Tsetrin: használati utasítás, analógok és vélemények, árak a gyógyszertárakban Oroszországban
A Cetrin egy 3 generációjú antihisztamin gyógyszer, amelyet gyermekek és felnőttek számára különféle allergiás reakciókra írnak elő. Hatóanyag - Cetirizin.
Blokkoló H1-hisztamin receptorok, antiallergiás szer. A szerotonin és a kolinerg receptorok nem blokkolódnak. Antiallergiás hatása van, nem lép át a BBB-n keresztül, ha a terápiás dózisokban előírtak szerint alkalmazzák, a gyógyszer nem rendelkezik szignifikáns nyugtató hatással.
A Tsetrin tabletták hatóanyaga az allergiás reakció minden szakaszát érinti, korán és későn csökkenti a neutrofilek, az eozinofilek, a bazofilok migrációját. A gyógyszer elősegíti a meglévő allergiás reakciók lefolyását és megakadályozza azok megjelenését, kifejezett antiexudatív és antipruritikus hatással rendelkezik.
Csökkenti a kapilláris permeabilitást, megakadályozza a szöveti ödéma kialakulását, enyhíti a simaizmok görcsét.
Eltávolítja a bőrreakciót a hisztamin, specifikus allergének, valamint a hideg csalánkiütés esetén történő hűtés során. Csökkenti a hisztamin által kiváltott bronchokonstrikciót a tüdő bronchiás asztmájában.
A Cetrin 10 mg-os tabletta egyszeri adagja után a hatás kezdete 20 perc (a betegek 50% -ánál), és 60 perc elteltével (a betegek 95% -ánál) több mint 24 óráig tart. A kezelés folyamán az antihisztamin hatással szembeni tolerancia nem alakul ki. A kezelés befejezése után a tabletták hatása legfeljebb 3 napig tart.
Mit segít a Tsetrin?
Az utasítások szerint a Tsetrin tabletták az allergiás tünetek enyhítésére szolgálnak:
- szezonális és krónikus allergiás rhinitis;
- allergiás kötőhártya-gyulladás;
- különböző etiológiák viszketése;
- urticaria (beleértve a krónikus idiopátiát is);
- angioödéma (angioödéma).
Használati utasítás Cetrin adagolási tablettákhoz
A tablettákat szájon át, étkezéstől függetlenül tiszta vízzel veszik.
A szokásos adagolás felnőtteknek és 6 évesnél idősebb gyermekeknek a használati utasítás szerint - 1 tabletta Tsetrin 10 mg naponta egyszer. Tegyük fel, hogy 5 mg (fél tabletta) naponta kétszer.
Csökkent veseműködésű betegek 5 mg - naponta egyszer. A krónikus veseelégtelenség súlyos formáiban, 48 óránként egyszer 5 mg.
6 évesnél fiatalabb gyermekek számára szirupot kell venni.
- 2-6 éves gyermekek - 5 mg / 1 alkalommal vagy 2,5 mg naponta kétszer,
- 1-2 éves gyermekek - 2,5 mg (5 csepp) naponta kétszer.
Különleges utasítások
Az utasítás figyelmeztet arra, hogy ha meghaladja a napi 10 mg-os dózist (1 tabletta Tsetrin), a gyors reagálási képesség romolhat.
Az ajánlott adagokban nem növeli az etanol hatását (legfeljebb 0,8 g / l koncentrációban), azonban ajánlott a kezelés alatt alkoholt fogyasztani.
Mellékhatások
Az utasítás figyelmeztet a következő mellékhatások kialakulásának lehetőségére a Cetrin felírásakor:
- Fáradtság, agyi fájdalom, rossz közérzet, duzzanat;
- Az idegrendszer részéről: a központi idegrendszer paradox stimulációja, szédülés, fejfájás, paresztézia, görcsök, dysgeusia, dyskinesia, dystonia, szinkóp, remegés;
- Az emésztőrendszer részéről: hasi fájdalom, szájszárazság, hányinger, hasmenés;
- Mentális zavarok: álmosság, szorongás, agresszivitás, zavartság, depresszió, hallucinációk, álmatlanság, tic;
- A légzőrendszer részéről: faringitis, rhinitis;
- felmérési adatok: súlygyarapodás;
- A szív oldaláról: tachycardia;
- A vérrendszer és a nyirokrendszer részéről: thrombocytopenia;
- A látás szerve részéről: a szálláshely zavarása, homályos látás, a szemgolyó akaratlan mozgása;
- A vesék és a húgyúti rendszer részei: dysuria, enurezis;
- A bőr és a bőr alatti szövet részei: viszketés, kiütés, csalánkiütés, angioödéma, helyi drogkiütés;
- Az immunrendszer részéről: túlérzékenység, anafilaxiás sokk;
- A máj- és az epehólyag rendszerében: rendellenes májfunkció (megnövekedett transzaminázszintek, lúgos foszfatáz, γ-glutamiltranszferáz és bilirubin).
Ellenjavallatok
A következő esetekben ellenjavallt a Tsetrin tabletták előírására:
- 6 éves korig;
- terhesség és szoptatás;
- vég stádiumú vesebetegség (CC kevesebb, mint 10 ml / perc);
- túlérzékenység a cetirizin, a hidroxin vagy a piperazin származékok, valamint a gyógyszer egyéb összetevői iránt.
- krónikus veseelégtelenségben (CC> 10 ml / perc, az adagolási rend módosítására van szükség);
- a vizeletretencióra hajlamosító tényezők;
- epilepsziával és a fokozott görcsökkel rendelkező betegekkel;
- idős betegek (a glomeruláris szűrés korfüggő csökkenésével);
A szirupot 2 évtől kezdődően, 6 hónap elteltével kell felírni.
túladagolás
A túladagolás tünetei a szájszárazság, az álmosság, a vizeletretenció, a székrekedés, a szorongás, az ingerlékenység.
Javasolt gyomormosás, tüneti kezelés. Nincs specifikus antidotum. A hemodialízis hatástalan.
Analógok Tsetrin, az ár a gyógyszertárakban
Szükség esetén lehetőség van a Tsetrin helyettesítésére a hatóanyag analógjával - ezek gyógyszerek:
Az analógok kiválasztása fontos megérteni, hogy a Cetrin használati utasításai, a hasonló hatású gyógyszerek ára és áttekintése nem alkalmazandó. Fontos, hogy forduljon orvoshoz, és ne szedje be a gyógyszer független cseréjét.
Az ár a gyógyszertárakban Moszkvában és Oroszországban: Tsetrin tabletta 10 mg 20 db. - 153-ról 178 rubelre, 30 tabletta költsége - 231 - 267 rubel, 574 gyógyszertár szerint.
Gyermekektől elzárva tartandó, legfeljebb + 25 ° C hőmérsékleten. A tabletták eltarthatósága 2 év, csepp - 3 év.
- Cetrin - mitől ezek a tabletták? Jelzések és ellenjavallatok
A tavasz megérkezésével minden virágzik, a fák édesnek szagolnak, a fű zöldre vált és az allergia nyugalomban van a tél folyamán. Az antihisztaminok, beleértve a Cetrin-et is, az orr-torlódások, a vörös szemek és a szemhéjak duzzanatának leküzdésére szolgálnak. Mik ezek a tabletták, és mit kell tudni, ha gyógyszert szed? Ezt tovább tárgyaljuk.
Mit írnak elő "Tsetrin"?
„Cetrin”, melynek hatóanyaga a cetirizin, a H1-hisztamin receptorok fő blokkolója, egy új generáció gyógyszerének tekinthető. A tavasz kezdetén, a nyári hónapok csúcsán és ősszel ez az eszköz az allergiás betegek nélkülözhetetlen asszisztense lesz. A gyógyszert szabadon forgalmazzák az ország gyógyszertáraiban, és kellemes árkategóriával rendelkezik.
Természetesen a gyógyszer nem tudja teljesen megszabadulni az allergiás személyektől, de a tünetekkel szembesül, gátolja a központi idegrendszer reakcióit az ingerekre, és nyugtató hatással van a test egészére.
Mi mást, és amikor az előírt tabletták "Tsetrin"? Íme egy olyan betegségek listája, amelyekre a gyógyszer hatékony:
- a rhinitis akut és krónikus megnyilvánulása;
- a szem külső membránjának gyulladása;
- a különböző eredetű bőr viszketése és bőrpírja;
- enyhe asztma;
- krónikus visszatérő csalánkiütés;
- angioödéma
- diffúz atópiás dermatitis.
A főbb terápiás tulajdonságok közül a "Tsetrin" tabletták használatára vonatkozó indikációk közül az alábbiak különböztethetők meg:
- a gyógyszer kiküszöböli a bőrkiütést, beleértve a hidegre adott allergiás reakciót;
- megszünteti az izomgörcsöket;
- csökkenti a vérerek érzékenységét, eltávolítja a szemek bőrpírját;
- harcol az orr-torlódásokkal és megakadályozza a nyálka felhalmozódását;
- enyhe formában eltávolítja a bronchospasmot és lehetővé teszi, hogy mélyen lélegezzen;
- csökkenti a folyadéknak a lágy szövetbe való belépésének kockázatát, ezáltal csökkenti az ödéma valószínűségét.
A hatóanyag gyógyító hatásainak lenyűgöző listája a "Cetrin" -et igen versenyképesvé teszi a H1-blokkolók piacán.
Milyen formában van a gyógyszer, és mi a dózisa?
Az antihisztamin "Tsetrin" csak három típusban kapható, például:
- kicsi, kerek fehér tabletták egy kis csíkkal az egyik oldalon - 1 tabletta 10 mg-ot tartalmaz;
- sárga színárnyalatú oldat és kellemes gyümölcsös aroma formájában - 1 injekciós üveg 30 ml szuszpenziót tartalmaz;
- csepp orális adagoláshoz - 10 ml-es injekciós üveg kényelmes adagolóval.
Felnőtteknek tanácsos a gyógyszert tabletták formájában és a gyermekek - szirup vagy cseppek formájában. Azonban ne felejtsük el, hogy minden fajnak saját dózisa és adagolási szabályai vannak. Ismerje meg a "Tsetrin" cseppek vagy tabletták számát a használati utasításban, és jobban be kell tartani a kezelőorvos által megadott adagokat.
A gyógyszeres kezelés átlagosan nem tart több mint egy hónapot. Leggyakrabban az első pozitív eredményt már 2 hét után láthatjuk. Súlyos krónikus allergiás esetekben az orvos ajánlása szerint a terápia hat hónapra meghosszabbítható.
A tabletták, szirupok és cseppek "Tsetrin" csak orálisan kerülnek bevételre, és a gyomor-bél traktusba való belépés után a szervezet gyorsan felszívódik. Az első allergiás tünetek a lenyelés után 20 percen belül eltűnnek. A H1 receptor teljes blokkolása 60 perc elteltével történik, amikor a hatóanyag legnagyobb koncentrációja a vérben megfigyelhető, és legfeljebb 24 óráig tart. A gyógyszert akár evés közben is elviselheti, de érdemes figyelembe venni azt a tényt, hogy a gyógyszer hatása körülbelül egyharmaddal lassul.
A „Cetrin” a vesén keresztül ürül ki - a bevitt dózis 2/3-a változatlan formában és 10% -aa székletből álló anyag. Felnőtteknél a gyógyszer felezési ideje 7-10 óra, a gyermekek kb. A veseelégtelenségben és az idős korú betegekben a tisztítási folyamat körülbelül kétszeresére nőtt.
Ki vegye óvatosan a gyógyszert?
Annak ellenére, hogy az allergiás betegek sok látszólag pozitív pillanata és előnye van, a Cetrin-t el kell hagyni a veszélyeztetett emberek számára:
- terhes nők és szoptató anyák, mivel a gyógyszer anyatejbe kerül;
- tabletták nem inni a 6 év alatti gyermekeknek, amely esetben szirupot írnak fel;
- a gyógyászati anyagokkal szembeni egyéni intoleranciával;
- vesepatológiák esetén ajánlott felére csökkenteni az adagot;
- a gyógyszer teljesen ellenjavallt két év alatti csecsemőknél;
- Az idősek „Tsetrin” csak az orvos által előírtak szerint szedhetők.
Szigorúan tilos kombinálni a gyógyszert az alkoholfogyasztással, és óvatosan is, a tablettákat a gépjárművezetőknek és azoknak a személyeknek kell kezelni, akiknek munkája mechanizmusokkal kapcsolódik és traumatikus.
A megfelelő fogadással és a "Cetrin" szabványoknak való megfelelés csak kedvező véleményt kap. A gyógyszer azonnal reagál, és hatékonyságát az egész nap folyamán megtartják. Egyes esetekben, és leggyakrabban az orvos ajánlásainak be nem tartása miatt, mellékhatások jelennek meg:
- álmosság;
- fejfájás;
- szájszárazság;
- szédülés;
- tachycardia;
- kóros májfunkció;
- stomatitis;
- vizeletretenció;
- puffadás és duzzanat;
- bőrkiütés és egyéb allergiás reakciók.
Az antihisztamin gyógyszer "Cetrin" az új generáció allergia elleni hatékony generációja. Kétségtelen előnyei a rendelkezésre állás, elfogadható ár, gyors cselekvés és hatékonyság. De ne feledje, hogy egy csodálatos tabletta, amely mindenkinek megfelel, nem létezik. Ezért, mielőtt megvenné a kábítószert, beszélje meg kezelőorvosával a fogadás, az adagolás és a tanfolyam megfelelőségét. Soha ne öngyógyuljon, és ne keressen optimális lehetőségeket az idegenek véleménye és véleménye alapján.
Tsetrin tabletta: milyen segítség és használati utasítás
A Cetrin egy antihisztamin gyógyszer, amelyet az allergiás tünetek megszüntetésére használnak. Ugyanakkor nincs szignifikáns nyugtató és gátló hatása a központi idegrendszerre, így olyan betegek számára is rendelhető, akiknek életkora legalább két év. A gyógyszer fő felszabadulásának formája a kisgyermekek szirupja és szuszpenzió, amelyet hosszú ideig lehet szedni. Mi az a Cetrin, ami segít, és amikor a fogadása ellenjavallt, egy szakembertől kell tanulnia.
A gyógyszer összetétele és tulajdonságai
A cetirizin a Cetrin hatóanyagának fő hatóanyaga, ez az anyag blokkolja a hisztamin receptorokat. A cetirizinnek köszönhetően a gyógyszer részeként megakadályozható a szöveti duzzanat és az izomgörcsök megszüntetése. Az asztmában a Tsetrin befogadása nem nagy mértékben csökkenti a bronchokonstrikciót.
Ez az antihisztamin gyógyszer lehetővé teszi, hogy megszabaduljon a bőrreakcióktól, amelyek bizonyos tényezők hatására jelentkeznek. A hipotermia, az allergénekkel való érintkezés, vagy a hisztamin bejutása a szervezetbe a bőr ilyen kóros állapotát okozhatja. A Tsetrina megkülönböztető jellemzője a magas abszorpciós kapacitás és a gyomor-bélrendszerből történő gyors felszívódás. Már egy órával az antihisztaminnak a szervezetben való lenyelése után a vérben a maximális mennyiséget elérhetjük.
A cetirizin mellett a Cetrin tartalmazza:
- laktóz;
- talkum;
- szorbinsav;
- kukoricakeményítő;
- povidon;
- hipromellóz;
- magnézium-sztearát.
A gyógyszer hatásának hatása a beadás után fél órával a tabletták vagy szuszpenziók formájában figyelhető meg. A gyógyszer a májban kis mennyiségben metabolizálódik, székletből kiáramlik a szervezetből. Felnőtteknél a felezési idő körülbelül 7-10 óra, a gyermekeknél pedig legfeljebb 6 óra. Ennek a szerszámnak a használata során a mellékelt utasításoknak megfelelően, és a megadott dózisnak való megfelelés nem okoz szedációt.
A Cetrin szoptatásakor a cetirizin veszélye az anyatejben. A gyógyszer használatának megszűnése után a hatás több napig megfigyelhető.
A gyógyszerek használatára vonatkozó jelzések
A Cetrin egy olyan antihisztamin gyógyszer, amely bizonyos betegségek esetén jelezhető. Ha a Tsetrin-t felírták a páciensnek, a használati utasítás az alábbiak valamelyike:
- allergiás kötőhártya-gyulladás és rhinitis;
- szénanátha;
- krónikus csalánkiütés;
- atópiás dermatitis;
- krónikus bőrgyulladás;
- viszketés rovarcsípés után.
Ez a gyógyszer jól mutatta magát az angioödéma elleni küzdelemben, és rövid idő alatt lehetővé teszi a patológia megszüntetését. Sok szakértő azt javasolja, hogy egy ilyen kábítószert használjanak az élelmiszer-allergiák különböző formáiban és bizonyos típusú élelmiszerekre.
Ha olyan betegeket választanak ki, mint a tsetrin tabletta, amelyből segítséget nyújtanak, szakembertől kell kérdezni. A termék részét képező cetirizin segít gyorsan kezelni az allergiás tüneteket, vagyis más jellegű kiütéseket, duzzanatot, viszketést és bőrpírot.
Ellenjavallatok és mellékhatások
Még ha figyelembe vesszük azt a tényt is, hogy a Tsetrin elég hatékony gyógyszer az allergiás reakció számos megnyilvánulásának kiküszöbölésére, néha használatát el kell hagyni. Nem ajánlott gyógyszert szedni bizonyos patológiák esetén:
- túlérzékenység a hatóanyag összetevőivel szemben;
- terhesség vagy szoptatás;
- két éven aluli gyermekek (szirup);
- 6 évesnél fiatalabb gyermekek (tabletta formájában).
Az ilyen gyógyszer alkalmazásának másik ellenjavallata a vesék és / vagy az idős betegek rendellenességei lehetnek. Ilyen helyzetben a szakértők lehetővé teszik a Tsetrin beadását, csökkentve a felnőtt dózist és figyelemmel kísérve a beteg állapotát.
Recepció A Tsetrin ritkán kíséri a mellékhatások kialakulását, de mégis lehetnek. A kezelés során előfordulhat:
- fájdalom a hasban;
- fokozott gázképződés;
- gyengeség és rossz közérzet;
- fejfájás;
- szédülés;
- migrén.
Az orvos valamennyi kinevezésének betartásakor ez azt jelenti, hogy a túladagolás kockázata hiányzik. Ha az elfogadott dózis ennél magasabb, a bőrön bőrkiütés, székrekedés, remegés és vizelési problémák léphetnek fel. Ilyen megnyilvánulásokkal le kell állítania a kezelést, és gyomormosást kell végeznie. Ha bizonyíték van, a tüneti kezelést a Lactofiltrum, a Polysorb és az Enterosorb alkalmazásával választhatjuk ki.
A Tsetrin fő anyagának hatása a Teofillinnel történő közös bevitel során gátolódik. A Zetrin-kezelés során óvatosan kell eljárni a nyugtatókkal kombinálva.
Hogyan kell gyógyszert szedni?
A gyógyszeres kezelés során az orvos elmagyarázhatja a páciensnek, hogy mi a Cetrin, mi ez a gyógyszer, és mennyi ideig kell részegíteni. A Cetrin, a hat éven aluli betegek tabletták formájában nem kerülnek felírásra. A gyógyszert szájon át, rágás nélkül és vizet kell fogyasztani. A gyógyszer megkülönböztető jellemzője a szervezetre gyakorolt hosszú távú hatás, ezért naponta csak egy pirulát kell inni. Javasoljuk, hogy közvetlenül lefekvés előtt vegye be annak érdekében, hogy elkerülhető legyen az esetleges álmosság.
Általában a felnőttek naponta egy tablettát írnak fel, és a gyerekeknek meg kell osztani a napi adagot két adagban. A vesebetegségben szenvedő betegeknek tanácsos a Tsetrin adagjának felét, azaz a napi adag felét inni. Ha a veseelégtelenséget észlelik, a gyógyszer felhalmozódhat a vérben, ami növeli a káros hatások kockázatát.
A gyógyszeres kezelés során az alkoholt ki kell zárni. A cefrin fokozhatja az álmosságot, ezért a kezelés során el kell kerülni a fokozott figyelem koncentrációjával és a gyors reakció szükségességével kapcsolatos tevékenységeket.
A gyógyszeres kezelés időtartamát különböző tényezők, elsősorban a betegség súlyossága és az allergia jellege határozza meg. Az allergiás reakció kiküszöbölése érdekében az antihisztamin-kezelést legfeljebb két hétig kell előírni. A tünetek sokkal korábban eltűnése esetén a beteg állapotának enyhítése után meg kell szüntetni a gyógyszer szedését. Fontos megjegyezni, hogy a Tsetrin-t több mint 2 hétig nem szabad bevenni.
Olyan helyzetekben, amikor a Tsetrin-t profilaktikus vagy allergiás súlyosbodás megelőzésére írják elő, a kezelés folyamata hosszabb. Ez általában 30-45 nap lehet, de lehet, ha bizonyíték van. Az orvosok azt javasolják, hogy ezt a gyógyszert a teljes időtartam alatt vegyék be, miközben a beteg érintkezik egy potenciális allergénnel. A Cetrin-t széles körben alkalmazzák asztma kezelésében, mint más gyógyszerekkel kombinált fő antihisztamin gyógyszer.
A gyógyszer alkalmazása a terhesség és szoptatás ideje alatt.
Sok jövőbeli múmiát érdekel a kérdés, hogy mi a Cetrin, mit jelentenek ezek a tabletták, és hogy ezek hogyan befolyásolhatják a gyermek fejlődését. A terhesség és szoptatás ideje alatt a gyógyszer alkalmazása nem megengedett. A terhesség időtartama alatt tilos bármilyen antihisztamin gyógyszer használata. Ezt igazolja az a tény, hogy a hatóanyag képes behatolni a placentába, ami hátrányosan befolyásolhatja a magzat méhen belüli kialakulását és további fejlődését. Az antihisztaminok bevétele problémákat okozhat az agy és a gerincvelő kialakulásában.
A terhesség alatt a hisztamin fontos szerepet játszik, mivel közvetlenül a részvételével a megtermékenyített tojás a méhhez kötődik. A hisztamin aktívan részt vesz az embrió fejlődésében és szabályozza a magzat anyagcsere-folyamatait. Emiatt szigorúan tilos olyan gyógyszerek használata, amelyek terhesség alatt gátolják a hisztamin termelést. Néha az orvosok még a terhesség alatt, de csak késői időszakban és kötelező ellenőrzés alatt írnak elő ceprinint. A gyógyszer hatóanyaga nagy mennyiségben kifejezhető anyatejben és utána - és a gyermek testében -, amely szigorúan ellenjavallt.
A gyógyszer analógjai
Egy antihisztamin, például a Cetrin különböző analógokkal rendelkezik, és terápiás hatásukban különböznek. Hasonló antihisztamin gyógyszerek, ahol a cetirizin a fő hatóanyag, a Cetirinx, Allertek, Zyrtec és Zodak. Az ilyen antiallergiás szerek az utolsó generáció képviselői, és használatuk nem befolyásolja az idegrendszert. Az antihisztaminokkal történő kezelés a mellékelt utasításoknak megfelelően rövid időre lehetővé teszi a kifejezett terápiás hatás elérését. Ezek a gyógyszerek a Cetrin analógjai, mind a készítmény, mind az adagolás és a formama felszabadulásában.
Szükség esetén cserélje ki a Cetrin-analógokat:
A Cetrin-re adott analógok olcsóbbak, és az első generáció eszközei. Ezeknek az antihisztaminoknak a hátránya az a tény, hogy bevitelükhez mellékhatások alakulhatnak ki, és terápiás hatásuk meglehetősen alacsony.
A Cetrin az utolsó generáció antihisztaminja, nagyon hatékony. Mielőtt elkezdené szedni ezt a gyógyszert, konzultáljon orvosával.
Tsetrin
Leírás 2015.10.10-től
- Latin név: Cetrine
- ATC kód: R06AE07
- Hatóanyag: Cetirizin (Cetirizinum)
- Gyártó: Dr. Reddy's Laboratories Ltd., India
struktúra
A tsetrin tabletta 10 mg cetirizin-hidrokloridot, valamint kukoricakeményítőt, laktózt, povidont K30-at, magnézium-sztearátot tartalmaz.
A tabletta héj összetétele: hipromellóz, titán-dioxid, szorbinsav, talkum, makrogol 6000, dimetikon, poliszorbát 80.
Tsetrin szirupban a hatóanyag koncentrációja 1 mg / ml. A készítmény kiegészítő komponensei a következők: benzoesav, szacharóz, glicerin, dinátrium-edetát, szorbit-oldat, nátrium-citrát, gyümölcs-ízek keveréke ID20181PH, tisztított víz.
Kiadási forma
A gyártó a gyógyszert a következő formában állítja elő:
- 10 mg filmtabletta (20. vagy 30. számú csomag);
- szirup 1 mg / ml (30 és 60 ml-es injekciós üveg).
Kerek formájú, bikonvex alakú tabletta, filmfóliában. Színük szinte fehértől fehérig változik. Az egyik oldalon fennáll a kockázat.
A szirup egy átlátszó, enyhén sárgás (vagy színtelen), kellemes gyümölcsös szagú anyag. Nincsenek látható részecskék, a folyadék enyhén opálos.
Farmakológiai hatás
Az allergiaellenes.
Farmakodinamika és farmakokinetika
A cetirizin szelektíven blokkolja a H1-típusú hisztamin-receptorokat, ezáltal gyengíti a hisztamin hatását az edényekre, csökkentve a duzzanatot és a hiperémiát. Antidudatív és antipruritikus hatású.
Hatékony a bőrreakciókban (hiperémia, buborékfólia), amelyek a specifikus allergének, hisztamin és hűtés (hideg csalánkiütés) bevezetésével válaszolnak.
A 10 mg cetirizin beadását követően a betegek 50% -ánál a hatás már 20 perc múlva nyilvánvaló, a betegek 95% -a 1 órával a tabletta / szirup bevételét követően javulást tapasztal.
A hisztamin receptorok blokádjának időtartama több mint 24 óra. Gyermekek 2 éves korig (beleértve az újszülötteket is) - körülbelül 12 óra.
A bőr reaktivitása a hisztaminra három napon belül helyreáll.
A gyógyszer enyhíti az allergiás nátha állapotát, csökkentve annak megnyilvánulásait, mint például az orr-torlódást, a tüsszentést, a viszketést, az orrfolyást, a vizes szemeket.
A hörgő asztma esetén (ha a betegség enyhe) gyengíti a hisztamin által kiváltott bronchokonstrikciót (ez a hatás dózisfüggő).
Ha allergiás reakció korai szakaszában veszik be, gátolja annak kialakulását. A késői szakaszban gátolja a benne résztvevő mediátorok felszabadulását, valamint a basophilok, a neutrofilek és az eozinofilek migrációját az allergén bevezetésére, megakadályozza az ödéma kialakulását, csökkenti a kapilláris falak permeabilitását, csökkenti a simaizmok spaszticitását.
Csökkenti a ragasztó molekulák (VCAM-1, ICAM-1) expresszióját, gátolja a hisztamin szekréciós induktorok és más mediátorok (P anyag, vérlemezke-aktiváló faktor) hatását.
Szinte nincs antikolinerg és anti-szerotonin hatás. A terápiásnál hatszor nagyobb dózisok alkalmazása nem jár a QT-intervallum és a kardiotoxicitás egyéb jeleinek változásával.
A napi 20-25 mg-ot meg nem haladó dózisokban., Nem befolyásolja a koncentrációs képességet és a reakcióidőt.
A természetesen használt háttérrel szemben a gyógyszer hatására való tolerancia nem alakul ki.
A cetirizin gyorsan felszívódik a tápcsatornából, TSmah - körülbelül 1 óra. A Cetrin hatóanyag biohasznosulása nem függ a biofarmakológiai tényezőktől (dózisforma és összetétele), az étkezés lenyelése nem befolyásolja az abszorpció teljességét, hanem meghosszabbítja a TSmah-t.
Kis mennyiségű cetirizin metabolizálódik a májban O-dealkilációval (ez megkülönbözteti a kábítószert más hisztamin blokkolóktól, amelyek a májban a citokróm P-450 rendszer izoenzimjeinek részvételével metabolizálódnak). Az anyagcsere-termékek farmakológiailag inaktívak.
Nem halmozott. A bevitt dózis kétharmada változatlan formában ürül ki a vesékből, kb. 10% székletből. A cetirizin szisztémás clearance-e - 53 ml / perc. T1 / 2 - 5-10 óra. 6 év alatti gyermekeknél - 5 óra, 6-12 éves gyermekeknél - 6 óra és felnőtteknél - 7-10 óra.
Használati jelzések Tsetrin
Tsetrin: mi ezek a tabletták?
A tablettákat az allergiás rhinitis (szezonális és krónikus) orr-tüneteinek enyhítésére, valamint a kötőhártya-gyulladáshoz kapcsolódó nem-orr-tünetekre írják elő.
A gyógyszer hatékony a különböző típusú csalánkiütések (ideértve az idiopátiás), az angioödéma és az allergiás bőrgyulladásokat is, amelyek súlyos viszketéssel járnak (neurodermatitis, atópiás dermatitis).
Mit segít a gyógyszer szirupban?
A szirup a gyermekgyógyászati betegek számára előnyös adagolási forma. A tablettákhoz hasonlóan hatásos:
- szénanátha;
- allergiás rhinitis / kötőhártya-gyulladás;
- csalánkiütés;
- súlyos viszketéses allergiás bőrbetegségek kíséretében;
- Quincke ödéma.
A Tsetrin ezen adagolási formában történő alkalmazásának további indikációja az atópiás bronchialis asztma.
Ellenjavallatok
A gyógyszert nem szabad alkalmazni cetirizin, hidroxin vagy szirup / tabletta segédanyagokkal szemben ismert túlérzékenység esetén, terhes nőknél és szoptató nőknél.
Gyermekgyógyászatban a szirupot két éves kortól, hat éves kortól pedig tablettát írják elő.
Relatív ellenjavallatok az idős kor és a krónikus veseelégtelenség. A krónikus vesebetegségben szenvedő betegek és az idősek esetében a gyógyszer adagját egyénileg módosítják a vesék funkcionális állapotától függően.
Mellékhatások
A Cetrin ritkán okoz mellékhatásokat. Néha a betegek szájszárazságot és fokozott álmosságot tapasztalnak. Kevésbé gyakori tünetek, mint például:
- fejfájás;
- kellemetlen érzés a gyomorban / belekben;
- migrén;
- szédülés;
- túlérzékenységi reakciók (kiütés, viszketés, csalánkiütés, angioödéma).
Használati utasítás Tsetrin: hogyan kell tablettákat és szirupot szedni?
Tsetrin tabletta: használati utasítás
A tablettákat orális adagolásra szánják. Mossa meg egy pohár vízzel. Az étkezés nem befolyásolja a gyógyszer farmakokinetikáját.
A felnőtteknek (feltéve, hogy nincs vesekárosodásuk) naponta egy 10 mg-os tablettát kell inni: egyszerre, vagy az adagot két adagra osztva.
Ha a vesefunkció csökken, az adagot egyénileg kell beállítani.
Vesekárosodás esetén, ahol a Clcr 30 és 49 ml / perc között van, a napi adag fél tabletta (5 mg). Ha a GFR olyan mértékben csökken, hogy a Clcr nem haladja meg a 30 ml / perc értéket, a megadott dózist (5 mg) minden második napban kell bevenni.
A szirupra vonatkozó utasítások
A szirupot belsejében alkalmazzák, az elkészítés ideje nem függ az étkezés időpontjától.
A felnőttek napi adagja 10 mg (ami 10 ml szirupnak felel meg). A tünetek súlyosságától függően a kezelést 5 mg / nap dózissal lehet elkezdeni. A legnagyobb adag 20 mg / nap.
Idősek és károsodott májfunkciójú betegek, normál vesefunkció esetén, az adag módosítása nem szükséges.
Vesekárosodás esetén az adagolási rendet felül kell vizsgálni.
A GFR mérsékelt csökkenésével, amikor a Clcr értéke 30-49 ml / perc, a betegnek naponta 5 ml szirupot kap, ha a Clcr érték nem haladja meg a 30 ml / perc értéket, ezt a dózist minden második napban kell bevenni. A CRF terminális vese károsodása esetén, ahol a Clcr nem haladja meg a 10 ml / perc értéket, a gyógyszer alkalmazása ellenjavallt.
Utasítás gyerekeknek
A Tsetrin tabletta 6 évesnél idősebb gyermekek esetében 2, naponta, 5 mg vagy 1 nap / nap, 10 mg (illetve 0,5 vagy 1 tabletta fogadásonként).
A 6 éves kor alatti gyermekek számára ajánlott szirup adag 2,5 mg 1 nap / nap. Ha van bizonyíték (figyelembe véve a gyermek testtömegét, a tünetek súlyosságát és a kezelés hatékonyságát), megduplázható. Ebben az esetben a hatóanyagot 12 óránként 2,5 ml-es adagban kell bevenni.
6 évesnél idősebb gyermekeknek 10 ml szirupot kell adni 1 nap / nap. Az orvos javasolhatja a kezelés megkezdését a dózis felével.
A károsodott vesefunkciójú gyermekeknél a Tsetrin adagját a testtömegtől és a Clcr értékétől függően egyénileg választják ki.
Mennyi ideig lehet szedni Tsetrint?
Hány napot kell megtenni egy vagy másik módon a kezelőorvosnak. A kurzus időtartama a betegség természetétől és súlyosságától függ.
túladagolás
A túladagolás elsősorban a cetirizin idegrendszerre gyakorolt hatásával vagy olyan hatásokkal jár, amelyek antikolinerg hatásra utalhatnak.
A Tsetrin-t az ajánlott napi dózisnál ötször magasabb dózisban kapja meg:
- fokozott szájszárazság;
- fokozott fáradtság;
- hasmenés;
- zavartság;
- fejfájás;
- szédülés;
- mydriasist;
- rossz közérzet;
- nyugtatás;
- szorongás;
- tachycardia;
- viszketés;
- álmosság;
- vizeletretenció.
A cetirizin specifikus antidotuma nem ismert. A túladagolással végzett kezelés célja a beteg fenntartása és a nemkívánatos tünetek enyhítése.
A túladagolás kezdeti szakaszában ajánlatos gyomormosás és hányás. A betegnek hashajtókat és enteroszorbenseket írnak elő. A dialízis hatástalan. Súlyos esetekben szükséges a beteg légúti és szív-érrendszerének monitorozása.
kölcsönhatás
Az antipirinnel, azitromicinnel, pszeudoefedrinrel, eritromicinnel, ketokonazollal végzett kölcsönhatások vizsgálata nem erősítette meg ezen gyógyszerek hatását a cetirizin farmakokinetikai profiljára.
A 400 mg-nál nagyobb dózisú teofillinnel történő egyidejű alkalmazás segít csökkenteni a cetirizin teljes plazma clearance-ét. Ez viszont az utóbbiak felhalmozódását és túladagolását okozhatja. A cetirizin nem befolyásolja a teofillin farmakokinetikai paramétereit.
A nyugtatókkal és / vagy alkohollal kombinálva történő alkalmazás a koncentráció csökkenéséhez vezet.
Eladási feltételek
Tárolási feltételek
Legfeljebb 25 ° C-os hőmérsékleten tartandó gyermekektől távol tartandó.
Tárolási idő
Különleges utasítások
A központi idegrendszeri depresszánsokkal és / vagy alkohollal való egyidejű alkalmazást el kell kerülni.
A görcsrohamok kockázata miatt a Tsetrint óvatosan kell alkalmazni az epilepsziás betegeknél.
A gyógyszer terápiás dózisokban történő alkalmazása nem befolyásolja jelentősen a reakciósebességet, azonban a vezetők és a potenciálisan veszélyes mechanizmusokkal dolgozó emberek tudatában kell lenniük annak, hogy az álmosság fokozódhat a Cetrin alkalmazásával.
A gyártó ajánlott adagjának túllépése lassabb reakciót eredményezhet.
emellett
A legtöbb ember számára a kábítószer az élénk és emlékezetes kereskedelmi ismereteiről ismert, amely az allergia nélküli élet örömét mutatja.
Ezzel a videóval a SmartFarma kreatív ügynökség csapata azt a tavaszt kívánta közvetíteni, amely az allergiás emberek legnehezebb szezonjának tekinthető, mint bármely más szezonban, zenével, dalokkal és táncokkal, és nem kellemetlen tünetekkel.
Videó reklámozás Tsetrinről:
Ki teszi a reklámokat a Tsetrin számára?
A lány, aki a videóban a „Nem félek az allergiáktól” című dalát - az énekes, színésznő, modell és a „Pearl” TV-házigazdát.
Analógok Tsetrina
Szinonimák: Cetirizine, Allerza, Zyrtec, Zetrinal, Zodak, Zyntset, Letizen, Parlazin.
A szoros hatásmechanizmusú analógok: Glentset, Claritin, Xezal, Suprastinex, Tavegil, Loratadin, Erius, Ketotifen, Claridol, Clarothin, Telfast, Eden.
A Tsetrin-analógok ára 56 rubel. Ez az összeg a Cetirizine 10 gyógyszeres csomagolásával jár.
Melyik jobb - Tsetrin vagy Zodak?
A Zodak gyógyszer fő összetevője a cetirizin. A gyógyszert a cseh Zentiva cég 10 mg / ml csepp, 5 mg / ml szirup és 10 mg tabletta formájában állítja elő.
A betegek alkalmazása és a szubjektív érzések azt sugallják, hogy nincs alapvető különbség Zodak és Zetrin között. Azonban, ha az ár döntő szerepet játszik az eszközök kiválasztásában, akkor jobb az utóbbi kiválasztása, mivel sokkal olcsóbb, mint a megfelelője.
Mi a jobb - Tsetrin vagy Tavegil?
Az osztrák Nycomed Austria GmbH által gyártott Tavegil drog. Aktív anyagként clemastint tartalmaz - az első generáció egyik leggyakoribb hisztamin-blokkolója.
Magas antikolinerg aktivitással rendelkezik, azonban a BBB-n keresztül kisebb mennyiségben hatol be, mint a korábbi hisztamin blokkolók. Ebben a tekintetben a betegek szedációja a használatának hátterében ritkán alakul ki - kevesebb, mint 10% -ban. És a szedatív hatás valószínűsége a gyógyszer parenterális alkalmazásával nő.
A Tavegil tabletta és injekciós formában kapható. Az utóbbit pszeudo-allergiás és allergiás reakciók megelőzésére és kezelésére, valamint az angioödéma és az anafilaxiás sokk további eszközére használják.
TSmach clemastina - 2-4 órán belül, cetirizin - 1 óra. A klemasztin antihisztamin aktivitása átlagosan 6 óra múlva éri el a maximális értékét, a hatás 12 óráig tart (néha a nap folyamán). A cetirizin továbbra is több mint 24 órán keresztül működik.
Így a Tavegil előnyei jól tanulmányozott és hosszú távú tapasztalatokkal rendelkeznek, valamint az injekciós forma és az alacsony kezelési költség.
A Tsetrin előnyei a H1-típusú hisztamin receptorok iránti nagyobb affinitás, a hosszabb hatástartam, a BBB-n keresztüli alacsony türelem, a tachyphylaxis hiánya, a hatóanyag inaktiválásának hiánya.
A cetirizin nem okoz függőséget és nyugtatást, sőt, gyakorlatilag nem metabolizálódik a szervezetben, míg a clemastin majdnem teljesen biotranszformálódik (tiszta formában, az anyagot nagyon alacsony koncentrációban vizeletben észlelik).
Melyik jobb - Claritin vagy Tsetrin?
A Claritin a belga Schering Plow Labo NV cég gyógyszere, amelyet szirup és tabletták formájában állítanak elő, amelyek a II. Generáció Loratadine - hisztamin blokkolóanyagán alapulnak.
A Loratadin nem fokozza az alkohol hatását, megfosztja a nyugtató hatást, nem kardiotoxikus, szinte nem lép kölcsönhatásba más gyógyszerekkel.
A hatékonyság szempontjából mindkét termék összehasonlítható, azonban a Cetrin jobban segít az allergiás bőr megnyilvánulásokban - a cetirizin jellegzetessége az a képesség, hogy jól behatol a bőrbe.
Melyik jobb - Tsetrin vagy Erius?
A gyógyszer alapja Erius a dezloratadin - a loratadin aktív metabolitja, a H1 blokkoló III generáció. A loratadin minden előnyével rendelkezik, hiszen a hisztamin receptorokkal szemben a legnagyobb szelektivitást mutat, és ritkán provokálja a nemkívánatos reakciók kialakulását.
Az Erius alkalmazása előnyösebb az allergiás betegségek, mint például a krónikus urticaria vagy az egész éves rhinitis hosszú távú kezelésére.
A desloratadin H1 receptorokhoz való affinitása 50-szer nagyobb, mint a cetiriziné, ezért Erius - ezt bizonyították az orvosi gyakorlatban és a klinikai vizsgálatokban - erősebb hisztamin blokkoló, mint a másik.
Kompatibilitás az alkohollal
A cetirizin terápiás dózisa nem fokozza az etanol hatását (ha a koncentrációja nem haladja meg a 800 mg / l-t), azonban a gyártó azt ajánlja, hogy a Cetrin-kezelés alatt tartózkodjon az alkoholfogyasztástól.
Használat terhesség alatt
A terhesség alatt ellenjavallt. A szoptatás ideje alatt történő alkalmazás esetén a gyermeket át kell adni a mesterséges táplálás képletére.
Cetrinus-vélemények
A betegek többnyire jó áttekintést adnak a Zetrin-ről tablettákban és szirupokban. A tíz ember közül kilenc ember ajánlja ezt a gyógyszert, mint egy nagyon enyhe, hatékony és nemkívánatos reakció allergiás gyógyszerként.
A betegek körülbelül 10% -a azonban megjegyzi, hogy a gyógyszer nem eredményezte a kívánt hatást és / vagy álmosságot okoz.
Mennyibe kerül a szirup, és mi a költsége a Tsetrin tablettáknak?
Az árak a tabletták Ukrajnában 55-100 UAH (attól függően, hogy hány tablettát csomag). Így a csomagolás száma 20 Kharkov vagy Dnepropetrovsk lehet vásárolni átlagosan 64 UAH, és az átlagos költsége a csomagolás No. 30 92 UAH.
A szirup ára Ukrajnában 36-38 UAH (60 ml-es palack).
Tsetrin ára tablettákban Szentpéterváron és Moszkvában - 156-270 rubel. A szirupban a Tsetrina átlagos ára 125 rubel.
Mit segít a Tsetrin szirup és a tabletták. Használati utasítás
"Cetrin", amit ezek a tabletták segítenek? A gyógyszer antihisztamin hatással rendelkezik, amely szelektíven befolyásolja a testet. A "Cetrin" gyógyszer használati utasítása azt javasolja, hogy az allergiát gyermekektől és felnőtt betegektől vegyék.
Összetétel és felszabadulás
A gyógyszert fehér, kerek alakú tabletták, bélben oldódó, valamint Cetrin szirup formájában állítják elő, amelyből a gyógyszer a gyermekek körében népszerű. Az oldatot 30 vagy 60 ml-es palackokban értékesítik, sárgás, gyümölcsös aromájú folyadék.
A "Cetrin" gyógyszer aktív eleme, amelyből ezek a tabletták és a szirup segít az allergia megnyilvánulásaiból, cetirizin-hidroklorid. Az oldat tartalma 1 mg / ml. A tablettákban a hatóanyag térfogata 10 mg. Segédanyagok (a kibocsátás formájától függően): keményítő, benzoesav, povidon, szorbitoldat, magnézium-sztearát, dimetikon, nátrium-citrát, ízesítőszer, glicerin.
A dobozban a gyógyszer mellékelt használati utasítás.
Farmakológiai tulajdonságok
A Cetrin egy hisztamin antagonista, amelyet az allergiák megelőzésére és enyhítésére használnak. A gyógyszer hatása a hisztamin receptorok blokkolásának köszönhető. A Cetrin gyógyszer, amely segít az allergiás tünetek enyhítésében, anti-exudatív és antipruritikus tulajdonságokkal rendelkezik, befolyásolja a betegség jeleit a korai stádiumban. Az eszköz csökkenti a véredények áteresztőképességét, enyhíti a simaizom görcsöket, és megakadályozza a szöveti duzzanatot.
Figyelemre méltó, hogy a gyógyszer nem rendelkezik antikolinerg, antiserotoninovogo és nyugtató hatással, az adagolás tiszteletben tartásával. Az eredményt a tabletta egyszeri adagja után 20 - 60 perc elteltével figyelték meg. A terápiás hatás több mint egy napig tart. A testnek a gyógyszerrel szembeni toleranciája nem keletkezik. A kezelés abbahagyása után a hatás 3 napig folytatódik.
Használati jelzések
"Cetrin": mi az, amit ezek a tabletták segítenek?
Az eszköz lehetővé teszi az allergiás rhinitis, szezonális vagy krónikus tünetek blokkolását. Megoldja a rhinitis kötőhártya tüneteit. A tablettákat a következőkre írják elő:
- az urticaria más jellege;
- viszketés az atópiás dermatitisben, neurodermitisben;
- angioödéma.
Mit segít a szirup?
A gyógyszer "Tsetrin" ez a formája inkább gyermekeknek szól. A szirup, mint a tabletták, az eredményt adja, ha:
- csalánkiütés;
- szénanátha;
- konjunktivitisz allergiás hatás;
- viszketés tünetei;
- angioödéma;
- allergiás rhinitis;
- atópiás jellegű bronchiás asztma.
Gyógyszer "Cetrin": használati utasítás
A tabletta és a szirup belsejében használatos. Bármikor részegek, nem tartják be az étrendet. Meg kell mosni a gyógyszert vízzel. A 6 éves korú gyerekeknek tablettákat adnak, a szirupot 24 hónap elteltével írják elő. Rendszerint a gyógyszert naponta egyszer lefekvés előtt veszik be, mivel még mindig enyhe nyugtató hatás van, és a gyógyszer álmosságot okozhat a gyermekeknél. Lehetséges azonban, és naponta kétszer használják fel a forrásokat.
A felnőttek napi adagja 10 mg. A gyógyszer maximális mennyisége eléri a 20 mg-ot. A 6 éves korú gyerekeknek naponta kétszer 5 mg-os tablettát kapnak, vagy egészben - 1 alkalommal. A 6 éves korig gyermekeknek 5 mg / nap szirupot kell szedniük, ezt az adagot két alkalommal lehet felosztani.
Ellenjavallatok
A "Cetrin" gyógyszer használati utasítása tiltja:
- a készítményhez való túlérzékenység esetén;
- terhesség alatt;
- szoptatás alatt;
- "Tsetrin" tabletta 6 év alatti gyermekek számára;
- szirup 2 évig.
Gondoskodni kell arról, hogy az idősek és a krónikus veseelégtelenségben szenvedő betegek használják a gyógyszert.
Mellékhatások
A "Cetrin" gyógyszert a betegek jól tolerálják, és ritkán negatív hatásokat okoznak. A mellékhatások a következők:
- álmosság;
- fejfájás;
- kiütés a testen;
- szédülés;
- szájszárazság;
- csalánkiütés;
- kellemetlen érzés a gyomorban;
- migrén;
- viszketés;
- Quincke ödémája.
Ár és analógok
A "Cetrin" helyettesíthető az alábbi gyógyszerekkel: "Parlazin", "Zodak", "Zyrtec", "Cetirizine", "Glentset", "Loratadin", "Ketotifen", "Suprastinex", "Clarotadin", "Tavegil", "Erius", "Claridol". Vásárolhat Tsetrin tablettát, amelynek ára 150 - 300 rubel, recept nélkül. A szirupnak 125 rubelt kell fizetnie.
Nyaralási és tárolási feltételek
A Tsetrin tablettákat a gyógyszertáraktól kapható recept nélkül adják el.
Javasoljuk, hogy a gyógyszert gyermekektől elzárva tartsa, legfeljebb 25 fokos hőmérsékleten. A tabletták eltarthatósági ideje a gyártás időpontjától számítva 2 év, a lejárati idő után nem szájon át.
A betegek és az orvosok véleménye
A tablettákról és a szirupról "Tsetrin" vélemények általában pozitívak. A legtöbb beteg észleli az allergiás reakciók hatását a gyógyszerben. A nemkívánatos eseményekről nincsenek vélemények. A szerszám hatástalanságát és az álmosság megjelenését illetően azonban találhat állításokat.
Sokan azt kérdezik: "Mi a jobb - Tsetrin vagy Zodak?". Az orvosok azt mondják, hogy nincs azonos különbség az azonos hatóanyagot tartalmazó gyógyszerek között. A választást a „Cetrin” terméknél alacsonyabb ár alapján kell megválasztani.
A kérdés: „Melyik a jobb - Klaritin vagy Tsetrin?” Válaszolható a következőképpen. A Claritin analóg hatása a loratadin hatóanyag tulajdonságain alapul. A gyógyszer nem hoz nyugtató hatást. Mindkét gyógyszer hasonló eredményekkel rendelkezik. Azonban a "Cetrin" gyógyszer jól behatol a bőrbe, és jobban segít a bőr allergiás reakcióival.
Az orvosok, a kérdés: "Mi a jobb - Tsetrin vagy Erius?", Megválaszolták, hogy az analóg erősebb eszköz. Krónikus urticaria és allergiás rhinitis kezelésére alkalmazzák.
Tabletták és Tsetrin szirup: utasítások, ár és értékelés
Ebben az orvosi cikkben megtalálható a Cetrin gyógyszer. Használati utasítások ismertetik, hogy milyen esetekben szedhetünk cseppeket, szirupokat vagy tablettákat, amelyek segítik a gyógyszert, milyen indikációk a felhasználásra, ellenjavallatok és mellékhatások. A megjegyzések a hatóanyag felszabadulási formáját és összetételét mutatják be.
A cikkben az orvosok és a fogyasztók csak valódi véleményeket hagyhatnak a Tsetrinről, amelyből megtudhatja, hogy a gyógyszer segítette-e a felnőttek és gyermekek allergiás kezelését, amelyre az előírt. A kézikönyv felsorolja a Cetrin analógjait, a gyógyszertárak kábítószer-árait, valamint a terhesség alatt történő alkalmazását.
A Tsetrin készítmény a allergiaellenes szerként alkalmazandó utasításokat alkalmazza a hisztamin H1 receptor blokkolók csoportjából. 10 mg tablettát, szirupot vagy cseppeket írnak fel felnőttek és különböző természetű allergiás reakciók esetén.
Forma és összetétele
A Cetrin tablettákban, szirup formájában és orális beadásra alkalmas cseppek formájában kapható.
A szirup egy nem festett, tiszta, homogén szuszpenzió, amely nem tartalmaz szuszpenziós részecskéket. Gyümölcsös, kellemes illata van. 30 és 60 ml-es sötétített injekciós üvegben kerül forgalomba. A készlet tartalmaz egy mérőkanállal. Tsetrin szirupban a hatóanyag koncentrációja 1 mg / ml.
A tabletták mindkét oldalán domborúak, filmbevonatúak. 10, 20 és 30 darab buborékfóliában kapható. A tsetrin tabletta 10 mg cetirizin-hidrokloridot, valamint kukoricakeményítőt, laktózt, povidont K30-at, magnézium-sztearátot tartalmaz.
A csepp tiszta, színtelen folyadék. Cseppentő-adagolóval ellátott palackokban értékesítve. A palack térfogata - 10-20 ml.
Farmakológiai hatás
A Cetrin - egy hisztamin antagonista, amely blokkolja a H1 - hisztamin receptorokat. A hatóanyag cetirizin. A gyógyszer az allergiás reakciók megelőzésére, valamint előfordulásának megkönnyítésére. Antipruritikus és antiexudatív hatása van.
Korai szakaszában hatással van az allergiás reakciókra. Az allergiás reakció kezdetén a gyógyszer korlátozza a gyulladásos mediátorok felszabadulását. A tsetrin megakadályozza a szövetek duzzadását, enyhíti a simaizmok görcseit, csökkenti a kapilláris permeabilitást.
Eltávolítja a bőrreakciókat bizonyos allergénekkel szemben. Nincs antiserotoninovogo és antikolinerg hatása. A terápiás dózisok betartása esetén gyakorlatilag nincs nyugtató hatása. A gyógyszer egyetlen dózisának beadása után a hatás kezdete, a betegek mintegy fele, 20 perc elteltével, a betegek 95% -ánál 1 óra elteltével figyelhető meg.
A gyógyszer hatása több mint 24 óra. Amikor a terápiás kezelés nem fejti ki toleranciáját a gyógyszer antihisztamin hatására. A kezelés után a gyógyszer hatása 3 napig tart.
Mit segít a Tsetrin? Használati jelzések
A Cetrin-t a betegeknek írják fel, hogy gyorsan enyhítsék az allergiás rohamokat és megakadályozzák az ilyen állapotok okozta allergiás reakciókat:
- nyálkahártya és súlyos rhinorrhea;
- szénanátha;
- angioödéma;
- allergiás reakció a méhek csípéseire, szúnyogokra, kócsagokra, pusztákra;
- allergiás reakció UV sugárzásra;
- urticaria, beleértve az idiopátiás formát;
- allergiás kötőhártya-gyulladás;
- allergiás rhinitis, amely gyakran előfordul a gyógynövények és a parlagfű virágzásakor;
- bőr viszketés dermatitis, ekcéma, neurodermatitis.
A tablettákat gyakran olyan betegeknek írják fel, akik allergiára hajlamosak, profilaktikusak, ha bizonyos gyógyszereket vagy allergéneket fogyasztanak.
Használati utasítás
A tsetrin szirupot szájon át, étkezéstől függetlenül szedik. Mossuk le vízzel. Jobb, ha este fogadja a recepciót.
- Felnőttek és 6 évesnél idősebb gyermekek naponta egyszer 10 ml-t kapnak, vagy naponta kétszer 5 ml-t.
- A 2 és 6 év közötti gyermekek naponta egyszer 5 ml-t jelölnek ki, vagy naponta kétszer 2,5 ml-t.
A dózist az állapot súlyosságára és a beteg válaszára igazítják. Csökkent veseműködéssel (CC 30-40 ml / perc) naponta egyszer 5 ml szirupot kell bevenni. Krónikus súlyos veseelégtelenségben (10-30 ml / perc CK) minden második napon 5 ml szirupot kell bevenni.
A tablettákat szájon át, anélkül, hogy rágják, és egy pohár vizet isznak, az étkezéstől függetlenül. Felnőttek és 6 éves korú gyermekek naponta 1 tablettát kapnak, vagy naponta kétszer 0,5 tablettát.
Amikor a gyógyszert csepp formában veszik be, a kezdeti adag 10 csepp 1 naponta egyszer. Az indikációk szerint a dózist naponta egyszer 20 cseppre emeljük. Javasolt a gyógyszer minimális hatásos dózisa.
- Gyerekek 6 hónaptól 1 évig, naponta 5 alkalommal 1 alkalommal jelölnek ki.
- Az 1 évtől 2 évig terjedő gyermekeknek naponta 5-ször kell 1-2 alkalommal.
- A 2-6 éves gyerekek napi 5-ször 2 alkalommal, vagy 10 alkalommal 1 alkalommal 1 csepp.
Ellenjavallatok
- túlérzékenység (beleértve a hidroxizint);
- terhesség, szoptatás;
- gyermekek 6 éves korig (ezen adagolási formában).
Mellékhatások
A Cetrin ritkán okoz mellékhatásokat. Néha a betegek szájszárazságot és fokozott álmosságot tapasztalnak. Kevésbé gyakori tünetek, mint például:
- túlérzékenységi reakciók (kiütés, viszketés, csalánkiütés, angioödéma);
- fejfájás;
- migrén;
- szédülés;
- a gyomor / belek diszkomfort érzése.
Gyermekek, terhesség és szoptatás
A terhesség és a szoptatás során a gyógyszer használata ellenjavallt. Ha a szoptatás ideje alatt cetirizint kell szednie a kezelés ideje alatt, meg kell szüntetnie a szoptatást.
A gyógyszer csepp formájában ellenjavallt gyermekeknél 6 hónapig. A 6 hónapos és 1 év közötti gyermek csepp Tsetrin-t gondosan kell kijelölni. A tabletta használata 6 évesnél idősebb gyermekek számára engedélyezett.
Különleges utasítások
Terápiás adagokban történő alkalmazás esetén a Cetrin nem fokozza az etanol (alkohol) hatását, de az alkoholfogyasztás a gyógyszer használata során nem ajánlott.
Kábítószer-kölcsönhatás
A Cetrin tabletták teofillinnel történő egyidejű kinevezésével a cetirizin clearance-e csökken, amit figyelembe kell venni és megelőzni a gyógyszer kölcsönhatását.
Nem ajánlott tablettát rendelni antacid szerekkel vagy enteroszorbensekkel egyidejűleg, mivel ez a gyógyszer kölcsönhatás a cetirizin terápiás hatásának csökkenéséhez vezet.
A kábítószer hatása alatt fokozzák a nyugtatók, antidepresszánsok és pszicholeptikumok terápiás hatását, így a gyógyszer kölcsönhatás közben álmosságot, letargiát és letargiát tapasztalhat.
Analógok gyógyszeres kezelés Tsetrin
A szerkezet meghatározza az analógokat:
- Zyrtec.
- Alerza.
- A cetirizin.
- Tsetirinaks.
- Allertek.
- Zodak.
- Cetirizin-dihidroklorid.
- Parlazin.
- Zintset.
- Letizen.
Nyaralási feltételek és ár
Moszkvában a Tsetrin (10 mg 20-as tabletta) átlagos ára 157 rubel. Kijevben, lehet vásárolni gyógyszert 76 hrivnya, Kazahsztánban - 1165 tenge. Minszkben a gyógyszertárak 7,3 bel-ig kínálják a gyógyszert. Rubel.
A Tsetrin tablettákat a gyógyszertáraktól kapható recept nélkül adják el. Javasoljuk, hogy a gyógyszert gyermekektől elzárva tartsa, legfeljebb 25 fokos hőmérsékleten. A tabletták eltarthatósági ideje a gyártás időpontjától számítva 2 év, a lejárati idő után nem szájon át.