Mi segít a Klaritin-nak: használati utasítás

A Claritin a SCHERING-PLOWH LABO gyógyszeripari vállalat antihisztamin gyógyszer.

A perifériás H1-hisztamin receptorok szelektív (szelektív) blokkolója, a fő komponens - loratadin, és hosszú, gyors és hatékony antiallergiás hatással rendelkezik - a viszketés, a duzzanat és a gyulladás megszüntetése anélkül, hogy álmosságot és szárazságot és irritációt okozna a nyálkahártyákban.

Ezen az oldalon megtalálhatja az összes információt a Claritinról: a gyógyszer használatára vonatkozó teljes utasítások, a gyógyszertárak átlagárai, a gyógyszer teljes és hiányos analógjai, valamint azoknak a véleménye, akik már használják a Claritint. Szeretné elhagyni a véleményét? Kérjük, írja be a megjegyzéseket.

Klinikai-farmakológiai csoport

Hisztamin H1 receptor blokkoló. Antiallergiás gyógyszer.

Gyógyszertár értékesítési feltételek

Rendelkezésre áll.

Mennyi a Klaritin? A gyógyszertárak átlagos ára 235 rubel.

Forma és összetétele

A Claritin tablettákban vagy szirupban is megvásárolható.

  • hatóanyag: loratadin; 1 tabletta 10 mg loratadint tartalmaz;
  • segédanyagok: laktóz, magnézium-sztearát, kukoricakeményítő.
  • hatóanyag: loratadin; 1 ml szirup 1 mg loratadint tartalmaz;
  • segédanyagok: nátrium-benzoát, propilénglikol, citromsav-monohidrát, mesterséges (őszibarack) aroma, glicerin, szacharóz fordított, víz.

Farmakológiai hatás

A Claritin gyógyszer antiallergén, antihisztamin és antipruritikus hatással rendelkezik. Ezek a terápiás hatások abból adódnak, hogy a Claritin blokkolja a hisztamin receptorokat. A hatások nagyon gyorsan (fél órán belül) alakulnak ki a gyógyszer bevétele után, és időtartama legfeljebb 24 óra.

A Claritin blokkolja a hisztamin receptorokat, megakadályozva az allergiás reakció kialakulását. Elvileg maga a hisztamin szabadul fel a szervezetbe belépő allergén hatására, de a sejtek receptorai, amelyeken hatnak, blokkolódnak, és az anyag egyszerűen nem gyakorolhatja hatását. Mire a gyógyszer bevétele megtörtént, általában egy bizonyos mennyiségű hisztamin már kapcsolatba lépett a receptorokkal, és elkezdődött az allergiás reakció. A gyógyszer bevétele után azonban blokkolja a fennmaradó receptorokat, és az allergiás reakció nem folytatódhat.

Ennek eredményeképpen a már kialakult tünetek gyorsan eltűnnek, mivel a sejtek szintje és amplifikációja már nem tartható fenn.

Használati jelzések

Mi segít? A Claritin az antiallergiás szerek csoportjába tartozik, amely antipruritikus és antihisztamin hatásokat biztosít. A főbb célok a következők:

  • akut és idiopátiás krónikus csalánkiütés;
  • angioödéma (nyelv, gége és garat);
  • allergiás reakciók rovarcsípésekre;
  • a bronchialis asztma komplex kezelése;
  • egész évben tartó allergiás rhinitis és pollinosis (szezonális allergiás nátha);
  • egész évben és / vagy szezonális allergiás kötőhártyagyulladás;
  • bőrbetegségek és allergiás természetű lágyszövetek (ekcéma, dermatitis);
  • pszeudo-allergiás reakciók, amelyek a hisztaminol-librátorok (csokoládé, paradicsom, kávé, eper, kakaó és egyéb allergén termékek) használatával kapcsolatosak.

Ugyanakkor ez a gyógyszer enyhíti ezeknek a kóros állapotoknak a főbb tüneteit - viszketést, kiütést, tüsszentést, orrfolyást, nyálkahártya-duzzanatot, szakadást, bronchospasmot és égést.

Ellenjavallatok

  • Szoptatás;
  • A gyógyszerrel szembeni túlérzékenység.

Emellett a Claritin alkalmazása ellenjavallt.

  • Szirup: szacharáz vagy izomaltáz hiány, fruktóz intolerancia, glükóz-galaktóz malabszorpció; 2 éves korig.
  • Tabletták: laktáz-hiány vagy glükóz-galaktóz malabszorpciója, a galaktóz toleranciája; 3 éves korig.

Javasoljuk, hogy a gyógyszereket a terhesség alatt és súlyos májelégtelenség esetén a betegeknek írják elő.

Használat terhesség és szoptatás alatt

A loratadin terhesség alatti biztonságosságát nem igazolták. A Claritin hatóanyag alkalmazása terhesség alatt csak akkor lehetséges, ha az anya számára szándékolt előny meghaladja a magzatra gyakorolt ​​potenciális kockázatot.

A Loratadin és aktív metabolitja kiválasztódik az anyatejbe, így a szoptatás ideje alatt a gyógyszer szedése során a szoptatás megszüntetésének kérdését meg kell oldani.

Használati utasítás

A használati utasítás azt jelezte, hogy a Claritin szájon át, az étkezéstől függetlenül előírt.

  • A felnőttek (beleértve az idős betegeket is) és a 12 év feletti serdülők számára ajánlott a Claritint 10 mg-os dózisban (1 fül vagy 2 teáskanál / 10 ml / szirup) bevétele 1-szer / nap.
  • Felnőttek és 30 kg-nál nagyobb súlyú májkárosodásban szenvedő gyermekek esetében a kezdeti dózis 10 mg (1 fül vagy 2 teáskanál / 10 ml / szirup) minden nap 30 kg-nál kisebb testtömeggel - 5 mg (1 tea) kanál / 5 ml / szirup) minden második napban.
  • A 2-12 éves korú gyermekek számára a Claritin adagját testtömegtől függően ajánljuk: a testsúly kevesebb, mint 30 kg - 5 mg (1/2 fül vagy 1 tsp / 5 ml / szirup) 1 nap / nap. 30 kg vagy annál nagyobb testtömeg - 10 mg (1 fül vagy 2 teáskanál / 10 ml / szirup) 1 nap / nap.

Idős betegek és krónikus veseelégtelenségben szenvedő betegek esetében nincs szükség dózismódosításra.

A szirup szirupra vonatkozó utasítások

A felnőtt betegek naponta egyszer két teáskanálban (10 ml) szirupot írtak le. Két-három éves korú gyermekek, amelyek 30 kg-nál kisebb megengedett szirupot tartalmaznak - 1 teáskanál vagy 5 ml naponta.

A 30 kg-nál nagyobb testsúlyú, súlyos májkárosodással és funkciók működési zavarával küzdő emberek számára a megengedhető kezdeti dózis nem haladja meg a 10 ml-t (2 teáskanál) kétnaponta egyszer. Ha ugyanazokkal a betegségekkel a testtömeg kevesebb, mint 30 kilogramm, a kezdeti dózis 48 óránként felére csökken - 5 ml (1 evőkanál szirup).

Mellékhatások

Jellemzően a Claritin véleménye szerint a gyermekek és a felnőttek jól tolerálják.

Az idegrendszer zavarai:

  • Felnőtteknél - fejfájás, fáradtság, szájszárazság, álmosság:
  • Gyermekekben - idegesség, fejfájás és nyugtató hatás.
  • Felnőtteknél az emésztőrendszer rendellenességei leggyakrabban hányingert, kóros májfunkciót és gastritist jelentenek.

A Claritin a vélemények szerint is okozhat:

  1. Palpitáció, tachycardia (szív-érrendszer);
  2. Bőrkiütés, anafilaxia (allergiás reakciók);
  3. Alopecia (bőr).

túladagolás

A feltételezett Claritin túladagolás olyan tünetek esetén jelentkezhet, mint a fejfájás, a tachycardia, az álmosság. Ebben az esetben azonnal forduljon orvoshoz. Kezelésként általában támogató és tüneti terápiát írnak elő. A gyomormosás és az adszorbensek felszívódása megengedett (zúzott formájú aktívszenet vízzel keverve).

A Loratadin nem eliminálódik hemodialízissel. A sürgősségi ellátás után figyelni kell a beteg állapotát.

Különleges utasítások

3 évesnél fiatalabb gyermekek számára a Claritin szirup formájában kerül felírásra, és az orvos dózisát a testtömegtől függően számítják ki.

Azok, akik hajlamosak az allergiás reakciókra, a diagnosztikai vizsgálatok elvégzése előtt abbahagyják a Claritin alkalmazását, mivel az antihisztaminok a kutatási eredmények torzulásához vezethetnek.

A gyógyszeres kezelés ideje alatt folytathatja a vezetést vagy a mechanizmusokat, mivel a loratadin nem befolyásolja a központi idegrendszer működését.

Kábítószer-kölcsönhatás

E gyógyszer és a ketokonazol, az eritromicin vagy a cimetidin együttes alkalmazása növelheti a loratadin koncentrációját a szervezetben vagy annak metabolitjában. Ennek azonban nincs különösebb klinikai jelentősége.

Vélemények

Néhány visszajelzést kaptunk az emberekről a Claritinról:

  1. Xenia. A mellékhatásokra vonatkozó adatok jelentősen alábecsülik. Egy héttel ezelőtt ezt a gyógyszert naponta 5 mg-on, 10-nél nem, így egy jó reggelt súlyos gyomorfájdalom felébredt, ami soha nem történt meg velem, és sehol sem, hogy elvben, és még inkább, háttér allergiák enni jobb. És az egyik barátom, aki rendszeresen veszi ezt a gyógyszert az utasítások szerint, egy fehér kerámia bögre öntötte a teát, és megpirult, mert úgy tűnt, hogy a bögre egy újságból készült. Ezek azok a tabletták, amelyek nem okoznak álmosságot. De glitches nagyon ok.
  2. Marina. A testem a legerősebb allergiás reakciókat okoz a macska szőrére (leginkább valaki otthonában, ahol a macskák állandóan élnek). Szinte azonnal azonnal elviselhetetlen viszketés tapasztalható a bőrön. Az egyetlen gyógyszer, amely segít a klarinitnak. Próbáltam olcsóbb kollégákat használni, haszontalanok voltak.
  3. Olga. Nem világos, hogy miért volt öt évvel ezelőtt allergiás macska szőrre. Ha macskával rendelkező barátokhoz megyek, akkor a bőr megnyilvánulásait (kiütések és hólyagok) biztosítják. Próbáltam különböző tablettákat és cseppeket, de csak Klaritin segít. Egy órával veszek egy tablettát, mielőtt eljutok a lakásba, ahol a macska van, és a rend nem urticaria.

analógok

Mivel a gyógyszer fő összetevője a régóta ismert loratadin, a gyógyszertár polcain sok olyan gyógyszer található, amelyek alapján a gyógyszer jóval alacsonyabb, mint a belga. Ez a következő:

  • Lorageksal;
  • Klarotadin;
  • A loratadint-Teva;
  • A loratadint-Stada;
  • Klarisens;
  • loratadin;
  • Lomilan;
  • Klaridol.

Az analógok használata előtt forduljon orvosához.

Klaritin vagy Tsetrin: ami jobb?

A cetirizin a Cetrin fő anyagaként működik, amely a loratadinhoz hasonlóan a H1-hisztamin receptorok blokkolója. Ezért ezek a gyógyszerek ugyanazt a jelzést használják. Ezenkívül mindkettő tabletta és szirup formájában kapható. A Claritin-szel ellentétben a Cetrin szirup csak 2-5 éves gyermekeknek (5 ml naponta egyszer), 6 éves kortól pedig az allergiás reakciók megszüntetésére szolgál - 1 db. Naponta 1 alkalommal.

Ugyanakkor a Tsetrin nem alkalmazható teofillin vagy nyugtatók szedése esetén, ugyanolyan hatásossággal, indikációkkal és ellenjavallatokkal, míg ezek kezelésével racionálisabb a Claritin alkalmazása. Ha a beteg eritromicint vagy cimetidint alkalmaz, kénytelen a Cetrin-t előnyben részesíteni.

Klaritin vagy Erius - ami jobb?

A kérdés gyakran találkozik a hálón, melyik gyógyszer jobb? Mindegyikük az új generáció antiallergénellenes antihisztaminja. Ezért szinte azonos terápiás hatásúak és minimális mellékhatások jellemzik őket. Úgy véljük azonban, hogy Erius-t szélesebb körű cselekvés jellemzi, mivel aktívan megszünteti az allergiás köhögést.

Ugyanakkor sok véleményt találhatunk, amikor a betegek arról számolnak be, hogy Erius nem segít nekik, és elkezdték a Claritint szedni, vagy fordítva. Így a kábítószer kiválasztásának kérdése az egyes személyek sajátosságaitól függ.

Tárolási feltételek és eltarthatósági idő

A Claritint ajánlott sötét helyen tárolni gyermekektől távol, megfelelő hőmérséklet-szabályozást követve: 2 - 30 ° C. A tabletták a gyártás napjától számított 4 évig megőrzik tulajdonságaikat, a szirupot 3 évig. A bevétel után lehetetlen.

Klaritin: használati utasítás, analógok és vélemények, árak a gyógyszertárakban Oroszországban

A Claritin egy allergiaellenes gyógyszer, a hisztamin H1 receptorok blokkolója. Az allergiás eredetű szezonális vagy egész évben fellépő rhinitis tüneteinek enyhítésére szolgál.

Hatóanyag - Loratadin - triciklusos vegyület, amely kifejezett antihisztamin hatással rendelkezik. Gyors és tartós anti-allergiás hatása van.

A Loratadin és metabolitjai nem jutnak be a BBB-be. A Claritin nem befolyásolja a központi idegrendszert, nem mutat antikolinerg és nyugtató hatást, nem befolyásolja a pszichomotoros reakciók sebességét. Egy klinikai vizsgálat során, amelyben a Claritint 90 napig használták a terápiás 4-szeres dózisban, az EKG-n nem észleltek klinikailag jelentős hosszabbítást a Q-T intervallumban.

Hosszú távú kezelés esetén klinikailag szignifikáns változások történhetnek az életjeleknél: fizikai vizsgálati adatok, laboratóriumi eredmények vagy EKG.

A Loratadin nem mutat szignifikáns szelektivitást a hisztamin H2 receptorokra. Gyakorlatilag nincs hatása a szív- és érrendszerre vagy a pacemaker működésére.

Miután bevette a Claritin tablettát, 30 percen belül elkezdődik. Az antihisztamin hatás a hatás kezdetétől számított 8-12 óra elteltével eléri a maximumot, és több mint egy napig tart.

Használati jelzések

Mit segítenek a Claritin tabletták? Az utasítások szerint a gyógyszert a következő esetekben írják elő:

  • szezonális és egész évben fellépő allergiás rhinitis kezelése és az ilyen betegségekkel kapcsolatos tünetek megszüntetése: tüsszögés, orrnyálkahártya viszketése, orrnyálkahártya, égő érzés és viszketés a szemben;
  • allergiás eredetű bőrbetegségek (köztük krónikus urticaria) kezelése felnőtteknél és 3 éves korú gyermekeknél.

Használati utasítás Claritin, adagolási tabletták

A tablettákat szájon át, étkezéstől függetlenül szedik.

A Claritin tabletták standard adagja a használati utasításnak megfelelően - 1 tabletta 10 mg-ot naponta egyszer. 12 év alatti gyermekek a testsúlytól függően módosíthatják az adagot.

2-12 éves korú gyermekek, amelyek súlya legfeljebb 30 kg - 5 mg (1/2 tabletta vagy 5 ml szirup), és 30 kg és annál nagyobb súlyú - 10 mg (1 tabletta Claritin).

Gyermekek 2 és 3 év közötti kézikönyvben javasoljuk a szirup Claritin használatát, a 3 évig tartó tabletták ellenjavallt.

Krónikus veseelégtelenségben és idős betegekben az adag módosítása nem szükséges.

A májkárosodásban vagy veseelégtelenségben szenvedő betegek esetében a kezdeti dózis 10 mg (1 tabletta vagy 2 teáskanál / 10 ml / szirup) minden második nap.

Mellékhatások

Az utasítás figyelmezteti a következő mellékhatások kialakulásának lehetőségét a Claritin tabletták felírásakor:

  • Az emésztőrendszer felnőttek részéről: talán - szájszárazság, hányinger, gastritis; ritkán - májfunkció.
  • A központi idegrendszer oldaláról felnőtteknél: esetleg - fejfájás, fáradtság, álmosság; gyermekeknél (ritkán) - fejfájás, idegesség, nyugtató hatás.
  • Allergiás reakciók felnőtteknél: bőrkiütés lehetséges; ritkán - anafilaxiás reakciók.
  • Dermatológiai reakciók felnőtteknél: ritka jelentések voltak az alopeciáról.

Ellenjavallatok

Ellenjavallt Claritin kinevezése a következő esetekben:

  • 2 éves korig (szirup esetében);
  • 3 éves korig (tabletták esetében);
  • szoptatási időszak (szoptatás);
  • ritka örökletes betegségek (a galaktóz, laktáz-hiány lapp vagy glükóz-galaktóz malabszorpció toleranciája) - a tabletták részét képező laktóz jelenléte miatt;
  • szacharáz / izomaltáz hiánya, fruktóz intolerancia, glükóz-galaktóz malabszorpció - szacharóz jelenléte miatt, amely a szirup része;
  • túlérzékenység a gyógyszerrel szemben.

A terhesség alatt súlyos májkárosodásban szenvedő betegekre óvintézkedéseket kell tenni.

túladagolás

Túladagolás tünetei - álmosság, tachycardia, fejfájás.

Ajánlott gyomormosás, adszorbensek (porított aktívszén vízzel) bevétele, tüneti és támogató terápia.

A hatóanyag nem választódik ki hemodialízissel. A sürgősségi ellátást követően szükség van a beteg állapotának figyelemmel kísérésére.

Analógok Claritin, ár a gyógyszertárakban

Szükség esetén a Claritin tabletták helyettesíthetők egy terápiás hatású analógra - ezek antihisztaminok:

Az analógok kiválasztásánál fontos megérteni, hogy a Claritin használati utasítása, az ár és az értékelés nem vonatkozik a hasonló hatású gyógyszerekre. Fontos, hogy forduljon orvoshoz, és ne szedje be a gyógyszer független cseréjét.

Ár orosz gyógyszertárakban: Claritin tabletta 10 mg 10 db. - 217-ről 255 rubelre, szirup ára 60 ml - 246-273 rubel, 597 gyógyszertár szerint.

Legfeljebb 25 ° C-on tárolandó. Gyermekektől elzárva tartandó. Felhasználhatósági időtartam: tabletta - 4 év, szirup - 3 év.

A gyógyszertárak eladásának feltételei - recept nélkül.

Az interneten gyakran találhatók vélemények a Klaritin szirupról és a tablettákról, de az emberek véleménye a tevékenységéről meglehetősen kétértelmű. Sokan azt állítják, hogy a kábítószer-kezelés hatékony volt számukra. Bár néhány embernek megfelelőbb gyógyszert kellett keresnie, mivel allergiás tüneteik csak enyhén csökkentek.

Klaritin - használati utasítás, analógok, vélemények, ár

A felszabadulás, az összetétel és az adagolás formái

Eddig a Claritin gyógyszert a SCHERING-PLOWUG LABO N.V. két adagolási formában - szirup és tabletták. A szirupot is nevezik gyermekek Claritinnak, mert a gyógyszer allergiák kezelésére szolgál egy gyermekben. A Claritin cseppek, kenőcsök vagy L-Claritin néven jelenleg nem hivatalos gyógyszeripari cégek vagy márkabirtokosok adnak ki.

A Claritin szirup tiszta, festetlen vagy enyhén sárgás árnyalatú, homogén, szennyeződésektől és üledéktől mentes oldat. A gyógyszer 60 ml-es és 120 ml-es sötét színű üvegben kapható, a csomagban egy mérőkanállal.

A Claritin tabletták ovális formájúak, fehérre festve vannak, egyik oldalon kockáztatják, a második pedig egy pohár vagy lombik formájában lévő ikon 10-es számmal. A gyógyszer 7, 10, 20 és 30 tablettát tartalmaz.

Mind a tabletták, mind a szirup Claritin hatóanyagként loratadint tartalmaz. Ebben az esetben egy tabletta 10 mg loratadint és 1 ml szirupot tartalmaz - 1 mg. Mivel a Claritin allergiaellenes szer, a gyógyszer kis allergén anyagokat tartalmaz segédanyagként. A segédanyagokat tartalmazó tabletták kukoricakeményítőt, magnézium-sztearátot és laktózt tartalmaznak. És a szirup glicerint, propilénglikolt, citromsavat, szacharózt, nátrium-benzoátot és őszibarack szintetikus ízt tartalmaz.

Allergia Claritin - terápiás hatások és hatások

A Claritin gyógyszer antiallergén, antihisztamin és antipruritikus hatással rendelkezik. Ezek a terápiás hatások abból adódnak, hogy a Claritin blokkolja a hisztamin receptorokat. A hatások nagyon gyorsan (fél órán belül) alakulnak ki a gyógyszer bevétele után, és időtartama legfeljebb 24 óra.

Az allergiás reakció nagymértékben egy speciális anyag - hisztamin - következménye, amely allergén felszívása során felszabadul a szervezet sejtjeiből. A hisztamin a sejtek receptoraihoz kötődik (hisztamin), és olyan reakciók kaszkádját váltja ki, amelyek allergiás reakció tüneteihez vezetnek. Tehát a hisztamin növeli a véráramlást, gyulladásos reakciót vált ki a bőrön és a nyálkahártyákon, súlyos viszketést és más allergiás megnyilvánulásokat vált ki, például a snot, az orr-torlódás, a könnyezés, a tüsszögés, a köhögés stb.

A Claritin blokkolja a hisztamin receptorokat, megakadályozva az allergiás reakció kialakulását. Elvileg maga a hisztamin szabadul fel a szervezetbe belépő allergén hatására, de a sejtek receptorai, amelyeken hatnak, blokkolódnak, és az anyag egyszerűen nem gyakorolhatja hatását. Mire a gyógyszer bevétele megtörtént, általában egy bizonyos mennyiségű hisztamin már kapcsolatba lépett a receptorokkal, és elkezdődött az allergiás reakció. A gyógyszer bevétele után azonban blokkolja a fennmaradó receptorokat, és az allergiás reakció nem folytatódhat. Ennek eredményeképpen a már kialakult tünetek gyorsan eltűnnek, mivel a sejtek szintje és amplifikációja már nem tartható fenn.

A Claritin gyógyszer nem képes átjutni a vér-agy gáton, és nem kötődik a központi idegrendszerben található hisztamin receptorokhoz, így nem rendelkezik nyugtató hatással, amelyet álmosságban fejez ki. Ezt az akciót szelektívnek nevezik, mert a hisztamin receptorok különböző szövetekben találhatók, de a Claritin csak azokat érinti, amelyek felelősek az allergiák kialakulásáért. Az előző generációs gyógyszerek (például a Suprastin vagy a difenhidramin) nem rendelkeznek ilyen szelektivitással, ezért mellékhatásként álmosságot okoznak.

Használati jelzések

Mivel a Claritin allergiaellenes gyógyszer, annak hatóköre a kóros tünetek elleni küzdelemnek köszönhető.

A gyógyszer alkalmazására vonatkozó indikációk a következők:

Klaritin - használati utasítás: hogyan kell szirupot és tablettákat szedni

Mind a szirup, mind a Claritin tablettát bármikor, az étkezéstől függetlenül lenyelik. Igyon tablettát vagy szirupot tiszta tiszta vízzel. A dózist a személy életkora és a kapcsolódó kórképek határozzák meg. A 3 év alatti gyermekeket szirup formájában és 3 évnél idősebb kapszulákban vagy szirupban kell kapni.

A 12 éves korú felnőttek és tizenévesek naponta egyszer 10 mg-os tabletták formájában kapják a Claritint. A 10 ml-es adag egy tablettát vagy két mérőkanál szirupot tartalmaz. Ha egy személy májbetegségben vagy veseelégtelenségben szenved, akkor a Claritin-t 10 mg-os adaggal kell kezdeni, kétnaponta egyszer - vagyis egy tablettát vagy két kanál szirupot minden második napban. A Claritin 10 mg minden második napban történő alkalmazása veseelégtelenség esetén a Reberg-vizsgálat alapján 30 ml / percnél kisebb szűrési együtthatót (CC) jelez. Ebben a betegcsoportban megváltoztathatja a gyógyszer adagolási rendjét, és naponta egyszer egy tablettát vagy egy kanál szirupot készíthet.

A 2-12 éves korú gyermekeknek a Claritint egyéni dózisban kell kapniuk, ami a testsúlytól függ. Ha a gyermek 30 kg-nál kisebb súlyú, akkor a Claritin adagja naponta egyszer 5 mg (fél tabletta) vagy 5 ml (1 kanál szirup). Ebben az esetben jobb, ha szirupot használunk, mivel a gyógyszer adagolása pontosabb lesz, mint amikor a fél tablettát megszakítjuk. Ha a gyermek testsúlya meghaladja a 30 kg-ot, az adag 10 mg (1 tabletta) vagy 10 ml (2 kanál szirup) naponta egyszer.

Ha bőrallergiás vizsgálatokat kell végezni, akkor legalább 2 nappal az eljárás előtt abba kell hagynia a Claritin alkalmazását, hogy ne kapjon hamis negatív eredményeket.

A gyógyszer túladagolása akkor lehetséges, ha meghaladja a napi 40 mg-nál nagyobb dózist. Ebben az esetben a következő tünetek jelentkeznek: fejfájás, álmosság, szívdobogás. A 30 kg-nál kisebb testtömegű gyermekek gyors szívveréssel és extrapiramidális tünetekkel reagálnak a Claritin túladagolására (izomtónus-zavar, lassú féregszerű ujjmozgások, ferde száj, ajkak csípése, tortikollis, remegés, végtagok elsöprő mozgása stb.). A kezelés célja, hogy megszüntesse a tüneteket és a gyógyszer korai eliminációját a szervezetből. A gyógyszer eltávolítását úgy végezzük, hogy a gyomrot sóoldattal mossuk és adszorbenseket alkalmazunk (például porított aktívszenet vízzel).

Claritin kölcsönhatás más gyógyszerekkel. A ketokonazol, az eritromicin és a cimetidin növeli a Claritin koncentrációját a vérben, de ez nem jelentkezik klinikailag. Ezt a körülményt azonban szem előtt kell tartani annak érdekében, hogy ne kerüljön véletlen túladagolás.

Claritin gyerekeknek (szirup) - használati utasítás

A gyermekeknek 2 éves kortól kapható a gyógyszer. A 2 és 3 év közötti gyermeknek csak a szirup formájában kell kapnia Claritint. 3 éves korában a gyermek szirupban és tablettákban gyógyszert szedhet. Ezért nevezik a szirupot gyermek Claritinnak.

A Claritin adagolásának fő meghatározó tényezője a testtömeg. Fontos megjegyezni, hogy a Claritin-t naponta egyszer, lehetőleg ugyanabban a napszakban kell bevenni. Gyermekeknek két adagja van, a gyermek súlyától függően:
1. A gyermek testtömege meghaladja a 30 kg-ot - a Claritin 10 mg-ot (2 mért vagy teáskanál szirupot vagy 1 tablettát);
2. A gyermek testtömege kevesebb, mint 30 kg - a Claritint 5 mg-ban kell bevenni (1 mért vagy teáskanál vagy fél tabletta). Néha az alkalmazási séma megváltozik, és minden második nap 10 mg Claritint ad a gyermeknek.

A kezelés időtartama a tünetek akut állapotban történő eliminációjának sebességétől függ, és néhány naptól 2 hétig terjedhet. Ha a Claritint profilaktikus szerként alkalmazzuk, a gyógyszert hosszú ideig is beveheti.

Bizonyos esetekben a gyermekgyógyászok a Claritin szirupot 2 év alatti csecsemőknek írják elő, mivel a gyógyszer jól csökkenti az allergiás tüneteket, és szinte semmilyen mellékhatása nincs az álmosság és a központi idegrendszeri aktivitás gátlása formájában. Csak kisebb adagot szedjen - az 1 év alatti gyermekeknek 1,5 ml szirupot kell adniuk, és az 1 év és 2 év közötti gyermekeknek naponta egyszer 3 ml-t kell venniük.

Claritin - terhesség alatt

A terhes nők a Claritint szedhetik, ha a használat előnyei egyértelműen magasabbak, mint a lehetséges negatív hatások. Állatkísérletekben nem találtak negatív hatást a gyógyszer a magzatra. Ugyanakkor a terhes nőkkel kapcsolatos hasonló tanulmányokat nyilvánvaló okok miatt nem végeztek, ezért tudományos bizonyítékkal nem lehet olyan bizonyítékot írni, hogy a Claritin egyedülállóan ártalmatlan az emberi magzatra. Ezért célszerű tartózkodni a szerszám használatától a terhesség alatt.

A Claritin átjut az anyatejbe, ahol a koncentrációja megegyezik a nő vérében. Ezért, ha a szoptatás ideje alatt a gyógyszert kell használni, el kell utasítani a szoptatást és a gyermek mesterséges képletekre való áthelyezését.

Mellékhatások

A Claritinnak kis számú mellékhatása van, amelyek felnőttek és gyermekek esetében eltérőek.

A Claritin mellékhatásai a gyermekeknél a következő tünetek:

  • fejfájás;
  • idegesség;
  • letargia.

Felnőtteknél a Claritin a következő tüneteket okozhatja mellékhatásokként:
  • fejfájás;
  • fáradtság;
  • álmosság;
  • szájszárazság;
  • hányinger;
  • gyomorhurut;
  • kiütés;
  • alopecia;
  • szívdobogás;
  • tachycardia;
  • funkcionális rendellenességek.

analógok

A hazai gyógyszerpiacon a Claritin nemcsak analógok, hanem szinonimák is. A szinonimák olyan gyógyszerek, amelyek hatóanyagként loratadint is tartalmaznak. Az analógok olyan gyógyszerek, amelyek ugyanolyan terápiás hatásokkal rendelkeznek, mint a Claritin, de hatóanyagként más anyagot tartalmaznak.

Tehát a következő gyógyszerek szinonimák a Claritinnal:

  • Alerpriv tabletta;
  • Tabletta Clallergin;
  • Clarifer tabletta;
  • Tabletták Laura Hexal;
  • Loratadine tabletták;
  • Loratadine Verte tabletta;
  • Loratadine-teva tabletta;
  • Loratadin-OBL tabletták;
  • Tabletták, pasztillák és szuszpenzió Lomilan;
  • Clargotil szirup és tabletták;
  • Claridol szirup és tabletták;
  • Klarinét szirup és tabletták;
  • Klarotadin szirup és tabletták;
  • Loratadin szirup és tabletták;
  • Szirup és tabletták Loratadin-Hemofarm;
  • Szirup és tabletták Erolin;
  • A rektális Lotharen kúpok.

A következő gyógyszerek Claritin-analógokhoz kapcsolódnak:
  • Allerfex tabletta;
  • Histafen tabletták;
  • Hyfast tabletták;
  • Diacin tabletta;
  • Dimebon tabletta;
  • Dimedrokhin tabletták;
  • Dinox tabletták;
  • Dramina tabletta;
  • Ketotifen-Ros tabletta;
  • Tabletta Lordaestin;
  • Ciel tabletta;
  • Tabletta Telfast;
  • Fexadine tabletta;
  • Fex tabletta;
  • Fexofast tabletta;
  • Desloratadin-Teva tabletta;
  • Tabletták Beksist-sanovel;
  • Rupafin tabletták;
  • Fexofenadin tabletták;
  • Desloratadine Canon tabletták;
  • Diazolin tabletták cink-szulfáttal;
  • Dragák és pirulák Diazolin;
  • A Dimedrokhin oldatot szubkután és intramuszkulárisan adjuk be;
  • Kestin szirup és tabletták;
  • Ketotifen szirup és tabletták;
  • Ketotifen Sopharma szirup és tabletták;
  • Peritolszirup és tabletták;
  • Erius szirup és tabletta;
  • Rapido kapszulák;
  • Sempreks kapszula.

Suprastin vagy Claritin?

A Claritin szelektív hatást fejt ki a hisztamin receptorokra, ezért nem okoz számos mellékhatást a gyomor-bél traktusból és a központi idegrendszerből. És a Suprastin nem működik szelektíven, és ezért számos mellékhatással rendelkezik, beleértve a nyálkahártyákat és a központi idegrendszert. Tehát a Claritin nem okoz álmosságot, és a Suprastin - ellenkezőleg, a gátlás megjelenéséhez vezet.

Ezen túlmenően, a Suprastin erősen kiszárítja a nyálkahártyákat, amelyek túlzott nyálka képződést és hideg megjelenést okozhatnak a gyógyszer mellékhatásai miatt. Továbbá, a baktériumok könnyen kapcsolódnak a száraz nyálkahártyákhoz, bejutnak a sejtekbe, ami fertőző patológia kialakulásához vezet. A Claritin nem szárítja a nyálkahártyákat, így a gyógyszer használata során a bakteriális fertőzés kialakulásának kockázata minimális.

Ezen okok miatt, kétségtelenül, a Claritin a legjobb gyógyszer, amelyet a Suprastinnal összehasonlítva kell kiválasztani. A Suprastin egy régi gyógyszer, melynek számos mellékhatása van, és az antiallergén hatás ereje pontosan megegyezik a Claritinhoz képest.
További információ a Suprastin-ról

Klaritin vagy Zyrtec?

Claritin és Zirtek különböző generációjú antihisztamin gyógyszerek. A probléma lényegének megértéséhez vegye figyelembe az antiallergikus antihisztaminok létrehozását:

  • 1. generáció - gyógyszerek Tavegil, Suprastin, Fenistil és difenhidramin;
  • 2. generáció - Zyrtec gyógyszer;
  • 3. generáció - gyógyszerek Klaritin, Telfast, Erius.

A gyógyszerek első generációja kiváló antiallergiás hatást fejt ki, amelyet erős álmosság formájában jelentkező mellékhatás kombinál. Az antihisztaminok második generációja (Zyrtec) sokkal alacsonyabb álmossághatással bír, de gyengébb antiallergiás hatása van az első generációs gyógyszerekkel összehasonlítva. De a harmadik generáció (Claritin, Telfast, Erius) kifejezetten antiallergiás hatású, mint az első generáció, kombinálva az álmosság formájában jelentkező mellékhatások szinte teljes hiányával. A fentiek alapján a Claritin hatékonysága magasabb, és a mellékhatások kisebbek, mint a Zirteké.

Ebből a körülményből kifolyólag a Claritin előnyben részesül Zirteku-nak. A készítmények azonban különböző hatóanyagokat tartalmaznak, így hatásuk hatékonysága a test egyedi tulajdonságaitól is függ. Gyakran a gyakorlatban vannak olyan helyzetek, amikor Zyrtec tökéletesen segít egy személynek, és Claritin teljesen haszontalan, vagy éppen ellenkezője. Tekintettel erre a helyzetre, ha nem rendelkezik tapasztalattal az antiallergiás szerek használatával kapcsolatban, először válassza ki a Claritint és próbálja meg, de ha kiderül, hogy hatástalan, menjen Zyrtecbe.
További információ a Zyrtec gyógyszerről

Erius vagy Claritin?

Claritin és Erius az allergiás antihisztamin készítmények az utolsó (harmadik) generációnak. Körülbelül ugyanolyan erősségű terápiás hatásúak és minimális mellékhatások vannak álmosság formájában. Ezért pusztán elméletileg nincs különbség a Claritin és az Erius között, kiválaszthatja a szubjektív okokból jobban megfelelő gyógyszert (például az ismerősök, barátok, rokonok stb. Ára vagy áttekintése).

A gyakorlati orvostudományban azonban nem lehet mindent átlagolni, mivel az emberi szervezetek egyediek, a gyógyszerekre adott reakciók is. Ezért Erius tökéletesen segíthet egy személynek, és nem gyakorolhat jelentős hatást a másikra. Ugyanaz a Claritinnal. Éppen ezért az antihisztamin gyógyszer megválasztása egyéni anyag, amelyben több gyógyszert is meg kell próbálni, és a legjobb választás maradjon az Ön számára.

Azonban az allergiák szerint Eriusnek valamivel szélesebb körű hatása van, mivel az allergiás köhögés ellen is aktív. Ezért az antihisztamin első megvásárlásakor jobb, ha inkább a Claritin-ot választja. Ha Erius hatástalannak bizonyul, akkor lehetőség van a Claritinra váltani, és értékelni a terápiás hatását. Ha Claritin jól segít, akkor maradhat ezen a kábítószeren, és vigye el.
Tudjon meg többet az Erius drogról

Tavegil vagy Klaritin?

A Claritin és a Tavegil közötti választás a legjobban az első javára, több okból is. Először a Tavegil az első generációs antihisztamin gyógyszer, amely magas antiallergiás hatású, de mellékhatásként is súlyos álmosságot okoz. A Claritin ugyanakkora hatékonysággal rendelkezik, mint a Tavegil, de nem okoz súlyos álmosságot.

Másodszor, Tavegil erősen kiszárítja az orr, a száj, a gége, a hörgők, a légcső és a belek nyálkahártyáit, ami számos negatív jelenséget okoz. A légutak nyálkahártyáinak szárazsága leggyakrabban a baktériumoknak a sejtekbe való behatolását és a fertőző betegség kialakulását eredményezi. Vagyis az ember megszabadul az allergiáktól, de gyakran bronchitist vagy fertőző laringitist, rhinitist stb. Ez a mellékhatás különösen kifejezett a gyermekeknél. A Claritinnak azonban nincs tulajdonsága a nyálkahártyák szárítására - ezért a fertőzés kialakulásának kockázata nem magasabb, mint a szokásos.

Harmadszor, az első generációs gyógyszerek, köztük a Tavegil, nagyon addiktívak, amelyek arányát a szervezet egyedi jellemzői határozzák meg. Egyes esetekben a Tavegil függősége szó szerint két-három napon belül alakul ki, amely után a gyógyszer teljesen hatástalan lesz. Ami a Claritint illeti, a függőség is fejlődhet, de sokkal lassabb és nem olyan erős. Ez azt jelenti, hogy a Claritin-függőség kialakulása esetén a gyógyszer továbbra is működik - az antiallergiás hatás kevésbé lesz kifejezett. Pontosan a fentiek miatt jobb, ha Claritint és nem Tavegilt használunk.
További információ a Tavegile-ről

Zodak vagy Claritin?

A cseppek Zodak a második generáció antihisztamin hatóanyaga, szemben a harmadikhoz tartozó Claritinnal. Az antihisztaminok második generációja kevésbé kifejezett antiallergiás hatással rendelkezik a harmadikhoz képest. Ezen túlmenően a Zodaku-t a mellékhatás nagyobb súlyossága jellemzi az álmosság formájában, mint a Claritin. Ezért jobb a Klaritine-n maradni.

A gyermekgyógyászok gyakorlatában azonban a Zodak cseppek helyett a Claritin helyett gyakran jobban megfelel a gyermekeknek. A Zodak adagja alacsonyabb, és naponta egyszer is bevehető. Ezért ha gyermeknek választja a gyógyszert, akkor jobb, ha először próbálja ki a Zodak-t. Ha a Zodak hatástalanná válik - biztonságosan átállhat a Claritinra, amely kifejezettebb terápiás hatással rendelkezik.

A felnőttkori helyzetben az allergisták Claritint javasolnak, amely erősebb antiallergiás hatással rendelkezik, mint Zodak. De mivel az emberek egyéniek, Zodak tökéletesen segíthet néhánynak, és Claritin éppen ellenkezőleg, nincs hatással. Emiatt a gyógyszer kiválasztását egyedileg kell elvégezni. Az allergológusok ajánlásait a Claritin Zodak-ra gyakorolt ​​előnyeivel kapcsolatban felnőtteknél csak akkor lehet alkalmazni, ha először egy antihisztamint szednek. Ezután, ha Klaritin hatékony volt, akkor meg kell vásárolni. Ha a gyógyszer nem volt jó hatással, akkor Zodak-ra változtathatja, majd a hatékonyságot összehasonlítva válassza ki a legjobb eszközt.

Vélemények

Claritin, az emberek túlnyomó többségének véleménye szerint kiváló gyógyszer, ezért a vélemények pozitívak. Ez annak a ténynek köszönhető, hogy a gyógyszer tökéletesen megszünteti az allergiás tüneteket, és nagyon gyorsan végzi el. A Claritin szintén hatékony azonnali allergiás reakciók kialakulásában, mint például az angioödéma, rovarcsípések és mások, amelyek lehetővé teszik, hogy sürgősségi segélyként használják. Sokan allergiásak, értékelik a Claritin tulajdonságait, sikeresen alkalmazzák és pozitív visszajelzést adnak. Azonban a gyógyszer igen drága, ami hátrány.

A Claritinnal kapcsolatos pozitív vélemények közül számos negatívat tartalmaz. A gyógyszerre vonatkozó negatív vélemény annak a ténynek köszönhető, hogy hatástalan volt a tünetek kiküszöbölésére. Sajnos, az emberek gyakran szedik a gyógyszert orvos nélkül, figyelembe véve a tünetek egyes kombinációit allergiás reakcióvá. Gyakran a tünetek nem allergiásak, és a Claritin nem segít, és a személy úgy ítéli meg, hogy a jogorvoslat drága és hatástalan. Meg kell tisztességesen megjegyezni, hogy egy kis számú allergiás reakcióval rendelkező ember, a Claritin valóban nem segít a szervezet egyedi jellemzői miatt, és ebben a helyzetben szükséges a gyógyszer megváltoztatása.

Claritin gyerekeknek - vélemények

A szülők a legtöbb esetben pozitív véleményt adnak a Claritinról, mert a gyógyszer gyorsan eltávolítja az allergiás tüneteket a gyermekben, és nem okoz súlyos álmosságot, nem szárítja a nyálkahártyákat, és nem provokál baktériumfertőt. Sok szülő még a csecsemőknél is használta a Claritint, az adagot 4 alkalommal csökkentette, ahogyan azt a gyermekorvos utasította. A gyógyszer tökéletesen eltávolította az allergiás kiütéseket, orrfolyást és egyéb tüneteket a csecsemőkben, anélkül, hogy megzavarná a gyomor-bél traktust és a légzőrendszert. Gyakran előfordul, hogy a gyermekorvosok ezt a gyógyszert írják elő a gyakran beteg gyermekek bronchospasmjának enyhítésére, ami lehetővé teszi a gyermek légzésének normalizálását. Ezért a legtöbb esetben a Claritin gyerekekre vonatkozó véleménye pozitív.

A negatív véleményeket a szülők hagyják, akiknek gyermekei nem segítették a gyógyszert a tünetek megszüntetésében. Ebben a helyzetben az irritáció további tényezője a drog magas ára, ami erős érzelmi színt ad a szülők által a Claritinnal kapcsolatos negatív visszajelzéseknek.

Claritin

Leírás 2015.10.10-től

  • Latin név: Claritin
  • ATX kód: R06AX13
  • Hatóanyag: Loratadine (Loratadine)
  • Gyártó: Schering-Plough Labo N.V. (Belgium)

struktúra

A tabletták összetétele a loratadin hatóanyagot tartalmazza. Segédanyagok: laktóz-monohidrát, magnézium-sztearát, kukoricakeményítő.

A szirup összetételében a loratadin hatóanyagot tartalmazza. Segédanyagok: propilénglikol, glicerin, citromsav-monohidrát-monohidrát, nátrium-benzoát, szacharóz, őszibarack ízesítés, tisztított víz.

Kiadási forma

Elérhető klarinit tabletta és szirup formájában. A gyógyszer tabletta, 15, 10 vagy 7 darab buborékfóliában, 1-3 db buborékcsomagolásban csomagolva.

A szirupot 60 vagy 120 ml-es palackokban kínálják gyógyszertárakban egy műanyag kanál-adagolóval, karton dobozba csomagolva.

Farmakológiai hatás

Ennek a gyógyszernek minden formája antipruritikus, antihisztamin és antiallergén hatású.

Farmakodinamika és farmakokinetika

Ez az antihisztamin egy perifériás H1-hisztamin receptorok szelektív blokkolója, amely gyors és tartós antiallergiás hatást mutat. Általában a gyógyszer 30 perc után hat.

Az antihisztamin hatás elérése 8-12 óra múlva következik be, és legalább 24 órán át tart. Ugyanakkor a gyógyszer hatóanyaga nem hatol át a vér-agy gáton, nem befolyásolja az idegrendszert, nem mutat antikolinerg és nyugtató hatást, és nem befolyásolja a pszichomotoros reakciók kialakulását. A Claritin-kezelés nem hosszabbítja meg az EKG QT-intervallumát.

A test belsejében a gyógyszer gyorsan felszívódik a gyomor-bél traktusban. A komponens maximális koncentrációja a vérplazmában 1,5-2,5 óra alatt érhető el.

Az anyagcsere következtében a dezloratadin anyag képződik. A gyógyszer eltávolítása a szervezetből a vizelet és az epe összetételében történik a metabolitokban és változatlanul 6-92 órán keresztül. A gyógyszer eltávolításának mértéke a testtől függ a beteg korától, a betegségek jelenlététől és egyéb jellemzőitől.

A Claritina alkalmazására vonatkozó indikációk

A Claritin alkalmazásának főbb indikációi (mely tablettákból):

Ellenjavallatok

A Claritin tabletta és a szirup nem ajánlott a következőkhöz:

  • intolerancia vagy nagy érzékenység az alkatrészekre;
  • 2 éves korig;
  • szoptatás ideje alatt.

Mellékhatások

Ennek a gyógyszernek a kezelésében mellékhatások jelentkezhetnek fejfájás, fáradtság, szájszárazság, álmosság, gyomor-bélrendszeri betegségek, allergiás megnyilvánulások formájában a bőrön. Emellett az anafilaxia, az alopecia, a tachycardia, a máj rendellenességei, a szív kialakulása.

A fejfájás, az idegesség, a szedáció zavarhatja a fiatal betegeket.

Használati utasítás Claritin (módszer és adagolás)

A gyógyszer minden formája bármikor, amikor az igény felmerül.

Tabletták A Klaritin használati utasítása felnőtt betegeknek és 12 év feletti gyermekeknek történő felírását javasolja. Általában elegendő napi 10 mg gyógyszert szedni. A májban vagy a vesében fogyatékossággal élő betegeknél a gyógyszer minden második napban szedhető.

A 2-12 éves gyermekek számára a gyógyszert általában szirupban írják elő. Ugyanakkor a klarinitin szirup használati utasításait egy adott dózisban kell figyelembe venni, amelyet a súly figyelembe vételével számítanak ki.

túladagolás

Túladagolás esetén nem zárható ki olyan tünetek, mint az álmosság, a fejfájás és a tachycardia. Ez a helyzet az orvosnak azonnali kezelést igényel.

A túladagolás tünetei közé tartoznak a következők: gyomormosás, majd adszorbensek és tüneteket okozó szerek alkalmazása, további eljárások elvégzése.

kölcsönhatás

E gyógyszer és a ketokonazol, az eritromicin vagy a cimetidin együttes alkalmazása növelheti a loratadin koncentrációját a szervezetben vagy annak metabolitjában. Ennek azonban nincs különösebb klinikai jelentősége.

Eladási feltételek

Tárolási feltételek

Szirup vagy tabletták A Claritin 25 ° C-os hőmérsékleten tárolható, gyermekektől elzárva.

Tárolási idő

A tabletták eltarthatósági ideje 4 év, a szirup pedig 3 év.

Claritin analógok

Nagyon népszerűek a Claritin olcsóbb analógjai: Loratadine, Lomilan, Claridol és Clarothin. Hasonló hatású Erius, Lotharen, Clallergin, Clarincens, Clarifarm, Clarifer, Klarfast, Loragexal, Alerpriv, Clargotil és Erolin is. Az analógok ára 20-350 rubel között változik.

Klaritin vagy Erius - ami jobb?

A kérdés gyakran találkozik a hálón, melyik gyógyszer jobb? Mindegyikük az új generáció antiallergénellenes antihisztaminja. Ezért szinte azonos terápiás hatásúak és minimális mellékhatások jellemzik őket. Úgy véljük azonban, hogy Erius-t szélesebb körű cselekvés jellemzi, mivel aktívan megszünteti az allergiás köhögést.

Ugyanakkor sok véleményt találhatunk, amikor a betegek arról számolnak be, hogy Erius nem segít nekik, és elkezdték a Claritint szedni, vagy fordítva. Így a kábítószer kiválasztásának kérdése az egyes személyek sajátosságaitól függ.

Claritin gyerekeknek

A fiatal betegek kezelése tabletták vagy szirupok formájában történhet. Ebben az esetben a gyerekek a gyógyszert naponta egyszer adagolhatják.

A Claritin adagolására vonatkozó utasítások kiszámítása gyermekeknek azt ajánlja, hogy a súlytól függően végezze el. Például legfeljebb 30 kg súlyú, napi 1 teáskanál vagy ½ tablettát tartalmazó szirupot lehet bevenni.

A 30 kg-nál nagyobb testsúlyú betegeket naponta 2 teáskanál szirupra vagy 1 tablettára írják fel. A szirup online felülvizsgálata általában a szülők számára pozitív.

Kompatibilitás az alkohollal

Különböző orvosi fórumokon gyakran felmerül a kérdés: az alkohol kompatibilis-e és a Claritinnal való kezelés? A szakértők szerint az alkohol használata nem befolyásolja különösen a gyógyszer hatékonyságát, de a nemkívánatos hatások valószínűsége nem zárható ki. Emiatt az alkohol fogyasztása ugyanakkor nem javasolt, mint a gyógyszer.

Claritin terhesség és szoptatás alatt

Az utasítások szerint a gyógyszer alkalmazása terhesség alatt megengedett, ha az anya számára a kezelés előnye magasabb, mint a magzatra gyakorolt ​​kockázat.

Azt is megállapították, hogy a hatóanyag kiválasztódik az anyatej összetételében, ezért ellenjavallt, hogy ezeket az allergiás tablettákat szoptatásra szedje.

Vélemények Klaritine

A Claritin tablettákban és szirupokban történő áttekintése meglehetősen gyakori a hálózaton, de a felhasználók véleménye a tevékenységéről meglehetősen kétértelmű. Sokan arról számolnak be, hogy a gyógyszerrel való kezelés hatékony volt számukra. Bár néhány betegnek megfelelőbb gyógyszert kellett keresnie, mivel allergiás tüneteik csak csekély mértékben csökkentek.

Mint allergológusok, szakemberek, akik ezt a rendellenességet tanulmányozzák és kezelik, meghatározzák, hogy az egyes személyeket különböző típusú allergiák okozhatják. Ezért a különböző tünetek megnyilvánulásának kiküszöbölése érdekében egy gyógyszer egyszerűen nem képes. Ezeknek a betegeknek az egyetlen módja a különböző gyógyszerek vagy formák, például tabletták és orrspray.

A nagy népszerűség ellenére mind a tabletták, mind a szirup gyermekek számára nem rendelkezik olyan széles spektrummal, amely lehetővé teszi az allergia minden megnyilvánulásának egyidejű megszüntetését. Továbbá jelentések is vannak a mellékhatások kialakulásáról, például fejfájás, álmosság, bőr megnyilvánulások. Természetesen, ha bármilyen mellékhatást tapasztal, konzultáljon orvosával, hogy kizárja egy másik, hasonló tünetekkel rendelkező betegség jelenlétét.

Az a tény, hogy ez a gyógyszer a gyógyszertárban rendelkezésre áll, nem jelenti azt, hogy az allergológus felírása nélkül szedheted magad. Ezért, ha vannak olyan tünetek, amelyek az allergiák kialakulását jelzik, azonnal forduljon orvoshoz. Ha ez nem történik meg időben, a tünetek fokozatosan csak súlyosbodnak.

Ár Claritin, hol vásároljon

Ár Claritin tabletta 130-570 rubel.

A Klaritin szirup ára 220-380 rubel között változik.

Ár Klaritina Ukrajnában (olyan városokban, mint Kijev és Kharkov) 156 UAH.

Megvásárolhatja a kábítószert Szentpéterváron 140 rubel áron. Ugyanakkor az orosz régiók költsége valamivel alacsonyabb. Megtudhatja, hogy mennyi gyógyszert szed az allergiás gyógyszerforma az érdeklődésre számot tartó város referencia gyógyszertárában vagy a gyógyszertár weboldalain.

Hogyan érinti a Claritin allergiát és mi fontos a gyógyszerről

Belga gyógyszer A Claritin egy hatékony gyógyszer, amely a lehető leghamarabb eltávolítja a szervezet allergiás reakciójának tüneteit.

A hatóanyag szelektíven hat, megállítva a H-1 hisztamin receptorokat. Nem érinti a közeli szerveket, az idegrendszert.

vonás

A Claritin tabletta és édes szirup formájában kapható, amely gyermekeknek szánt. A fehér színű, ovális alakú tablettákat két oldalán felosztják az egyik oldalon a kockázat. Az egyik oldalon a cég védjegye került behelyezésre (lombik + tál + ​​10. szám). A buborékcsomagolás 7-10 tablettát tartalmaz, amelyek egy 1-3 tüskés kartondobozban vannak. Továbbá minden csomag tartalmaz utasításokat az antihisztamin megfelelő alkalmazására.

A szirup vastag homogén, átlátszó és szinte színtelen. Egy üveg sötét üvegben 60 vagy 120 ml-t csomagolnak. A dobozba műanyag mérőkanál vagy alkalmazott méréssel ellátott fecskendő található. Szükség van a szerszám használatára vonatkozó utasításra.

Egy tabletta 10 mg hatóanyagot és 1 ml szirupot tartalmaz - 1 mg.

A tabletták további összetevői:

  • magnézium-sztearát;
  • laktóz-monohidrát;
  • kukoricakeményítő.

Az allergiás gyógyszerek kiválasztásakor ajánlatos figyelembe venni a szervezet reakcióját a további anyagokkal szemben.

Aktív cselekvés

Mindkét forma kezelési komponense a loratadin. Az anyag csökkenti a kapilláris permeabilitást, blokkolja a hisztamint, ellensúlyozza az allergiás reakció megnyilvánulását. Ugyanakkor az új generációs eszköz szelektíven csak olyan vegyületekre hat, amelyek allergiát váltanak ki. A többi szerv, köztük az idegrendszer, a gyógyszer nincs hatással. Ezért a mellékhatások csak a betegek 2% -ánál fordulnak elő.

Hatékonyan allergiás megelőzésként működik.

A szirup további összetevői (citromsav, különleges tisztítású víz, szacharóz, őszibarack íz) javítják a gyógyszer ízét.

A szervezetben a hatásmechanizmus

A Claritin étkezéstől függetlenül szed. 1 tabletta antihisztamin hatású a nap folyamán. 30 perc elteltével a szerszám belép a véráramba, a gyomor falain keresztül felszívódik. A beteg plazmájában a legnagyobb mennyiségű anyagot a gyógyszer adagjának bevétele után 2 órával észlelik.

Ha a bevitel élelmiszerrel van összekapcsolva, a reakció sebessége 1 órával lassul.

A Claritin a vesén keresztül választódik ki (27% az első napon) a májban. A krónikus urogenitális betegségek nem befolyásolják a megvonási időt. Az alkoholos májkárosodás lelassítja a Claritin evakuálását a testből.

A gyógyszer felezési ideje 24-48 óra. A származékokat legfeljebb 4 napig eltávolítják a szervezetből.

Melyek a kezelés tünetei?

A Claritin az allergiás megnyilvánulások ellenáll. Ezért a következő tüneteknél alkalmazzák:

  • az ödémával, a szakadással, a súlyos viszketéssel, a kötőhártya-gyulladással kapcsolatos szemhéjak bőrpírja;
  • az allergiás rhinitis szezonális megnyilvánulása;
  • viszkető bőrkiütés;
  • ekcéma, psoriasis, dermatitis tünetei;
  • a test allergiás reakciója bizonyos élelmiszerekre;
  • Quincke ödémája, nem megfelelő válasz a rovarcsípésekre;
  • gyulladásos megnyilvánulások a légzőrendszer nyálkahártyáin.

Ellenjavallatok és mellékhatások

Nem ajánlott Claritinnal kezelni a következő esetekben:

  • terhesség alatt, mivel a gyógyszer hatása a magzatra nem ismert;
  • 2 éves korig szirupos kezelés esetén a tablettákat nem szabad három évnél fiatalabb gyermekeknek adni;
  • öröklött laktóz intolerancia;
  • túlérzékenység a gyógyszerrel szemben.

A gyermekek és felnőttek mellékhatásai az esetek 2% -ában fordulnak elő.

Gyermekeknél a gyógyszerrel való összeférhetetlenség jelei:

  • fokozott idegrendszeri ingerlékenység;
  • cselekedetek és cselekedetek gátlása;
  • fejfájás, a gyors fáradtság kezdete, szokatlan álmosság.

A felnőtt betegek reakciója a káros hatásokra:

  • fájdalmas fejfájás, migrén;
  • a korai álmosság megjelenése, vagy éppen ellenkezőleg, túl sok izgalom, ingerlékenység;
  • éles étvágy, zhor.

Ritka esetekben a jogorvoslat a szervezet funkcióinak bontását okozza:

  • más természetű dermatitis megjelenése;
  • szédülés, fáradtság, fájdalmas alvási hajlam;
  • megnövekedett szívverés;
  • hajhullás;
  • az emésztőrendszer részéről: gasztritisz, száraz nyálkahártya, máj fájdalom.

Hogyan kell alkalmazni a felnőtteket és a gyermekeket

A Claritin tablettákat felnőtt betegek és 12 év feletti gyermekek számára írják elő. Az 1 tablettát ugyanabban a napszakban kell kezelni. Ha a vesék és a máj krónikus betegségekben szenvednek, a szünetet 48 órára kell növelni. A kisgyermekek (2-12 évesek) napi fél tablettát vagy 1 szelet szirupot fogyasztanak. A csecsemők (2-3 év) esetében a szirupot kezelik, hogy a gyermek ne rázza a tablettát.

Ha a kezelést szirup, felnőtt allergiák és 12 évesnél idősebb serdülők esetén végezzük, Claritint 2 alkalommal, egyszerre kell mérni. A 30 kg-ot nem elérő gyermek ajánlott az adag csökkentésére.

A három éven aluli gyermekeket szirupmal kell kezelni. Ugyanakkor, ha a baba életkora kevesebb, mint 2 év, figyelembe veszi a kezelés várható károsodását és előnyeit.

A javítást a gyógyszer bármilyen formában történő bevétele után fél órával rögzítik:

  • szakadás leáll;
  • a szemhéjak, a nyálkahártyák duzzadása;
  • a beteg megállítja a tüsszentést, a köhögés eltűnik;
  • a szövetek viszketése megáll.

A pozitív hatás 24-28 óra. A test nem szokott megszokni, így a krónikus elváltozások kezelését hosszú ideig lehet elvégezni. Az akut időszakban a felvétel 5-10 napig tart. A kezelés időtartama a beteg egészségétől függ.

A bevitel megakadályozása érdekében ajánlatos egy hónappal a veszélyes periódus előtt (a növények virágzása, a virágpor évek) kezdeni.

Mi a teendő túladagolás esetén

Felnőtteknél a túladagolás tünetei négyszeres növekedéssel járnak. A gyerekeknek csak 2-szer kell az adagot meghaladniuk.

A kezelés terhesség és szoptatás ideje alatt

A Claritin terhes nőre és magzatra gyakorolt ​​hatását nem vizsgálták. Meg kell jegyezni, hogy a hatóanyag az anyatejben és a vérben halmozódik fel. Ezért a gyógyszer nélkülözhetetlen szükségessége nem lehet.

A szoptató anyák kezelése esetén ajánlott a gyermek mesterséges táplálására váltani.

Kölcsönhatás más gyógyszerekkel és alkohollal

Szükséges, hogy konzultáljon orvosával, ha más gyógyszerekkel kell antihisztaminot szednie. Egyes gyógyszerek növelik a loratadin koncentrációját a vérben (ketokonazol, eritromicin). Ennek eredményeként egy személy túladagolást kap a szokásos mennyiségű hatóanyagból.

A hipnotikus, nyugtató hatás fokozódik.

Különleges kezelési utasítások

Az izolált esetekben a gyógyszert el kell kerülni a pontos munkáról, a vezetésről.

A betegek véleménye erről a gyógyszerről.

Az Allergic Claritin ajánlásai:

Egy barátja születésnapját ünnepeltük egy grúz étteremben. Kebabokat szolgáltak erősen borssal. Majdnem azonnal elkezdtem a szememet vízbe önteni, erős köhögést, faggyú orrát jelentettem. Nos, egy pár ülő mellett. A nő látta az állapotomat, és Claritin tablettát adott, és tanácsolta, hogy tegye a nyelv alá. Így úgy tűnik, gyorsabban működik. Kiderült, hogy férje allergiás. Tehát csak ez a gyógyszert takarít meg a virágpor a nyári tavaszi-nyári szezonban. Körülbelül 15 perc múlva segített nekem, és most is velem fogok tablettákat szállítani. Előnyben részesített gyógyszer nélkül kapható. És furcsa módon nincsenek hosszú leírások a kézikönyvben. Úgy tűnik, hogy a betegek csak 2% -a mutat intoleranciát a gyógyszerre. Feltételezzük, hogy nem vagyok közöttük.

Marina, 23 éves

Családunkban a felnőttek körében az allergia senkit nem zavar. És a gyermekek hajlamosak allergiás megnyilvánulásokra. Isten tilos a nyári szamócában epereket enni, télen pedig apró szelet mandarin vagy narancs. Azonnal elkezd szembe nézni, és viszkető foltokkal borítja a kezét. Mint nem kezelték - minden haszontalan. És akkor csatlakozott egy szörnyű köhögés. Úgy tűnt, hogy a belső oldalak kiderültek. Az utolsó allergiás látogatónknál az orvos azt tanácsolta, hogy próbáljam meg Klaritin szirupot. A lányom először ráncolta a homlokát, és akkor is szerette a gyógyszer ízét. Igen, és a mérőkanál nagyon kényelmes. És csak naponta egyszer szükséges szirupot venni. Az allergia a második napon eltűnt, a bőr teljesen kiürült. Ma már nem emlékezünk vissza a bajra, egy palackot hordozunk velünk. Nem hiszem el, hogy mindössze 2 hónappal ezelőtt megijesztettük a hörgő asztma kialakulását.

Lena, 20 éves

Vélemények az orvosok gyógyszeréről

A szakértők véleménye erről az eszközről:

15 évig egy gyermekkórházban dolgozom. A betegek különböző allergiás formákban szenvednek. Előfordul, hogy két fej van egy potból, és már évek óta sikertelenül küzdenek a betegséggel. Azt tanácsolom Claritin használatával. Van egy határ - 2 év, de vészhelyzetben előbb is megteheti.

Természetesen maga a gyógyszer nem gyógyítja az allergiát, de a fájdalmas tüneteket meghiúsulja. Ez különösen akkor fontos, ha a rovarcsípésekre reakció van, fennáll a veszélye a Quincke ödéma kialakulásának. Igen, és az ételallergiák szinte azonnal eltűntek. Azt tanácsolom a szülőknek, hogy ne felejtsük el, hogy a szirup is gyógyszer.

Túladagolás esetén mossa le a gyomrot, igyon egy szorbenset (legalább aktív szén). Ezért ne szálljon el. A legfeljebb 30 kg súlyú gyermek napi adagja csak 1 gombóc, függetlenül attól, hogy milyen ízletes a készítmény. A Claritin kétségtelen előnye - szinte nincs mellékhatás. Úgy gondolom, hogy vészhelyzet esetén orvosi segédeszközként kell magával vinni egy palackot.

Vitaly Petrovich, gyermekorvos

Előnyök és hátrányok

A Claritin a hasonló hatású gyógyszerek vezetője:

  • gyakorlatilag nincs mellékhatás;
  • a betegek, köztük a gyermekek, az idősek és a különböző társbetegségek széles körű bővítése;
  • a gyógyszerköltség átlagjövedelmű betegek számára elérhető;
  • az adagolás nem igényel receptet.

De nem szabad elfelejtenünk, hogy az anyag nem gyógyítja meg a patológiát, hanem csak a zavaró tüneteket távolítja el. Ezért, hogy megszabaduljon a betegségtől:

  • diagnosztizálni kell;
  • megtudja, melyik allergén okoz a szervezet nem megfelelő választ;
  • kövesse a diétát;
  • kövesse az orvos ajánlásait.

Orvosi ár

A gyógyszer költsége a csomagban lévő tabletták számától, a palackban lévő szirup mennyiségétől függően változik:

  • egy 7 tablettát tartalmazó buborékfólia körülbelül 180 rubelt tartalmaz;
  • Csomagolás 10 asztal. - körülbelül 230 rubel;
  • 30 tabletta - 570-600 rubel;
  • 60 ml szirup - 250-270 rubel.
  • 120 ml - 550-590 rubel.

Ugyanakkor az internetes gyógyszertár költsége kevésbé köszönhető a gyakran szervezett akciók miatt.

A tárolás feltételei

A Claritint a gyógyszertárak rendelvény nélkül adják ki, de ajánlatos, hogy a beteg orvoshoz forduljon, nem pedig öngyógyító szerként.

A tablettákban lévő gyógyszer 4 évig megőrzi minőségét, a szirup garantált biztonságos használata 3 év.

Javasoljuk, hogy a gyógyszert sötét helyen tárolja, figyelembe véve a 2-30 ° C hőmérsékletet.

Tartsa a gyógyszert gyermekektől.

analógok

Sok olyan gyógyszer van, amely hasonló klaritrin cselekvéssel rendelkezik. Ebben az esetben az alapok strukturális (ugyanazon hatóanyag a bázisban) és az azonos terápiás hatású gyógyszerek, de más összetételűek. A különbség a költségekben, az allergiás források expozíciójának sebességében, a mellékhatások jelenléte, ellenjavallatok.

Suprastin

Szisztémás hatása van a szervezetre, ami gyakori mellékhatásokhoz vezet. Nem ajánlott a gyógyszert a pontos munkavégzéshez, a szállítás vagy a speciális berendezések kezeléséhez használni.

A hatóanyag hatóanyaga a kloropiramin-hidroklorid. A recepciót gyakran szájszárazsággal, ivóvízzel kísérik. Nyilvánvalóan álmosságot és reakciót gátol.

Az ára 20 tabletta 130-160 rubel. Az eszköz szirup formájában nem áll rendelkezésre, hanem tabletták és injekciók formájában.

Aerius

A hatóanyag a desloratadin, amely szélesebb körű alkalmazást biztosít. Különösen hatékony gyógyszer a köhögés és a hideg allergiás természetének kezelésében. A kompozíció fő különbsége a további összetevők, amelyek biztosítják a fő összetevő aktivitásának biztonságát.

Erius tabletták és szirupok formájában készül, de a gyógyszer ára sokkal magasabb:

  • körülbelül 550 rubelt egy tucat tablettára;
  • 60 ml szirup ára körülbelül 670 rubelt;
  • 120 ml - 850-890 rubel.

Tsetrin

A hatóanyag aktivitását cetirizin-dihidroklorid biztosítja. Tabletták, cseppek és szirup formájában kapható. A hat hónapos gyermekeknek cseppeket kell előírni. A gyógyszer azonban gyakori mellékhatásokkal jár, ami néhány beteg kezelésére nem alkalmas.

A gyógyszer vétele a vérbe hosszabb időt vesz igénybe, mint a Claritin, és a Tsetrin felezési ideje sokkal gyorsabb. Ennek eredményeként csökken a terápiás hatás, és az ajánlott dózis megnő.

A megfelelő gyógyszerek végső választása az allergológus, és nem az amatőrök tanácsára kerül.

A Claritin fő különbsége a szelektív hatás mechanizmusában van, amikor a gyógyszer csökkenti a hisztamin mennyiségét a sejtek szintjén. Ugyanakkor az allergén semlegesül. A betegség tüneteit eltávolítva a gyógyszer nem rendelkezik terápiás hatással a patológia forrására.