  • A leukotrién receptor antagonisták (Singular) nem hatékonyak minden típusú allergiára
  • Szorbensek (aktivált szén, Lactofiltrum, Enterosgel)
  • Allergén-specifikus terápia (SIT-terápia), amely lehetővé teszi a szervezet számára az allergén elleni immunitás kialakulását
  • fizikoterápia
  • plazmaferezis
  • Speleochamber, nyomáskamra
  • Intravénás lézervér-besugárzás (VLOK)
  • Népi jogorvoslatok

Speciális kinevezéseket csak az orvos végezhet, miután részletesen megvizsgálta a beteget és a vizsgálatok eredményeit.
Jelenleg nem létezik az allergia megelőzése, senki még nem tudott kifejleszteni vagy létrehozni olyan gyógyszert vagy olyan intézkedéseket, amelyek teljesen kizárnák a betegség megjelenését.

Van egy lista az Egészségügyi Világszervezet ajánlásairól, amelyek egy újszülöttre vonatkoznak.

Ez az információ lehetővé teszi, hogy kizárja a betegség tüneteinek megnyilvánulását az első életévben, és az ajánlás megfelelő betartása mellett, akár 3-6 évig is ugyanezt a hatást érheti el, ha a szülők nem allergiásak és a gyermek teljesen egészséges.

A felnőttek esetében az egészséges életmód, a rossz szokások elkerülése, a vitaminok bevétele és az immunitás erősítése csökkenti az allergiák kockázatát.

Parlazin és urticaria

Az Urticaria allergiás bőrbetegség, amelyet gyakran csalánkiütés utáni kiütéssel hasonlítanak össze. A betegség vörös hólyagok formájában jelentkezik, ami nagyon viszket és zavarja a pácienst. Az urrticaria önálló allergiás megnyilvánulás vagy bármely más betegség megnyilvánulása lehet.

A betegség leggyakrabban a 20 és 60 év közötti nőket érinti, a férfiak ritkábban szenvednek csalánkiütésen. A probléma allergiás lehet az irritáló anyaggal szemben, beleértve a rovarcsípéseket, a bakteriális vagy gombás allergéneket. A vesék, a máj, a gyomor vagy az anyagcsere zavarai is csalánkiütésként jelentkezhetnek.

Az orvosok még mindig nem derítették ki teljesen a csalánkiütés okát, de ismert, hogy hosszantartó antibiotikumok vagy vírusos betegségek alkalmazása esetén hosszan tartó, hideg vagy napfényes expozíció után jelentkezhet.

A betegség fő mutatója és tünete a búzák megjelenése a bőrön, azonnal rovarcsípésekkel tévedhetnek, de a kiütés kiütésként jelenik meg, kaotikus, szimmetrikus vagy aszimmetrikus. A bőrkiütés elemei migrálhatnak, eltűnhetnek és megjelenhetnek a test különböző részein, különböző méretűek, többszörösek vagy egyszeresek.

Egy viszketés jelenik meg a kitörési helyen, és nem áll meg, és egész idő alatt a beteg kényelmetlen és kényelmetlen. A kezelés után a bőr vissza tud térni eredeti állapotába foltok és hegek nélkül.

A csalánkiütés kezelését antihisztaminok (Parlazin) szedésével, immunmodulátorokkal (Prednisolone, Ciklosporin) adják.

Mivel az urticaria allergiás és pszeudo-allergiás, a szakemberek olyan vizsgálatokat dolgoztak ki, amelyek nagyobb valószínűséggel értékelik a betegség típusát, és ennek megfelelően megfelelő és megfelelő kezelést végeznek.

Soha nincsen jól kialakult csalánkiütés megelőzése, az orvosok az allergiák többségében, az egészséges életmódban, az orvos látogatásában és a hosszú távú krónikus betegségek hiányában, kevésbé stresszben ajánlják.

Az egyszerű ajánlások betartása minimalizálja az urticaria vagy más típusú allergia megjelenésének lehetőségét.

Parlazin atópiás dermatitissal

Az atópiás dermatitisz a korai gyermekkorban kezdődő bonyolult betegség. Néha felnőtteknél előfordul a betegség megnyilvánulása, de a gyermekek számára ez jellemzőbb.

Az atópiás dermatitis okai nem teljesen ismertek, az orvostudomány területén ebben a tekintetben az ellentmondás nem csökken. Egy dolog ismert - a betegség nem fertőző, allergiás, és örökletes tényezők miatt van.

A bőrgyulladás ismétlődő, krónikus jellegű, sok kellemetlenséget okoz a betegnek, mert a bőr bőrkiütése viszket, és különböző fertőzésekkel komplikálható.

Az atópiás dermatitis emésztési zavarok, például dysbacteriosis vagy enzimhiány miatt jelentkezhet. Gyakran a betegség más allergiás tünetekkel jár - ez lehet pollinózis, bronchiás asztma vagy rhinitis.

Az atópiás dermatitis fő tünete a súlyos bőr viszketés bármilyen kiütés esetén. A sérülések eltűnése után a bőr pigmentációja a buborékok felhalmozódásának helyén marad.

Az atópiás dermatitis kezelése:

  • Szigorú étrend
  • Allergén észlelés
  • Antihisztaminok elfogadása (Parlazin, Zirtek, Tavegil vagy Claritin)
  • Membránstabilizáló készítmények (Ketotifen)
  • Helyi és általános glükokortikoszteroidok (Lokid, Advantan, Triderm)
  • Dysbacteriosis kezelésére szolgáló gyógyszerek felvétele (Linex, Hilak)
  • Az enzimhiány kezelésére szolgáló szerek befogadása (Mezim, ünnep)
  • Gombaellenes szerek és kenőcsök
  • Antivirális és antibakteriális szerek
  • fizikoterápia
  • Homeopátia és reflexológia
  • Népi jogorvoslatok

A betegség megelőzése nem nehéz. Elegendő az allergének kizárása az életéből, különösen, ha a gyermek veszélybe kerül (a szülők atópiás dermatitiszben szenvednek), egészséges életmódot vezetnek, a gyógyszereket óvatosan és csak az orvosával folytatott konzultációt követően vesznek.

Ezt a megelőzést egy terhes nő végzi. A baba születése után gondosan figyelje az étrendjét és állapotát.

Az atópiás dermatitiszről többet tudhat meg Dr. Komarovszkij programjából.

Ha a betegség már megnyilvánult, szigorúan be kell tartani az orvos ajánlásait, ez lehetővé teszi a kis beteg életének lehető legegyszerűbb leegyszerűsítését, a kellemetlenségek csökkentését és a kellemetlen kiütések és problémák elkerülését.
A bevált és előírt gyógyszerek elfogadása gyorsan megszabadul az egészségügyi problémáktól, és érezni fogja az élet ízét.

Így a Parlazin hatóanyagot kizárólag az orvosnak kell beadnia a helyes diagnózis után a vizsgálatok eredményei alapján.

Paralazin neo-analógok

* A gyógyszerek maximális megengedett kiskereskedelmi árát a 2010. október 29-i 865. sz. RF kormányrendelet (a listán szereplő gyógyszerek) alapján számítják ki.

Analógok Parlazin:

Használati utasítás:

A tablettákat szájon át, étkezéstől függetlenül, rágás nélkül, kis mennyiségű vízzel kell bevenni.

6 éves korig 12 éves korig a gyógyszer 1 tablettát (10 mg cetirizint) naponta egyszer 1 vagy fél tablettát (5 mg cetirizint) tartalmaz naponta kétszer (reggel és este).

A 12 évesnél idősebb gyermekek és felnőttek naponta egyszer 1 tablettát (10 mg cetirizint) írnak fel.

A szájon át alkalmazott cseppeket használat előtt fel kell oldani kis mennyiségű vízben.

Az 1 évtől 2 évig terjedő gyermekek esetében a gyógyszer 5 csepp (2,5 mg cetirizin) naponta kétszer kerül felírásra.

A 2-6 éves gyermekek számára a gyógyszer 10 csepp (5 mg cetirizin) naponta 1 alkalommal vagy 5 csepp (2,5 mg cetirizin) naponta kétszer (reggel és este) írja elő.

A 6-12 éves gyermekek számára a gyógyszer 20 csepp (10 mg cetirizin) naponta 1 alkalommal vagy 10 csepp (5 mg cetirizin) 2 naponta (reggel és este) 1 alkalommal kerül kiszerelésre.

A 12 évesnél idősebb gyermekek és a felnőttek napi 20 csepp (10 mg cetirizin) felírását írják elő.

A veseelégtelenségben szenvedők és az idősek alacsonyabb dózisban kapják meg a gyógyszert.

A gyógyszeres kezelés egyéni, és az orvos dönt.

A terhesség alatt és a szoptatás alatt a gyógyszer tilos.

Parlazin

Használati utasítás:

Az online gyógyszertárak ára:

A parlazin (nemzetközi nem védett név - cetirizin) az allergia kezelésére használt gyógyszer. Van egy ilyen nem teljesen harmonikus közmondás: „Jobb, ha az alosztálynál jobb.” Természetesen ebben van egy józan ész, de nem az allergiával kapcsolatban: végül is ez az állapot ugyanaz, és összefügg a test túlreagálásával, nem pedig egy idegen anyag inváziójával. Immunrendszerünk szükségtelenül biztosítva van, ahonnan pontosan addig kell szenvednünk, amíg a Parlazin nem éri el a figyelmet.

Kiadási forma

A Parlazin két adagolási formában kapható:

  • 10 mg cetirizint tartalmazó tablettákban. A csomagban 1 vagy 3 db 10 tablettát tartalmazó buborékfóliát tartalmaz, valamint a Parlazin utasításai;
  • A bevitt cseppekbe 20 ml sötét üvegbe öntjük. 1 ml csepp 1 mg cetirizint tartalmaz. A másodlagos csomagolásban - kartondobozban - a palackkal együtt tájékoztatót (utasítást kap a Parlazinának).

A Parlazin-t az EGIS Gyógyszergyár magyarországi gyógyszergyára állítja elő.

Analógok Parlazina

Nem meglepő, hogy a kémiai cetirizint számos védjegyben reprodukálják. Figyelembe véve, hogy a Föld lakosságának mintegy 30% -a allergiás esetekben, Parlazin-analógoknál, valamint a háta mögött, egy sor olyan beteg, aki folyamatosan tüsszög, és az orr fújását gyakran képezi. De ne gyötressük meg az olvasót, és haladjunk közvetlenül a Parlazin farmakológiai helyettesítőire:

  • Alerza (India);
  • Allertek (Lengyelország);
  • Zintzat (India);
  • Zyrtec (Olaszország);
  • Letizen (Szlovénia);
  • Cetirizine Hexal (Németország);
  • Cetirizine Teva (Izrael);
  • Tsetrin (India).

Az EGIS Pharmaceuticals-nak olyan gyógyszerje is van, mint a Parlazin Neo, amelynek hatóanyaga a cetirizin levocetirizin levorotációs izomerje. Tehát ez a gyógyszer is biztonságosan rögzíthető a Parlazina analógok karcsú soraiban.

Farmakológiai hatás

Az a tény, hogy az allergiák gyulladással járnak, már régóta nyílt titok. De a fejlődés mechanizmusa mindenki számára nem ismert. A gyulladásos folyamat a gyulladásos mediátoroknak nevezett specifikus anyagok szigorú irányítása alatt alakul ki, amelyek közül a hisztamin kiemelkedő helyet foglal el. A hisztamin receptorok sűrűn szétszóródnak az emberi test szerveiben és szövetében. A Parlazin szerepe az, hogy blokkolja ezeket a receptorokat, így a hisztamin nem teszi lehetővé a gyulladás teljes mértékű égetését. A gyógyszer csökkenti a véráramlást a gyulladás középpontjába, csökkenti a puffadást, megakadályozza a gyulladás bőr megnyilvánulásának kialakulását, enyhíti a viszketést, csökkenti a sima izmok hangját.

A Parlazine-ról szóló véleményeknél a hatás korai kezdete: 20 perc elteltével a betegek mintegy fele kifejezett terápiás hatást fejt ki, és egy óra múlva majdnem mindenki.

A Parlazina-t használó indikációk

A Parlazina-nak szóló utasításoknak és az orvos által végzett immunológusok véleményének megfelelően ez a gyógyszer a következő betegségekre vonatkozik:

  • Allergiás rhinitis (orrfolyás) és kötőhártya-gyulladás, amelyek mind szezonális, mind mindennapi természetűek. Gyakran előfordul, hogy ezek a két kóros állapot kéz a kézben járnak, a tünetek „nukleáris keverékét” alkotják, beleértve az orr-légzés nehézségeit, az orrból származó nyálkahártyát és a szem könnyeit, a kötőhártya gyulladását és az elviselhetetlen viszketést;
  • Pollinózis, többnyire szénanátha;
  • Urticaria, pl. megmagyarázhatatlan etiológia;
  • Allergiás bőrbetegségek, beleértve a diffúz atópiás dermatitist;
  • Quincke duzzanat.

Rövid használati utasítás Parlazina

A tabletták. Felnőttek és 6 évesnél fiatalabb gyermekek esetében az ajánlott adag 10 mg vagy 1 tabletta, este este (felnőttek), vagy két adagra osztva - reggel és este (gyerekek). Egyes esetekben 5 mg elegendő a megfelelő klinikai hatás kialakításához. A 6 év alatti gyermekek csak egy csepp Parlazina-t vehetnek igénybe.

Dobja. Ugyanaz a kép: a felnőttek és a 6 év alatti gyermekek napi 10 mg (20 csepp) dózist kell szedniük 2 és 1 adagra. A kisgyermekek esetében a Parlazina alábbi adagjait ajánljuk a legkisebb allergiás betegek számára:

  • 6 hónap elteltével legfeljebb 1 év - 2,5 mg vagy 5 csepp 1 naponta egyszer;
  • 1-2 évig - ugyanaz, de naponta 1-2 alkalommal;
  • 2-6 éves korig - 5 mg (10 csepp) naponta egyszer vagy 2,5 mg (5 csepp) naponta kétszer.

A Parlazin-kezelés időtartamát egyedileg határozzák meg.

Ellenjavallatok

A Parlazine véleménye szerint ez a gyógyszer jól tolerálható, azonban számos ellenjavallat van:

  • egyéni intolerancia a gyógyszer bármely összetevőjéhez;
  • 6 éves korig (csak tabletták esetében);
  • szoptatási időszakban.

Ami a terhességet illeti, ez a feltétel nem tekinthető abszolút ellenjavallatnak. Kisebb testvéreink tesztelése során a cetirizin (a Parlazin hatóanyaga) általában jónak bizonyult: a rákkeltő, teratogén és mutagén hatások nem fejlődtek ki. Figyelembe véve, hogy a terhes nőknél nincs elegendő tapasztalat a Parlazin-szal kapcsolatban, az orvosok azt javasolják, hogy ne szedjék a terhesség első trimeszterében, és a következő két trimeszterben szigorú orvosi felügyelet mellett vegyék be a gyógyszert.

Mellékhatások

A Parlazine véleménye és az önkéntesekkel végzett klinikai vizsgálatok eredményei indokolják az alábbi mellékhatásoknak az oktatásba való bevonását:

  • hipo-nyálképződés (szájszárazság) és dyseptikus rendellenességek;
  • enyhe álmosság, migrénes fejfájás, fáradtság és néha ellenkezőleg, paradox aktivitás;
  • allergiás a kábítószerre (mint azt mondják, hogy "miért harcoltak...", de ez is megtörténik).

Speciális használati utasítás Parlazina

A krónikus veseelégtelenség és az előrehaladott életkor a Parlazin biztonságos dózisának meghatározásánál különösen gondos megközelítést igényel, mivel a beadás hátterében a glomeruláris szűrés csökkenése lehetséges.

A laktóz intoleranciában szenvedő betegeknek tisztában kell lenniük azzal, hogy a Parlazin tabletták 11,5 mg-ot tartalmaznak.

Egy másik fontos szempont a Parlazin hatása a pszichomotoros funkciókra. Ebben az irányban nem végeztek kutatást, azonban mivel a mellékhatások listáján álmosság és fáradtság áll fenn, ezt a gyógyszert óvatosan kell alkalmazni a vezetők vagy más, potenciálisan veszélyes tevékenységet végző személyek számára.

Gyakran a betegek aggódnak az alkohollal szedett gyógyszerek kapcsolatával. Nos, elmondható, hogy a Parlazin nem növeli az alkohol hatását. Azonban az orvosok azt javasolják, hogy tartózkodjanak az alkoholfogyasztástól, miközben ezt a gyógyszert szedik.

A Parlazin gyógyszertárban kapható a vény nélkül.

A Parlazina tárolására vonatkozó utasítások

Tabletta és csepp Parlazina szobahőmérsékleten tárolható.

A gyógyszer eltarthatósági ideje meglehetősen hosszú - 4 év -, de ha a palackot a cseppekkel már megnyitották, akkor ajánlott teljesen felhasználni 1 hónapon belül.

Parlazin: árak az online gyógyszertárakban

Parlazin tabletta 10 mg 10 db.

Parlazin lap. p.p.o. 10 mg n10

Parlazin 10 mg 10 tabl

Parlazin tabletta 10 mg 30 db.

A parlazin 10 mg / ml 20 ml-t cseppent

A parlazin 10 mg / ml 20 ml-t cseppent

Általános információk a gyógyszerről, tájékoztató jellegűek és nem helyettesítik a hivatalos utasításokat. Az önkezelés veszélyes az egészségre!

Az embereken kívül csak egy élő teremtmény a Föld bolygón - kutyák - szenved prostatitiszben. Ez tényleg a leghűségesebb barátaink.

Tüsszögés közben a testünk teljesen leáll. Még a szív is megáll.

A tanulmányok szerint a nők, akik hetente néhány pohár sört vagy bort fogyasztanak, fokozottan veszélyeztetik az emlőrák kialakulását.

Annak érdekében, hogy még a legrövidebb és legegyszerűbb szavakat is mondhassuk, 72 izmot fogunk használni.

Még akkor is, ha egy férfi szíve nem veri meg, még mindig sokáig élhet, ahogy a norvég halász Jan Revsdal megmutatta. "Motorja" 4 órakor megállt, miután a halász eltűnt, és elaludt a hóban.

A jól ismert "Viagra" gyógyszert eredetileg az artériás hipertónia kezelésére fejlesztették ki.

Mindenkinek nemcsak egyedi ujjlenyomata van, hanem nyelve is.

A beteg kiszorítása érdekében az orvosok gyakran túl messzire mennek. Például egy bizonyos Charles Jensen 1954 és 1994 között. több mint 900 daganateltávolítási művelet fennmaradt.

Az amerikai tudósok egereken végzett kísérleteket, és arra a következtetésre jutottak, hogy a görögdinnye lé megakadályozza az érrendszeri érelmeszesedés kialakulását. Az egerek egy csoportja sima vizet ivott, a második görögdinnye levet. Ennek eredményeként a második csoport edényei mentesek a koleszterin plakkoktól.

Baktériumok milliói születnek, élnek és meghalnak a belekben. Csak erős növekedéssel láthatók, de ha összejönnek, akkor rendszeres kávéscsészébe illeszkednek.

Ha a máj megállt, a halál 24 órán belül történt.

Az Egyesült Királyságban létezik olyan törvény, amely szerint a sebész megtagadhatja a beteg egy műveletét, ha dohányzik vagy túlsúlyos. Egy személynek lemondania kell a rossz szokásokról, és akkor talán nem lesz szüksége műtétre.

A legmagasabb testhőmérsékletet Willie Jones (USA) regisztrálta, aki 46,5 ° C hőmérsékletű kórházba került.

Az Oxfordi Egyetem tudósai olyan tanulmányokat tartottak, amelyekben arra a következtetésre jutottak, hogy a vegetarianizmus káros lehet az emberi agyra, mivel tömegének csökkenéséhez vezet. Ezért a tudósok azt ajánlják, hogy ne zárják ki a halakat és a húst a táplálkozásukból.

A "Terpinkod" köhögés elleni gyógyszer egyike a legmagasabb eladóknak, nem gyógyászati ​​tulajdonságai miatt.

A „foglalkozási megbetegedések” kifejezés olyan betegségeket egyesít, amelyeket egy személy valószínűleg munkába állít. És ha a káros iparágak és szolgáltatások.

Parlazin Neo: használati utasítás

struktúra

Minden bevont tabletta 5 mg levocetirizin-dihidrokloridot tartalmaz (ami 4,21 mg levocetirizint tartalmaz).

5 mg levocetirizin-dihidrokloridot 1 ml-es cseppekben orális beadásra.

leírás

Bevont tabletták

Fehér vagy csaknem fehér, kerek, közepesen domborúan bevont tabletták, szaggal vagy anélkül. Gravírozás: stilizált E betű a tabletta egyik oldalán, a 281 szám a másik oldalon.

Cseppek orális adagoláshoz

Színtelen vagy majdnem színtelen édes folyadék, üledék nélkül, halvány ecetsav szaggal.

Farmakológiai hatás

A cetirizin levocetirizin, (R) enantiomerje a perifériás H1 receptorok erős szelektív antagonistája.

A kötési vizsgálatok kimutatták, hogy a levocetirizin nagy affinitást mutat a humán H1 receptorok iránt (Ki = 3,2 nmol / l). A levocetirizin affinitása 2-szer nagyobb, mint a cetiriziné (Ki = 6,3 nmol / l). A Levocetirizine feloldja a H1 receptorokat, amelynek felezési ideje 115 ± 38 perc.

Az egészséges önkéntesek farmakodinamikájának vizsgálata azt mutatta, hogy a dózis felénél a levocetirizin aktivitása a bőrre és a nyálkahártyára történő alkalmazáskor hasonlítható a cetirizinnel.

In vitro vizsgálatok (Boyden-kamrákban és a sejtréteg-módszerben) kimutatták, hogy a levocetirizin gátolja az eotoxin által indukált eozinofilek transzendotheliális migrációját bőr- és tüdősejteken keresztül. Az in vivo farmakodinámiás kísérletek (bőrkamra módszer) 14 felnőtt betegen kiderült, hogy a levocetirizin 5 mg-os dózisban a placebóhoz képest három fő gátló hatást vált ki a pollen-válasz első 6 órájában: VCAM-1 felszabadulási szuppresszió (vaszkuláris endothelium adhéziós molekula b) típus), a vaszkuláris permeabilitás modulálása és az eozinofil infiltráció csökkentése. A levocetirizin hatékonyságát és biztonságosságát számos kettős-vak, placebo-kontrollos klinikai vizsgálatban igazolták, amelyekben felnőtt betegek szezonális allergiás rhinitisben vagy egész évben allergiás rhinitisben szenvedtek.

Egy 6 hónapos klinikai vizsgálatban, amelyben 551 felnőtt beteg (köztük 266 levocetirizinnel kezelt beteg) szenvedett tartós rhinitisben (a tünetek legalább 4 nap egy héten, legalább 4 héten keresztül) és a hazai atkákra érzékenyek kimutatták, hogy a levocetirizin 5 mg-os adagja klinikailag és statisztikailag szignifikáns előnyt jelent a placebóval szemben az allergiás rhinitis tüneteinek teljes mértéke szempontjából a vizsgálat során, anélkül, hogy a szignifikánsan előfordult volna. filaksii. A vizsgálat során a levocetirizin jelentősen javította a betegek életminőségét.

Farmakokinetikai farmakodinámiás kapcsolat: t

A levocetirizin 5 mg-os adagja ugyanazt jelenti. a gyulladásos-exudatív reakció hisztaminra történő gátlásának mintája, mint cetirizin 10 mg-os dózisban. A cetirizinhez hasonlóan a levocetirizin hatása a hisztamin által kiváltott bőrreakciókra nem egyezik meg a plazmakoncentrációval.

Az EKG nem mutatott szignifikáns hatást a levocetirizin QT-intervallumra.

farmakokinetikája

A levocetirizin farmakokinetikája lineáris, függetlenül az adagtól és az időtől, és kis különbségek vannak a különböző alanyok között. Az egyetlen enantiomer és cetirizin farmakokinetikai profiljai hasonlóak. A felszívódás vagy eltávolítás során nincs királis inverzió.

Orális adagolás után a levocetirizin gyorsan és nagyrészt felszívódik. A maximális plazmakoncentrációt az adagolás után 0,9 órával éri el. Az egyensúlyi állapotot két napon belül elérjük. A szokásos csúcskoncentrációk egyszeri és ismételt (5 mg / nap) bevitel után 270 ng / ml és 308 ng / ml. Az abszorpció mértéke az adagtól függ, és nem függ az ételtől, azonban az étkezés során a csúcskoncentráció csökken, és később következik be.

Nem állnak rendelkezésre adatok a gyógyszer humán szövetekben való eloszlásáról és a vér-agy gáton keresztüli penetrációról. Patkányokban és kutyákban a szövetekben a legmagasabb szint a májban és a vesében található, a legalacsonyabb a CNS-ben.

A levocetirizin 90% -ban kötődik a plazmafehérjékhez. A levocetirizin eloszlása ​​korlátozott, mivel az eloszlási térfogat 0,4 l / kg.

Emberben a beadott levocetirizin adag kevesebb mint 14% -a metabolikus átalakuláson megy keresztül, ezért úgy gondoljuk, hogy a genetikai polimorfizmushoz vagy az enzim inhibitorok egyidejű alkalmazásához kapcsolódó különbségek jelentéktelenek. Az anyagcsere útvonalak közé tartozik az aromás gyűrű oxidációja, az N- és O-dealkilezés, a taurinnal történő konjugáció. A dealkilációt elsősorban a CYP ZA4 közvetíti, és számos és / vagy azonosítatlan CYP izoforma részt vesz az aromás gyűrű oxidációjában. A levocetirizin nem befolyásolja a CYP 1A2, 2C9, 2C19 izoenzimek aktivitását, t

A 2D6, 2E1 és ZA4 koncentráció jelentősen meghaladja az 5 mg-os orális adagolás után elérhető csúcskoncentrációkat.

Az anyagcsere alacsony szintje és az anyagcsere esetleges gátlásának hiánya miatt a levocetirizin kölcsönhatása más anyagokkal valószínűtlen.

A plazma eliminációs felezési ideje 7,9 ± 1,9 óra. Az átlagos testtől való átlátszó clearance 0,63 ml / perc / kg. A levocetirizin és metabolitjainak fő kiválasztási módja a vizelettel a vizelettel történik; így a dózis átlagosan 85,4% -a megszűnik. A széklet kiválasztása csak az adag 12,9% -a. A levocetirizint glomeruláris szűréssel és aktív tubuláris szekrécióval választják ki.

Vesekárosodás

A teljes testből levocetirizin látható clearance-e korrelál a kreatinin clearance-ével.

Ezért mérsékelt vagy súlyos vesekárosodásban szenvedő betegeknél javasolt a levocetirizin kreatinin-clearance alapján történő bevétele közötti időközök meghatározása.

A vesebetegségek anurikus stádiumában az egész test teljes clearance-e körülbelül 80% -kal csökken az egészséges alanyokhoz képest. A standard 4 órás hemodialízis során a levocetirizin kevesebb mint 10% -a eliminálódik.

Használati jelzések

Az allergiás rhinitis (beleértve a tartós allergiás rhinitist) és a krónikus idiopátiás csalánkiütés tüneti kezelése.

Ellenjavallatok

Allergia levocetirizinre, más piperazinszármazékokra vagy a gyógyszer kiegészítő komponenseire.

Ellenjavallt súlyos vesekárosodásban szenvedő betegeknél (kreatinin clearance 10 ml / perc alatt).

Adagolás és adagolás

A bevont tablettákat szájon át kell venni, egészben, kevés vízzel lenyelve; ezeket az étkezéstől függetlenül lehet bevenni. A napi adagot ajánlott egyszerre bevenni.

A szükséges cseppek számát cseppentővel, egy evőkanálban vagy pohár vízben kell mérni. A cseppeket szájon át, közvetlenül a hígítás után kell bevenni, az étkezéstől függetlenül.

Felnőttek és tizenévesek (12 éves kor felett)

A napi ajánlott adag 5 mg (1 bevont tabletta, 1 ml csepp vagy 20 csepp cseppentőből).

Mérsékelt vagy súlyos vesekárosodásban szenvedő idős betegeknél ajánlott az adag módosítása (lásd a „Károsodott vesefunkciójú betegek” című részt).

6-12 éves gyermekek

A napi ajánlott adag 5 mg (1 bevont tabletta, 1 ml csepp vagy 20 csepp cseppentőből).

2-6 éves gyermekek

A napi ajánlott adag 2,5 mg két dózisban, egyenlő 1,25 mg-os dózisban (2-szer 0,25 ml csepp = 2x5 csepp a cseppentőtől).

Ez a gyógyszer nem ajánlott csecsemőknek és 2 év alatti gyermekeknek a gyógyszer adagolására vonatkozó elégtelen adatok miatt.

Károsodott májfunkciójú betegek

Ha a gyógyszert izolált májelégtelenségben szenvedő betegeknek adják fel, nem szükséges az adag módosítása. Az egyidejű máj- és veseelégtelenségben szenvedő betegeknél javasolt a dózis módosítása (lásd a "Károsodott vesefunkciójú betegek" fejezetet).

A kurzus időtartama a tünetek típusától, időtartamától és lefolyásától függ. A szénanátha kezelése 3-6 hetet igényel, és rövid távú pollen-expozícióval általában elegendő a gyógyszer szedése. Jelenleg 6 hónapig bevont tablettákban klinikai tapasztalat áll rendelkezésre a levocetirizin alkalmazásával kapcsolatban. A krónikus csalánkiütés és krónikus allergiás nátha esetén akár egy évig is tapasztalható a racemát alkalmazása, valamint az atópiás dermatitisz okozta viszketés legfeljebb 18 hónapja.

Károsodott májfunkciójú betegek

Ha a gyógyszert izolált májelégtelenségben szenvedő betegeknek adják fel, nem szükséges az adag módosítása. Az egyidejű máj- és veseelégtelenségben szenvedő betegeknél ajánlott az adag módosítása.

A kurzus időtartama a tünetek típusától, időtartamától és lefolyásától függ. A szénanátha kezelése 3-6 hetet igényel, és rövid távú pollen-expozícióval általában elegendő a gyógyszer szedése. Jelenleg 6 hónapig bevont tablettákban klinikai tapasztalat áll rendelkezésre a levocetirizin alkalmazásával kapcsolatban. A krónikus csalánkiütés és krónikus allergiás nátha esetén akár egy évig is tapasztalható a racemát alkalmazása, valamint az atópiás dermatitisz okozta viszketés legfeljebb 18 hónapja.

Mellékhatások

Az alábbiakban használt mellékhatások gyakorisági paramétereit a következőképpen definiáljuk: Nagyon gyakori:> 1/10; gyakori: 1/100; ritka: 1/1000; ritka:

Parlazin: a gyógyszer használati útmutatója és analógjainak rövid áttekintése

Az allergia sok ember számára problémát jelent. Az allergénnel való érintkezés vagy a lenyelés hatására alakul ki. A legjobb módja annak, hogy megszüntesse a kölcsönhatást az allergénnel. Ez azonban nem mindig lehetséges. Ebben az esetben az orvosok allergiás szereket írnak fel a betegek számára, amelyek csökkentik az allergiás tüneteket. Az egyik ilyen eszköz a Parlazin.

Hogyan fejti ki a Parlazin

Parlazin (latin név - Parlazin) - allergiás szer, amely a H1-hisztamin blokkolókat blokkoló gyógyszerek csoportjába tartozik. Lenyelve a gyógyszer hatóanyaga blokkolja a perifériás hisztamin H1 receptorokat. Ez azt a tényt eredményezi, hogy a testünk hízósejtjei által felszabaduló hisztamin fehérje az allergének bejutása miatt nem befolyásolja a szöveteket. Ennek eredményeképpen egy allergiás reakció elnyomódik a megnyilvánulás korai szakaszában.

A Parlazina hatóanyaga nagyon gyorsan felszívódik. A vér maximális koncentrációja a gyógyszer bevétele után 30–60 perccel érhető el. Az alkalmazás hatása körülbelül 1 napig tart. Elsősorban a vizelettel ürül ki, részben székletben és anyatejben (szoptató anyákban).

A Parlazin az antihisztaminok második generációjába tartozik, általában nem okoz álmosságot vagy koncentrációcsökkenést.

Videó: antihisztaminok és azok működésének elve

Összetétel és a kiadás formái

A Parlazin két adagolási formában kapható:

  • filmtabletta;
  • belső használatra szánt cseppeket.
A Parlazin nemcsak tabletták formájában, hanem cseppek formájában is kapható, amelyek kényelmesek a gyermekek számára.

A Parlazina hatóanyaga a cetirizin. Minden tabletta és minden milliliter csepp 10 mg anyagot tartalmaz.

A cseppek összetétele a következő kiegészítő komponenseket is tartalmazza:

  • glicerin;
  • propilénglikol;
  • nátrium-szacharinát;
  • nátrium-acetát-trihidrát;
  • metil-parahidroxi-benzoát;
  • propil-parahidroxi-benzoát;
  • ecetsav jég;
  • tisztított víz.

A tabletták kiegészítő komponensei:

  • vízmentes szilícium-dioxid;
  • magnézium-sztearát;
  • laktóz-monohidrát;
  • mikrokristályos cellulóz.

A csepp tiszta, színtelen folyadék, amely az asztali ecetre szaglódik. A hosszúkás alakú bikonvex tabletta világos narancssárga színű. A mag fehér. A felületen van egy széle és kockázata, valamint az "E 511" gravírozás.

Használati jelzések

A Parlazin-kezelésre vonatkozó indikációk:

  • angioödéma;
  • különböző típusú csalánkiütés;
  • a pollinosis tünetei;
  • allergiás rhinitis;
  • allergiás kötőhártya-gyulladás;
  • allergiás bőrelváltozások, viszketés kíséretében.

A Parlazin-t gyermekeknek is felírják az oltás utáni allergiás reakciók megelőzése érdekében. Jellemzően a gyermekorvosok kettős drogbevitelt javasolnak: a vakcina előtt és után.

Ellenjavallatok

A Parlazin alkalmazásának ellenjavallatai közé tartozik:

  • legfeljebb 1 év (cseppek) és 6 év (tabletták esetében);
  • terhességi és szoptatási időszak;
  • túlérzékenység a Parlazina összetételével szemben;
  • laktóz intolerancia és glükóz-galaktóz abszorpciós rendellenesség szindróma (csak tabletták esetében);
  • súlyos veseelégtelenség.

A gyógyszert nem írják elő 1 év alatti gyermekek és terhes nők esetében, mivel a Parlazin biztonságosságát és hatékonyságát ezekben a betegcsoportokban nem igazolták. Az eszköz nem ajánlott szoptató anyáknak, mivel hatóanyaga az anyatejbe kerül. Ha egy nőt szoptatás közben kényszerítik, a szoptatást le kell állítani. A gyógyszer utolsó adagja után 24–48 óra múlva folytatódik.

Különleges utasítások

A Theofilinnom-al való egyidejű alkalmazása csökkenti a cetirizin eliminációját a szervezetből. Az antihisztamin terápia során az alkohol nem ajánlott, mivel az alkohol és a Parlazin erősítik egymás hatásait. A kezelés során ennek a gyógyszernek is óvatosnak kell lennie a vezetés és a potenciálisan veszélyes munkafeltételek teljesítése során.

Hogyan kell szedni a Parlazin felnőtteket és gyermekeket - utasítások

A Parlazin ételtől függetlenül szedje. A tablettákat egészben kell lenyelni, bő vízzel le kell mosni. És a cseppeket egy cseppentő üveg segítségével mérjük, és kis mennyiségű vízzel hígítjuk, majd inni. A gyerekek hígíthatják a gyógyszert tejben, csecsemőtápszerben és más italokban.

Lehetséges mellékhatások

A legtöbb esetben a Parlazin jól tolerálható. Ritka esetekben (a betegek kevesebb mint 2% -ánál) az alábbi mellékhatások alakulhatnak ki:

  • álmosság (minél nagyobb a bevitt dózis, annál erősebb lesz);
  • szorongás és fokozott aktivitás;
  • agresszió;
  • álmatlanság;
  • remegés és görcsök, kullancs;
  • zavartság;
  • fáradtság;
  • fejfájás és szédülés;
  • a száj száraz nyálkahártyái;
  • hányinger és hányás;
  • károsodott széklet;
  • hasi fájdalom;
  • allergiás reakciók a termékkel szembeni túlérzékenység esetén;
  • thrombocytopenia (a vérlemezkék számának csökkenése a vér térfogatára vonatkoztatva);
  • megnövekedett bilirubin a vérben;
  • tachycardia (megnövekedett pulzusszám);
  • súlygyarapodás;
  • az ödéma megjelenése;
  • látásromlás;
  • vizelési zavarok.

Idős betegeknél a mellékhatások gyakoribbak, mint a fiatalabbaknál. Ha megszakítja a napi adagot két adagban, a nemkívánatos tünetek megnyilvánulásának mértéke csökken.

Gyógyszertár értékesítési feltételek és hozzávetőleges költség

A Parlazin becsült ára orosz gyógyszertárakban:

  • egy 20 ml-es palack 10 mg / ml cseppekkel - 273 rubelből.
  • 5 tabletta 10 mg / csomag - 64 rubelt.
  • 10 tabletta 10 mg / csomag - 121 rubelt.
  • 30 tabletta 10 mg / csomag - 261 rubelt.

A Parlazin vény nélkül kapta a betegek kezébe.

Mit cserélhet

A Parlazinnak sok analógja van. Ezek ugyanazon hatóanyagon alapulnak, és hasonló módon hatnak.