Klaritin: használati utasítás, analógok és vélemények, árak a gyógyszertárakban Oroszországban

A Claritin egy allergiaellenes gyógyszer, a hisztamin H1 receptorok blokkolója. Az allergiás eredetű szezonális vagy egész évben fellépő rhinitis tüneteinek enyhítésére szolgál.

Hatóanyag - Loratadin - triciklusos vegyület, amely kifejezett antihisztamin hatással rendelkezik. Gyors és tartós anti-allergiás hatása van.

A Loratadin és metabolitjai nem jutnak be a BBB-be. A Claritin nem befolyásolja a központi idegrendszert, nem mutat antikolinerg és nyugtató hatást, nem befolyásolja a pszichomotoros reakciók sebességét. Egy klinikai vizsgálat során, amelyben a Claritint 90 napig használták a terápiás 4-szeres dózisban, az EKG-n nem észleltek klinikailag jelentős hosszabbítást a Q-T intervallumban.

Hosszú távú kezelés esetén klinikailag szignifikáns változások történhetnek az életjeleknél: fizikai vizsgálati adatok, laboratóriumi eredmények vagy EKG.

A Loratadin nem mutat szignifikáns szelektivitást a hisztamin H2 receptorokra. Gyakorlatilag nincs hatása a szív- és érrendszerre vagy a pacemaker működésére.

Miután bevette a Claritin tablettát, 30 percen belül elkezdődik. Az antihisztamin hatás a hatás kezdetétől számított 8-12 óra elteltével eléri a maximumot, és több mint egy napig tart.

Használati jelzések

Mit segítenek a Claritin tabletták? Az utasítások szerint a gyógyszert a következő esetekben írják elő:

  • szezonális és egész évben fellépő allergiás rhinitis kezelése és az ilyen betegségekkel kapcsolatos tünetek megszüntetése: tüsszögés, orrnyálkahártya viszketése, orrnyálkahártya, égő érzés és viszketés a szemben;
  • allergiás eredetű bőrbetegségek (köztük krónikus urticaria) kezelése felnőtteknél és 3 éves korú gyermekeknél.

Használati utasítás Claritin, adagolási tabletták

A tablettákat szájon át, étkezéstől függetlenül szedik.

A Claritin tabletták standard adagja a használati utasításnak megfelelően - 1 tabletta 10 mg-ot naponta egyszer. 12 év alatti gyermekek a testsúlytól függően módosíthatják az adagot.

2-12 éves korú gyermekek, amelyek súlya legfeljebb 30 kg - 5 mg (1/2 tabletta vagy 5 ml szirup), és 30 kg és annál nagyobb súlyú - 10 mg (1 tabletta Claritin).

Gyermekek 2 és 3 év közötti kézikönyvben javasoljuk a szirup Claritin használatát, a 3 évig tartó tabletták ellenjavallt.

Krónikus veseelégtelenségben és idős betegekben az adag módosítása nem szükséges.

A májkárosodásban vagy veseelégtelenségben szenvedő betegek esetében a kezdeti dózis 10 mg (1 tabletta vagy 2 teáskanál / 10 ml / szirup) minden második nap.

Mellékhatások

Az utasítás figyelmezteti a következő mellékhatások kialakulásának lehetőségét a Claritin tabletták felírásakor:

  • Az emésztőrendszer felnőttek részéről: talán - szájszárazság, hányinger, gastritis; ritkán - májfunkció.
  • A központi idegrendszer oldaláról felnőtteknél: esetleg - fejfájás, fáradtság, álmosság; gyermekeknél (ritkán) - fejfájás, idegesség, nyugtató hatás.
  • Allergiás reakciók felnőtteknél: bőrkiütés lehetséges; ritkán - anafilaxiás reakciók.
  • Dermatológiai reakciók felnőtteknél: ritka jelentések voltak az alopeciáról.

Ellenjavallatok

Ellenjavallt Claritin kinevezése a következő esetekben:

  • 2 éves korig (szirup esetében);
  • 3 éves korig (tabletták esetében);
  • szoptatási időszak (szoptatás);
  • ritka örökletes betegségek (a galaktóz, laktáz-hiány lapp vagy glükóz-galaktóz malabszorpció toleranciája) - a tabletták részét képező laktóz jelenléte miatt;
  • szacharáz / izomaltáz hiánya, fruktóz intolerancia, glükóz-galaktóz malabszorpció - szacharóz jelenléte miatt, amely a szirup része;
  • túlérzékenység a gyógyszerrel szemben.

A terhesség alatt súlyos májkárosodásban szenvedő betegekre óvintézkedéseket kell tenni.

túladagolás

Túladagolás tünetei - álmosság, tachycardia, fejfájás.

Ajánlott gyomormosás, adszorbensek (porított aktívszén vízzel) bevétele, tüneti és támogató terápia.

A hatóanyag nem választódik ki hemodialízissel. A sürgősségi ellátást követően szükség van a beteg állapotának figyelemmel kísérésére.

Analógok Claritin, ár a gyógyszertárakban

Szükség esetén a Claritin tabletták helyettesíthetők egy terápiás hatású analógra - ezek antihisztaminok:

Az analógok kiválasztásánál fontos megérteni, hogy a Claritin használati utasítása, az ár és az értékelés nem vonatkozik a hasonló hatású gyógyszerekre. Fontos, hogy forduljon orvoshoz, és ne szedje be a gyógyszer független cseréjét.

Ár orosz gyógyszertárakban: Claritin tabletta 10 mg 10 db. - 217-ről 255 rubelre, szirup ára 60 ml - 246-273 rubel, 597 gyógyszertár szerint.

Legfeljebb 25 ° C-on tárolandó. Gyermekektől elzárva tartandó. Felhasználhatósági időtartam: tabletta - 4 év, szirup - 3 év.

A gyógyszertárak eladásának feltételei - recept nélkül.

Az interneten gyakran találhatók vélemények a Klaritin szirupról és a tablettákról, de az emberek véleménye a tevékenységéről meglehetősen kétértelmű. Sokan azt állítják, hogy a kábítószer-kezelés hatékony volt számukra. Bár néhány embernek megfelelőbb gyógyszert kellett keresnie, mivel allergiás tüneteik csak enyhén csökkentek.

Claritin: használati utasítás

A Claritin gyógyszer egy antihisztamin, amely orális beadásra szolgál a H1-hisztamin receptor blokkolók csoportjából.

Összetétel és felszabadulás

A Claritin ovális tablettákban, 7, 10 vagy 15 darab (1-3 db buborékfólia) buborékfóliában, kartondobozban kapható. A készítményhez részletes utasítások találhatók.

A gyógyszer fő hatóanyaga a loratadin, 1 tabletta 10 mg-ot tartalmaz. A loratadin mellett a gyógyszer segédanyagokat és laktóz-monohidrátot is tartalmaz.

Farmakológiai hatás

Az allergiák kezelésére szolgáló gyógyszer a szelektív hisztamin receptor blokkolók H1 csoportjába tartozik. Amikor egy tablettát szed, a terápiás hatás 10-15 perc alatt alakul ki, és 24 órán át vagy tovább tart. A gyógyszer hatóanyagának nincs közvetlen hatása a központi idegrendszerre, nincs nyugtató hatása, és nem gátolja a pszichomotoros reakciók sebességét (feltéve, hogy a dózist szigorúan betartják).

Hosszú használat esetén a gyógyszer nem okozza a betegek szokványosodását és szív- és érrendszeri rendellenességeit, ellentétben más antihisztaminokkal.

Használati jelzések

A Claritin tablettákat az alábbi feltételek mellett alkalmazzák:

  • Az allergiás orrnyálkahártya duzzadása;
  • Allergiás rhinitis;
  • Allergiás kötőhártya-gyulladás;
  • Az atópiás dermatitis súlyosbodása;
  • csalánkiütés;
  • Allergiás bőrkiütés az allergénnel való érintkezés következtében (élelmiszer, háztartási vegyszerek, állati szőr, por);
  • Széna láz;
  • Allergiás reakciók a gyógyszerekre.

Ellenjavallatok

A Claritin tabletták alkalmazásának megkezdése előtt a beteg gondosan olvassa el a mellékelt utasításokat, mivel a gyógyszer számos alábbi ellenjavallattal rendelkezik:

  • Egyéni túlérzékenység;
  • 3 év alatti gyermekek kora;
  • Szoptatás;
  • Örökletes laktóz intolerancia.

A drogot óvatosan írják fel a terhesség alatt és amikor a májban kifejezett szabálytalanságok jelentkeznek.

Adagolás és kezelés

A gyógyszer tabletta a szájon át történő adagolásra szolgál, függetlenül attól, hogy milyen táplálékot tartalmaz. Felnőttek és 12 évesnél idősebb gyermekek naponta egyszer 1 tablettát kapnak.

Gyermekek 3-12 éves korig az orvos kiszámítja a gyógyszer dózisát a beteg testtömegétől függően. Ez lehet ½ tabletta naponta egyszer vagy egy teljes tabletta.

Idős betegek vagy májkárosodásban szenvedők általában nem szükségesek a dózis módosítása. A kezelés időtartamát egyedileg határozzuk meg. Egy allergénnel való közvetlen érintkezéssel vagy az urticaria megszüntetésével egyetlen tabletta elegendő.

Használat terhesség és szoptatás alatt

A Claritin biztonságosságát nem igazolták terhes nőknél alkalmazott tabletták alkalmazásával, ezért ezt a gyógyszert nem ajánlják a várandós anyák allergiás kezelésére. Szükség esetén a terápiának gondosan értékelnie kell a magzatra gyakorolt ​​lehetséges kockázatokat és a nő várható előnyeit.

Mivel a loratadin kiválasztódik az anyatejbe, a Claritin nem írja elő a szoptatás alatt álló nők kezelésére. Szükség esetén a kezelést egy időre abba kell hagyni.

Mellékhatások

A legtöbb esetben a gyógyszer jól tolerálható a betegek körében, de a megnövekedett egyéni érzékenységűeknél a következő mellékhatások alakulhatnak ki:

  • Fejfájás, ingerlékenység, letargia, álmosság, apátia;
  • szédülés;
  • Ritkán fokozott étvágy, szájszárazság, hányinger, hányás;
  • Károsodott májfunkció;
  • Szív-szívdobogás;
  • Alopecia.

túladagolás

Az orvos által megadott dózis pontos betartásával a túladagolás valószínűsége gyakorlatilag hiányzik. Ha véletlenül nagy mennyiségű tablettát vagy jelentősen meghaladta az ajánlott adagot, a beteg túladagolás jeleit fejezi ki, amelyeket a következő klinikai tünetek fejeznek ki:

  • Hányinger, gastralgia, hányás, duzzanat;
  • Csökkent vérnyomás, tachycardia;
  • Álmosság, gyengeség, apátia.

Az ilyen megnyilvánulások kialakulásával a páciensnek ajánlott a hányás előidézése, a gyomor öblítése, az enteroszorbens belsejében. Szükség esetén tüneti kezelésre kerül sor.

Kölcsönhatás más gyógyszerekkel

A Claritin tabletták fokozhatják az altatók, nyugtatók és nyugtatók terápiás hatását.

A gyógyszer egyidejű alkalmazása alkohollal növeli a központi idegrendszerre gyakorolt ​​gátló hatást.

A gyógyszer bevitele enteroszorbenssel vagy antaciddal kell tartania a dózisok közötti intervallumot, ami legalább 3 óra, ellenkező esetben a loratadin terápiás hatása csökken.

Különleges utasítások

Azok, akik hajlamosak az allergiás reakciókra, a diagnosztikai vizsgálatok elvégzése előtt abbahagyják a Claritin alkalmazását, mivel az antihisztaminok a kutatási eredmények torzulásához vezethetnek.

3 évesnél fiatalabb gyermekek számára a Claritin szirup formájában kerül felírásra, és az orvos dózisát a testtömegtől függően számítják ki.

A gyógyszeres kezelés ideje alatt folytathatja a vezetést vagy a mechanizmusokat, mivel a loratadin nem befolyásolja a központi idegrendszer működését.

A Claritin tabletták analógjai

A Claritin gyógyszer analógjai a következők:

Mielőtt az előírt gyógyszereket a felsorolt ​​analógok egyikével helyettesítené, mindig konzultáljon orvosával.

Nyaralási és tárolási feltételek

Claritin tabletták formájában, melyet a gyógyszertáraktól kapható recept nélkül. A tablettákat 25 ° C-nál nem magasabb hőmérsékleten tárolja gyermekektől. A kábítószer eltarthatósága ebben a formában 4 év. Ezen időszak után a gyógyszert nem lehet szájon át bevenni.

Claritin ára

A moszkvai gyógyszertárakban a Claritin tabletták becsült költsége 160 rubel.

Claritin tabletta: használati utasítás

struktúra

hatóanyag: loratadin; 1 tabletta loratadint tartalmaz

mikronizált 10 mg;

segédanyagok: laktóz, magnézium-sztearát, kukoricakeményítő.

hatóanyag: loratadin; 1 ml szirup loratadint tartalmaz

mikronizált 1 mg;

segédanyagok: nátrium-benzoát, propilénglikol, citromsav-monohidrát, mesterséges (őszibarack) aroma, glicerin, szacharóz fordított, víz.

leírás

Tabletták: ovális, fehér vagy majdnem fehér színű tabletták, „lombik és tál” ikonnal, hiba vonal és a „10” szám az egyik oldalon és egy sík felület a másik oldalon, zárvány nélkül;

Szirup: átlátszó, színtelen vagy világos sárga szirup, idegen zárvány nélkül;

Farmakológiai hatás

A Claritin® egy triciklusos szelektív perifériás Hi-hisztamin receptor blokkoló. Az ajánlott adagban történő alkalmazás esetén nincs klinikailag jelentős szedatív és antikolinerg hatás.

A hosszú távú kezelés során nem volt klinikailag szignifikáns változás az életjelek, a laboratóriumi vizsgálatok, a beteg vizuális vizsgálata vagy az elektrokardiogram.

A Claritin® nem befolyásolja jelentősen a H2-hisztamin receptorok aktivitását. Nem blokkolja a norepinefrin befogását, és nincs tényleges hatása a szív- és érrendszerre vagy a pacemaker aktivitására.

farmakokinetikája

Orális adagolás után a loratadin gyorsan felszívódik és metabolizálódik a CYP3A4 és a CYP2D6 hatására, főként a dezloratadinban. A loratadin és a dezloratadin maximális koncentrációjának elérése a vérplazmában 1-1,5 óra és 1,5-3,7 óra. A Loratadin és metabolitjai jól kötődnek a plazmafehérjékhez.

Egészséges önkéntesekben a loratadin és aktív metabolitjai plazma felezési ideje körülbelül 1 óra és 2 óra. A loratadin felezési ideje 8,4 óra, az aktív metabolitok esetében pedig 28 óra.

A beadott dózis körülbelül 40% -a kiválasztódik a vizelettel és 42% a székletben 10 napig kötött metabolitok formájában. A beadott adag körülbelül 27% -a kiválasztódik a vizelettel az első 24 órában. A kevesebb mint 1% változatlan marad.

A loratadin és a dezloratadin biohasznosulása közvetlenül arányos a dózissal.

Az élelmiszer-bevitel enyhén meghosszabbítja a loratadin felszívódásának idejét, de nem befolyásolja a klinikai hatást.

Krónikus veseelégtelenségben szenvedő betegeknél az AUC és a C értékes nem emelkedik a normál vesefunkciójú betegekkel összehasonlítva. A felezési idő nem változott szignifikánsan, és a hemodialízis nem befolyásolta a loratadin és metabolitjainak farmakokinetikáját.

Alkoholos májkárosodásban szenvedő betegeknél az AUC értékek és a Stach loratadin emelkedését 2-szeresére figyelték meg, míg a metabolitok farmakokinetikai profilja nem változott a normális májfunkciójú betegekhez képest. A loratadin és metabolitjai felezési ideje 24 óra és 37 óra volt, a májbetegség súlyosságától függően.

A Loratadin és aktív metabolitja a szoptatás alatt kiválasztódik az anyatejbe.

Használati jelzések

Az allergiás rhinitis és krónikus idiopátiás csalánkiütés tüneti kezelésére.

Ellenjavallatok

A Claritin® ellenjavallt a hatóanyagokkal vagy a gyógyszer bármely más összetevőjével szembeni túlérzékenység esetén. A Claritin® tabletták 12 éves kor alatti gyermekeknél történő klinikai alkalmazásának tapasztalatai korlátozottak.

A Claritin® szirup 2 éves kor alatti gyermekeknél végzett klinikai tapasztalata korlátozott.

Terhesség és szoptatás

Mivel a Klaritin® terhesség alatt történő alkalmazásának biztonságossága nem bizonyított, a terhesség alatt történő alkalmazása nem ajánlott.

A Loratadin kiválasztódik az anyatejbe, így a gyógyszer szoptatás alatt történő alkalmazása nem javasolt.

Adagolás és adagolás

Felnőttek és 12 éves és idősebb gyermekek:

10 mg (1 tabletta vagy 10 ml szirup - 2 gombóc) naponta egyszer.

6 és 12 év közötti gyermekek, akiknek súlya 30 kg-nál nagyobb: 10 mg (1 tabletta) naponta 1 alkalommal.

A 3-6 éves gyermekek számára javasolt a Claritin® szirup formájában történő beadása.

A 30 kg-nál kisebb testtömegű 6-12 éves gyermekek számára ajánlott a gyógyszer szirup formájában történő felírása.

3–12 éves korúak, 30 kg-nál nagyobb súlyúak: 10 mg (2 gombóc = 10 ml) naponta egyszer.

3–12 éves korú gyermekek 30 kg-nál kisebb testtömeggel: 5 mg (1 gombóc = 5 ml) naponta egyszer.

A Claritin® bevehető étkezéstől függetlenül. A táplálék egyidejűleg történő bevétele lassíthatja annak felszívódását, de nem rontja hatását.

A gyógyszer hatékonyságát és biztonságosságát 2 év alatti gyermekeknél nem állapították meg.

2-3 éves korú gyermekeknél a Claritin® klinikai alkalmazásának tapasztalata korlátozott, ezért a kinevezést nagy gondossággal kell elvégezni.

12 év alatti gyermekeknél a gyógyszert nem szabad 14 napnál hosszabb ideig felírni.

A súlyos májkárosodásban szenvedő betegeknek alacsonyabb kezdeti dózist kell adni a loratadin clearance csökkenésének lehetősége miatt. A felnőttek és a 30 kg-nál nagyobb testtömegű gyermekek és a 30 kg-nál kisebb testtömegű gyermekek számára javasolt napi 10 mg kezdő adag 5 ml (5 mg) minden második nap.

Az idősek és a veseelégtelenségben szenvedő betegek dózisának módosítása nem szükséges.

Mellékhatások

A gyógyszer felhasználásával előfordulhat olyan mellékhatások, amelyek különböző gyakorisággal fordulnak elő: nagyon gyakran (> 1/10); gyakran (> 1/100, 1/1000, 1/10 000,

Claritin

Leírás 2015.10.10-től

  • Latin név: Claritin
  • ATX kód: R06AX13
  • Hatóanyag: Loratadine (Loratadine)
  • Gyártó: Schering-Plough Labo N.V. (Belgium)

struktúra

A tabletták összetétele a loratadin hatóanyagot tartalmazza. Segédanyagok: laktóz-monohidrát, magnézium-sztearát, kukoricakeményítő.

A szirup összetételében a loratadin hatóanyagot tartalmazza. Segédanyagok: propilénglikol, glicerin, citromsav-monohidrát-monohidrát, nátrium-benzoát, szacharóz, őszibarack ízesítés, tisztított víz.

Kiadási forma

Elérhető klarinit tabletta és szirup formájában. A gyógyszer tabletta, 15, 10 vagy 7 darab buborékfóliában, 1-3 db buborékcsomagolásban csomagolva.

A szirupot 60 vagy 120 ml-es palackokban kínálják gyógyszertárakban egy műanyag kanál-adagolóval, karton dobozba csomagolva.

Farmakológiai hatás

Ennek a gyógyszernek minden formája antipruritikus, antihisztamin és antiallergén hatású.

Farmakodinamika és farmakokinetika

Ez az antihisztamin egy perifériás H1-hisztamin receptorok szelektív blokkolója, amely gyors és tartós antiallergiás hatást mutat. Általában a gyógyszer 30 perc után hat.

Az antihisztamin hatás elérése 8-12 óra múlva következik be, és legalább 24 órán át tart. Ugyanakkor a gyógyszer hatóanyaga nem hatol át a vér-agy gáton, nem befolyásolja az idegrendszert, nem mutat antikolinerg és nyugtató hatást, és nem befolyásolja a pszichomotoros reakciók kialakulását. A Claritin-kezelés nem hosszabbítja meg az EKG QT-intervallumát.

A test belsejében a gyógyszer gyorsan felszívódik a gyomor-bél traktusban. A komponens maximális koncentrációja a vérplazmában 1,5-2,5 óra alatt érhető el.

Az anyagcsere következtében a dezloratadin anyag képződik. A gyógyszer eltávolítása a szervezetből a vizelet és az epe összetételében történik a metabolitokban és változatlanul 6-92 órán keresztül. A gyógyszer eltávolításának mértéke a testtől függ a beteg korától, a betegségek jelenlététől és egyéb jellemzőitől.

A Claritina alkalmazására vonatkozó indikációk

A Claritin alkalmazásának főbb indikációi (mely tablettákból):

Ellenjavallatok

A Claritin tabletta és a szirup nem ajánlott a következőkhöz:

  • intolerancia vagy nagy érzékenység az alkatrészekre;
  • 2 éves korig;
  • szoptatás ideje alatt.

Mellékhatások

Ennek a gyógyszernek a kezelésében mellékhatások jelentkezhetnek fejfájás, fáradtság, szájszárazság, álmosság, gyomor-bélrendszeri betegségek, allergiás megnyilvánulások formájában a bőrön. Emellett az anafilaxia, az alopecia, a tachycardia, a máj rendellenességei, a szív kialakulása.

A fejfájás, az idegesség, a szedáció zavarhatja a fiatal betegeket.

Használati utasítás Claritin (módszer és adagolás)

A gyógyszer minden formája bármikor, amikor az igény felmerül.

Tabletták A Klaritin használati utasítása felnőtt betegeknek és 12 év feletti gyermekeknek történő felírását javasolja. Általában elegendő napi 10 mg gyógyszert szedni. A májban vagy a vesében fogyatékossággal élő betegeknél a gyógyszer minden második napban szedhető.

A 2-12 éves gyermekek számára a gyógyszert általában szirupban írják elő. Ugyanakkor a klarinitin szirup használati utasításait egy adott dózisban kell figyelembe venni, amelyet a súly figyelembe vételével számítanak ki.

túladagolás

Túladagolás esetén nem zárható ki olyan tünetek, mint az álmosság, a fejfájás és a tachycardia. Ez a helyzet az orvosnak azonnali kezelést igényel.

A túladagolás tünetei közé tartoznak a következők: gyomormosás, majd adszorbensek és tüneteket okozó szerek alkalmazása, további eljárások elvégzése.

kölcsönhatás

E gyógyszer és a ketokonazol, az eritromicin vagy a cimetidin együttes alkalmazása növelheti a loratadin koncentrációját a szervezetben vagy annak metabolitjában. Ennek azonban nincs különösebb klinikai jelentősége.

Eladási feltételek

Tárolási feltételek

Szirup vagy tabletták A Claritin 25 ° C-os hőmérsékleten tárolható, gyermekektől elzárva.

Tárolási idő

A tabletták eltarthatósági ideje 4 év, a szirup pedig 3 év.

Claritin analógok

Nagyon népszerűek a Claritin olcsóbb analógjai: Loratadine, Lomilan, Claridol és Clarothin. Hasonló hatású Erius, Lotharen, Clallergin, Clarincens, Clarifarm, Clarifer, Klarfast, Loragexal, Alerpriv, Clargotil és Erolin is. Az analógok ára 20-350 rubel között változik.

Klaritin vagy Erius - ami jobb?

A kérdés gyakran találkozik a hálón, melyik gyógyszer jobb? Mindegyikük az új generáció antiallergénellenes antihisztaminja. Ezért szinte azonos terápiás hatásúak és minimális mellékhatások jellemzik őket. Úgy véljük azonban, hogy Erius-t szélesebb körű cselekvés jellemzi, mivel aktívan megszünteti az allergiás köhögést.

Ugyanakkor sok véleményt találhatunk, amikor a betegek arról számolnak be, hogy Erius nem segít nekik, és elkezdték a Claritint szedni, vagy fordítva. Így a kábítószer kiválasztásának kérdése az egyes személyek sajátosságaitól függ.

Claritin gyerekeknek

A fiatal betegek kezelése tabletták vagy szirupok formájában történhet. Ebben az esetben a gyerekek a gyógyszert naponta egyszer adagolhatják.

A Claritin adagolására vonatkozó utasítások kiszámítása gyermekeknek azt ajánlja, hogy a súlytól függően végezze el. Például legfeljebb 30 kg súlyú, napi 1 teáskanál vagy ½ tablettát tartalmazó szirupot lehet bevenni.

A 30 kg-nál nagyobb testsúlyú betegeket naponta 2 teáskanál szirupra vagy 1 tablettára írják fel. A szirup online felülvizsgálata általában a szülők számára pozitív.

Kompatibilitás az alkohollal

Különböző orvosi fórumokon gyakran felmerül a kérdés: az alkohol kompatibilis-e és a Claritinnal való kezelés? A szakértők szerint az alkohol használata nem befolyásolja különösen a gyógyszer hatékonyságát, de a nemkívánatos hatások valószínűsége nem zárható ki. Emiatt az alkohol fogyasztása ugyanakkor nem javasolt, mint a gyógyszer.

Claritin terhesség és szoptatás alatt

Az utasítások szerint a gyógyszer alkalmazása terhesség alatt megengedett, ha az anya számára a kezelés előnye magasabb, mint a magzatra gyakorolt ​​kockázat.

Azt is megállapították, hogy a hatóanyag kiválasztódik az anyatej összetételében, ezért ellenjavallt, hogy ezeket az allergiás tablettákat szoptatásra szedje.

Vélemények Klaritine

A Claritin tablettákban és szirupokban történő áttekintése meglehetősen gyakori a hálózaton, de a felhasználók véleménye a tevékenységéről meglehetősen kétértelmű. Sokan arról számolnak be, hogy a gyógyszerrel való kezelés hatékony volt számukra. Bár néhány betegnek megfelelőbb gyógyszert kellett keresnie, mivel allergiás tüneteik csak csekély mértékben csökkentek.

Mint allergológusok, szakemberek, akik ezt a rendellenességet tanulmányozzák és kezelik, meghatározzák, hogy az egyes személyeket különböző típusú allergiák okozhatják. Ezért a különböző tünetek megnyilvánulásának kiküszöbölése érdekében egy gyógyszer egyszerűen nem képes. Ezeknek a betegeknek az egyetlen módja a különböző gyógyszerek vagy formák, például tabletták és orrspray.

A nagy népszerűség ellenére mind a tabletták, mind a szirup gyermekek számára nem rendelkezik olyan széles spektrummal, amely lehetővé teszi az allergia minden megnyilvánulásának egyidejű megszüntetését. Továbbá jelentések is vannak a mellékhatások kialakulásáról, például fejfájás, álmosság, bőr megnyilvánulások. Természetesen, ha bármilyen mellékhatást tapasztal, konzultáljon orvosával, hogy kizárja egy másik, hasonló tünetekkel rendelkező betegség jelenlétét.

Az a tény, hogy ez a gyógyszer a gyógyszertárban rendelkezésre áll, nem jelenti azt, hogy az allergológus felírása nélkül szedheted magad. Ezért, ha vannak olyan tünetek, amelyek az allergiák kialakulását jelzik, azonnal forduljon orvoshoz. Ha ez nem történik meg időben, a tünetek fokozatosan csak súlyosbodnak.

Ár Claritin, hol vásároljon

Ár Claritin tabletta 130-570 rubel.

A Klaritin szirup ára 220-380 rubel között változik.

Ár Klaritina Ukrajnában (olyan városokban, mint Kijev és Kharkov) 156 UAH.

Megvásárolhatja a kábítószert Szentpéterváron 140 rubel áron. Ugyanakkor az orosz régiók költsége valamivel alacsonyabb. Megtudhatja, hogy mennyi gyógyszert szed az allergiás gyógyszerforma az érdeklődésre számot tartó város referencia gyógyszertárában vagy a gyógyszertár weboldalain.

Claritin - használati utasítás gyerekeknek és felnőtteknek, jelzések, összetétel, mellékhatások, analógok és ár

A WHO statisztikái szerint az allergiák a világ népességének 30 és 60 százalékát teszik ki. Ennek oka a környezetszennyezés, a szintetikus adalékanyagok használata az élelmiszertermékek gyártásában, a háztartási vegyipar fejlesztése. Ugyanakkor a farmakológia is fejlődik, amely megbízható és biztonságos allergiás gyógyszereket kínál. A Claritin hatékony kezelése a hisztamin csökkentésére, szezonális rhinitis kezelésére, ödéma enyhítésére, kiütésekre és viszketésre - a használati utasítás részletesen meg fogja mondani a gyógyszer használatát és ellenjavallatait.

Claritin allergia

Az allergiaellenes szerek, az antihisztaminok fő feladata a H1 receptorok blokkolása és a vér hisztaminszintjének csökkentése. Ezen túlmenően azonban szükség van a betegséghez kapcsolódó bőr-légzőszervi allergiás tünetek megszüntetésére is:

  • köhögés;
  • viszketés;
  • orrfolyás;
  • ödéma;
  • bőrbetegségek - kiütés, bőrpír;
  • könnyezés;
  • gyulladások.

A legtöbb antiallergén csak blokkolja a hisztamin H1 receptorokat, és a fennmaradó allergiás tünetek kiküszöböléséhez más, a szerveket és az emberi egészséget hátrányosan befolyásoló gyógyszereket kell szednie. A Claritin is megoldja az összes problémát egy komplexben, és megelőző célokra is használható. Az IMS amerikai gyógyszergyártó cége szerint az allergiák megnyilvánulásának leginkább előírt gyógyszere. A gyógyszer a szelektív blokkolók legújabb generációjába tartozik, és az orvosok több mint száz országban használják és ajánlják.

Összetétel és felszabadulás

A Claritin értékesítése tabletta és szirup formájában történik:

Tabletta fehér ovális. Az egyik oldal sima, a másik oldalon egy elválasztó horony, egy tál és egy lombik formájú gravírozás, és a 10. szám

Laktóz, kukoricakeményítő, sztearinsav

Kontúr cellás csomagolás (buborékfólia) 7, 10 vagy 15 tablettára

Szirup színtelen átlátszó, néha aranyszínű árnyalattal. Nincs szennyeződés vagy üledék

Desztillált víz, citromsav, nátrium-benzoát, glicerin, propilénglikol, szacharóz, őszibarack szintetikus íz t

Üvegpalack 60 ml vagy 120 ml dobozban. Mérőkanállal vagy adagolóval (fecskendő) készült

Farmakodinamika és farmakokinetika

A loratadin hatóanyaga egy antihisztamin triciklusos vegyi vegyület, amely blokkoló hatást fejt ki a perifériás H1 receptorokra. Antiallergiás hatás A Klaritina a lenyelés után fél órán belül kezdődik, elhaladja a betegség fő tüneteit. A maximális antihisztamin hatás 8-12 óra elteltével érhető el, és 24 órán át tart. Nem befolyásolja az idegrendszert, nincs nyugtató hatása. Hosszú ideig tartó használat esetén nem figyelték meg a test létfontosságú funkcióinak jelentős romlását.

Gyorsan felszívódik a gyomor-bél traktusba. Ha a gyógyszert étkezés előtt szedi, akkor az anyag maximális koncentrációja egy órával később jelentkezik, de a vérben a loratadin koncentráció összszintje nem befolyásolja a táplálékfelvételt. A maximális koncentráció csak az időseknél, a krónikus vagy terminális veseelégtelenségben és az alkohol okozta májbetegségekben nő. Az anyagcsere folyamatában a loratadin egy részét a desloratadin szelektív blokkolójában állítják elő. Mindkét komponens a konjugált végső metabolitok formájában vizelettel és epével válik ki:

  • a loratadin felezési ideje 3-20 óra;
  • A desloratadin felezési ideje 8 és 92 óra között van.

Használati jelzések

Az ilyen allergiás reakciókhoz és betegségekhez használják:

  1. Krónikus idiopátiás csalánkiütés.
  2. Különböző dermatológiai betegségek és egyéb allergiás bőrreakciók.
  3. Szezonális vagy évelő allergiás rhinitissel, hogy megszüntessék:
  • orrfolyás;
  • tüsszentés;
  • az orrnyálkahártya gyulladása és viszketése.
  1. Szezonális vagy egész évben tartó allergiás rhinokonjunktivitisz (pollinosis):
  • vizenyős szemek;
  • viszketés és égés a szem környékén.

Adagolás és kezelés

A Claritint szájon át, étkezés előtt vagy után szedik. A gyógyszer szedése nem függ az étkezés időpontjától, az egyetlen dolog, amit figyelembe kell venni, hogy a kábítószer éhes gyomorra gyakorolt ​​hatása egy órával az étkezés után kezdődik. Bármilyen formában, a Claritin 2 évesnél fiatalabb gyermekeknél ellenjavallt. Szükséges korlátozni a gyógyszer dózisát a súlyos betegségekben szenvedő, májpatológiákban szenvedők számára. Ilyen esetekben tanácsos orvoshoz fordulni.

tabletta

A felnőttek és a 12 év alatti gyermekek adagja naponta egyszer 10 ml, ez 1 tabletta. Ugyanez a gyógyszeradag is alkalmazható az idősek, krónikus és terminális veseelégtelenségben szenvedő betegeknél. 3 és 12 év közötti gyermekek esetében a dózist a testsúlytól függően számítják ki. Egy 30 kg-os vagy annál nagyobb testtömegű gyermek 1 tablettát (10 ml) kap 1 nap / nap, kisebb súlyú és 2–3 éves gyermekek számára a tabletták tilos.

szirup

A felnőtt betegek naponta egyszer két teáskanálban (10 ml) szirupot írtak le. Két-három éves korú gyermekek, amelyek 30 kg-nál kisebb megengedett szirupot tartalmaznak - 1 teáskanál vagy 5 ml naponta. A 30 kg-nál nagyobb testsúlyú, súlyos májkárosodással és funkciók működési zavarával küzdő emberek számára a megengedhető kezdeti dózis nem haladja meg a 10 ml-t (2 teáskanál) kétnaponta egyszer. Ha ugyanazokkal a betegségekkel a testtömeg kevesebb, mint 30 kilogramm, a kezdeti dózis 48 óránként felére csökken - 5 ml (1 evőkanál szirup).

Különleges utasítások

Ne szedje a Claritint kevesebb, mint 48 órával az allergiás vizsgálatok elvégzése előtt (allergiás vizsgálatok). Mivel a készítményben lévő antihisztaminok torzíthatják az elemzés eredményeit, ami nem teszi lehetővé a diagnózis helyes megállapítását. A gyógyszer nyugtató hatású, nem csökkenti a figyelmet, a pszichomotoros reakciókat. A drognak nincs közvetlen ellenjavallata a vezetésnek vagy más mechanikai eszközöknek, de néha a gyógyszer álmosságot okozhat, nyugtató hatású.

Terhesség alatt

A klinikai vizsgálatok során a Claritin szedésének terhesség alatti biztonságosságát nem állapították meg pontosan. A terhes nők különleges esetekben vehetik be a gyógyszert, ha a nőnek várható előnye magasabb, mint a magzat egészségére gyakorolt ​​potenciális veszély. A szoptatás ideje alatt a Claritin nem ajánlott, mivel a hatóanyag (loratadin metabolitja) részlegesen az emlőmirigyekbe, az anyatejbe jut. Ebben az esetben orvosi tanácsra van szükség.

Gyermekeknek

A szakértők szerint a Claritin a legbiztonságosabb anti-allergén a gyermek testéhez. Számos országban a gyermekorvosok használják. Ha több mint 10 napig más hasonló gyógyszereket szed, a test hozzászokik hozzá. A kezelés hatékonysága csökken, a mellékhatások kockázata megnő, ami néha lehetetlen megjósolni a gyermekek szervezetében. A gyógyszer nem károsítja a gyermek egészségét. A gyermekek Claritinát az akut allergiás rohamok rövid távú kezelésére és a betegség relapszusainak hosszú távú kezelésére írják elő - akár 12 hónapig.

Kábítószer-kölcsönhatás

A Claritin klinikai vizsgálatai során nem találtak különösebben szignifikáns kölcsönhatásokat a gyógyszerkészítmények más gyógyászati ​​készítményekkel. Néhány loratadin-reakció (a beteg vérének enyhe emelkedése) a Claritin és antibiotikumok, egy gombaellenes szer szedése közben. Az ilyen gyógyszerekkel való interakció során jelentéktelen és ártalmatlan az egészségügyi reakció:

Claritin és alkohol

A Claritin aktív és segédanyagai, amelyek a dezloratadin bevétele után metabolizálódnak, nem hatolnak be az emberi agyi központokba. A gyógyszer nem befolyásolja a központi idegrendszert, és nem növeli az alkohol káros hatásait. Ne feledje azonban, hogy ezek általános adatok, és a szervezet jellemzői mindenki számára eltérőek. Minden esetben nem lehet pontosan megjósolni, hogy milyen következményekkel járhat a gyógyszer és az alkohol kölcsönhatása. Ez minden gyógyszerre vonatkozik.

Mellékhatások

Mint minden gyógyszer, a Claritinnak bizonyos mellékhatásai vannak, de nem haladják meg a placebo-gyógyszer szervezetre gyakorolt ​​hatásának (ártalmatlan anyag, amelyet a gyógyszer leple alatt készítettek, az önértékelés hatásának megteremtése érdekében). A betegek értékelései szerint a Claritin mellékhatásainak gyakorisága nem haladja meg a 2% -ot, ritkán megfigyelhető:

  • szájszárazság;
  • hányinger;
  • bőrkiütés;
  • rövid távú szédülés;
  • álmosságot észleltek;
  • szívdobogás;
  • idegesség.

túladagolás

A negatív reakció dózisának enyhe növekedésével és a testre gyakorolt ​​hatással nem jelentkezik. A felnőttre gyakorolt ​​káros hatások csak az adag legalább négyszeres (4 mg loratadin) növelése után következhetnek be, gyermekeknél a gyógyszer adagjának kétszer annyi bevétele után, mint az ajánlott mennyiség. A kábítószer-túladagolás esetén adszorbenseket írnak fel, gyomormosást 10% -os nátrium-klorid-oldattal (asztali só), aktív szénnel. Túladagolás tünetei:

  • fájdalmas szívdobogás;
  • fejfájás;
  • erőveszteség, álmosság.

Ellenjavallatok

A Claritin kontraindikált olyan betegeknél, akiknek magas az egyéni érzékenysége a gyógyszer összetevőire, különösen a loratadinra. A gyógyszeres kezelés megtagadásának oka lehet:

  • A szervezetben az alacsony laktáz-lapával kapcsolatos örökletes betegségek.
  • A szervezet negatív reakciója a galaktózra, amely a Claritin tabletta része. Ebben az esetben megfelelő szirup.
  • A szoptatás ideje alatt.
  • A szirupig legfeljebb két év, a tabletták esetében pedig legfeljebb három év.

Az értékesítés és a tárolás feltételei

Gyógyszertárakban kapható recept nélkül. Gyermekek kezébe nem kerülhet 2–25 Celsius fokos hőmérsékleten. Tartsa a szirupot sötét helyen, ne tegye lehetővé a közvetlen napfényt. A tabletták tárolási ideje - 4 év, szirup - 3 év.

analógok

Nincsenek abszolút analógok az allergia komplex kezelésére, a gyógyszer bevételére, a Claritinban a mellékhatások kialakulásának és kialakulásának kockázatára. De a loratadin és az anhisztamin hatásának összetételében való jelenlét tekintetében ez megfelel:

Klaritin - használati utasítás, analógok, vélemények, ár

A felszabadulás, az összetétel és az adagolás formái

Eddig a Claritin gyógyszert a SCHERING-PLOWUG LABO N.V. két adagolási formában - szirup és tabletták. A szirupot is nevezik gyermekek Claritinnak, mert a gyógyszer allergiák kezelésére szolgál egy gyermekben. A Claritin cseppek, kenőcsök vagy L-Claritin néven jelenleg nem hivatalos gyógyszeripari cégek vagy márkabirtokosok adnak ki.

A Claritin szirup tiszta, festetlen vagy enyhén sárgás árnyalatú, homogén, szennyeződésektől és üledéktől mentes oldat. A gyógyszer 60 ml-es és 120 ml-es sötét színű üvegben kapható, a csomagban egy mérőkanállal.

A Claritin tabletták ovális formájúak, fehérre festve vannak, egyik oldalon kockáztatják, a második pedig egy pohár vagy lombik formájában lévő ikon 10-es számmal. A gyógyszer 7, 10, 20 és 30 tablettát tartalmaz.

Mind a tabletták, mind a szirup Claritin hatóanyagként loratadint tartalmaz. Ebben az esetben egy tabletta 10 mg loratadint és 1 ml szirupot tartalmaz - 1 mg. Mivel a Claritin allergiaellenes szer, a gyógyszer kis allergén anyagokat tartalmaz segédanyagként. A segédanyagokat tartalmazó tabletták kukoricakeményítőt, magnézium-sztearátot és laktózt tartalmaznak. És a szirup glicerint, propilénglikolt, citromsavat, szacharózt, nátrium-benzoátot és őszibarack szintetikus ízt tartalmaz.

Allergia Claritin - terápiás hatások és hatások

A Claritin gyógyszer antiallergén, antihisztamin és antipruritikus hatással rendelkezik. Ezek a terápiás hatások abból adódnak, hogy a Claritin blokkolja a hisztamin receptorokat. A hatások nagyon gyorsan (fél órán belül) alakulnak ki a gyógyszer bevétele után, és időtartama legfeljebb 24 óra.

Az allergiás reakció nagymértékben egy speciális anyag - hisztamin - következménye, amely allergén felszívása során felszabadul a szervezet sejtjeiből. A hisztamin a sejtek receptoraihoz kötődik (hisztamin), és olyan reakciók kaszkádját váltja ki, amelyek allergiás reakció tüneteihez vezetnek. Tehát a hisztamin növeli a véráramlást, gyulladásos reakciót vált ki a bőrön és a nyálkahártyákon, súlyos viszketést és más allergiás megnyilvánulásokat vált ki, például a snot, az orr-torlódás, a könnyezés, a tüsszögés, a köhögés stb.

A Claritin blokkolja a hisztamin receptorokat, megakadályozva az allergiás reakció kialakulását. Elvileg maga a hisztamin szabadul fel a szervezetbe belépő allergén hatására, de a sejtek receptorai, amelyeken hatnak, blokkolódnak, és az anyag egyszerűen nem gyakorolhatja hatását. Mire a gyógyszer bevétele megtörtént, általában egy bizonyos mennyiségű hisztamin már kapcsolatba lépett a receptorokkal, és elkezdődött az allergiás reakció. A gyógyszer bevétele után azonban blokkolja a fennmaradó receptorokat, és az allergiás reakció nem folytatódhat. Ennek eredményeképpen a már kialakult tünetek gyorsan eltűnnek, mivel a sejtek szintje és amplifikációja már nem tartható fenn.

A Claritin gyógyszer nem képes átjutni a vér-agy gáton, és nem kötődik a központi idegrendszerben található hisztamin receptorokhoz, így nem rendelkezik nyugtató hatással, amelyet álmosságban fejez ki. Ezt az akciót szelektívnek nevezik, mert a hisztamin receptorok különböző szövetekben találhatók, de a Claritin csak azokat érinti, amelyek felelősek az allergiák kialakulásáért. Az előző generációs gyógyszerek (például a Suprastin vagy a difenhidramin) nem rendelkeznek ilyen szelektivitással, ezért mellékhatásként álmosságot okoznak.

Használati jelzések

Mivel a Claritin allergiaellenes gyógyszer, annak hatóköre a kóros tünetek elleni küzdelemnek köszönhető.

A gyógyszer alkalmazására vonatkozó indikációk a következők:

Klaritin - használati utasítás: hogyan kell szirupot és tablettákat szedni

Mind a szirup, mind a Claritin tablettát bármikor, az étkezéstől függetlenül lenyelik. Igyon tablettát vagy szirupot tiszta tiszta vízzel. A dózist a személy életkora és a kapcsolódó kórképek határozzák meg. A 3 év alatti gyermekeket szirup formájában és 3 évnél idősebb kapszulákban vagy szirupban kell kapni.

A 12 éves korú felnőttek és tizenévesek naponta egyszer 10 mg-os tabletták formájában kapják a Claritint. A 10 ml-es adag egy tablettát vagy két mérőkanál szirupot tartalmaz. Ha egy személy májbetegségben vagy veseelégtelenségben szenved, akkor a Claritin-t 10 mg-os adaggal kell kezdeni, kétnaponta egyszer - vagyis egy tablettát vagy két kanál szirupot minden második napban. A Claritin 10 mg minden második napban történő alkalmazása veseelégtelenség esetén a Reberg-vizsgálat alapján 30 ml / percnél kisebb szűrési együtthatót (CC) jelez. Ebben a betegcsoportban megváltoztathatja a gyógyszer adagolási rendjét, és naponta egyszer egy tablettát vagy egy kanál szirupot készíthet.

A 2-12 éves korú gyermekeknek a Claritint egyéni dózisban kell kapniuk, ami a testsúlytól függ. Ha a gyermek 30 kg-nál kisebb súlyú, akkor a Claritin adagja naponta egyszer 5 mg (fél tabletta) vagy 5 ml (1 kanál szirup). Ebben az esetben jobb, ha szirupot használunk, mivel a gyógyszer adagolása pontosabb lesz, mint amikor a fél tablettát megszakítjuk. Ha a gyermek testsúlya meghaladja a 30 kg-ot, az adag 10 mg (1 tabletta) vagy 10 ml (2 kanál szirup) naponta egyszer.

Ha bőrallergiás vizsgálatokat kell végezni, akkor legalább 2 nappal az eljárás előtt abba kell hagynia a Claritin alkalmazását, hogy ne kapjon hamis negatív eredményeket.

A gyógyszer túladagolása akkor lehetséges, ha meghaladja a napi 40 mg-nál nagyobb dózist. Ebben az esetben a következő tünetek jelentkeznek: fejfájás, álmosság, szívdobogás. A 30 kg-nál kisebb testtömegű gyermekek gyors szívveréssel és extrapiramidális tünetekkel reagálnak a Claritin túladagolására (izomtónus-zavar, lassú féregszerű ujjmozgások, ferde száj, ajkak csípése, tortikollis, remegés, végtagok elsöprő mozgása stb.). A kezelés célja, hogy megszüntesse a tüneteket és a gyógyszer korai eliminációját a szervezetből. A gyógyszer eltávolítását úgy végezzük, hogy a gyomrot sóoldattal mossuk és adszorbenseket alkalmazunk (például porított aktívszenet vízzel).

Claritin kölcsönhatás más gyógyszerekkel. A ketokonazol, az eritromicin és a cimetidin növeli a Claritin koncentrációját a vérben, de ez nem jelentkezik klinikailag. Ezt a körülményt azonban szem előtt kell tartani annak érdekében, hogy ne kerüljön véletlen túladagolás.

Claritin gyerekeknek (szirup) - használati utasítás

A gyermekeknek 2 éves kortól kapható a gyógyszer. A 2 és 3 év közötti gyermeknek csak a szirup formájában kell kapnia Claritint. 3 éves korában a gyermek szirupban és tablettákban gyógyszert szedhet. Ezért nevezik a szirupot gyermek Claritinnak.

A Claritin adagolásának fő meghatározó tényezője a testtömeg. Fontos megjegyezni, hogy a Claritin-t naponta egyszer, lehetőleg ugyanabban a napszakban kell bevenni. Gyermekeknek két adagja van, a gyermek súlyától függően:
1. A gyermek testtömege meghaladja a 30 kg-ot - a Claritin 10 mg-ot (2 mért vagy teáskanál szirupot vagy 1 tablettát);
2. A gyermek testtömege kevesebb, mint 30 kg - a Claritint 5 mg-ban kell bevenni (1 mért vagy teáskanál vagy fél tabletta). Néha az alkalmazási séma megváltozik, és minden második nap 10 mg Claritint ad a gyermeknek.

A kezelés időtartama a tünetek akut állapotban történő eliminációjának sebességétől függ, és néhány naptól 2 hétig terjedhet. Ha a Claritint profilaktikus szerként alkalmazzuk, a gyógyszert hosszú ideig is beveheti.

Bizonyos esetekben a gyermekgyógyászok a Claritin szirupot 2 év alatti csecsemőknek írják elő, mivel a gyógyszer jól csökkenti az allergiás tüneteket, és szinte semmilyen mellékhatása nincs az álmosság és a központi idegrendszeri aktivitás gátlása formájában. Csak kisebb adagot szedjen - az 1 év alatti gyermekeknek 1,5 ml szirupot kell adniuk, és az 1 év és 2 év közötti gyermekeknek naponta egyszer 3 ml-t kell venniük.

Claritin - terhesség alatt

A terhes nők a Claritint szedhetik, ha a használat előnyei egyértelműen magasabbak, mint a lehetséges negatív hatások. Állatkísérletekben nem találtak negatív hatást a gyógyszer a magzatra. Ugyanakkor a terhes nőkkel kapcsolatos hasonló tanulmányokat nyilvánvaló okok miatt nem végeztek, ezért tudományos bizonyítékkal nem lehet olyan bizonyítékot írni, hogy a Claritin egyedülállóan ártalmatlan az emberi magzatra. Ezért célszerű tartózkodni a szerszám használatától a terhesség alatt.

A Claritin átjut az anyatejbe, ahol a koncentrációja megegyezik a nő vérében. Ezért, ha a szoptatás ideje alatt a gyógyszert kell használni, el kell utasítani a szoptatást és a gyermek mesterséges képletekre való áthelyezését.

Mellékhatások

A Claritinnak kis számú mellékhatása van, amelyek felnőttek és gyermekek esetében eltérőek.

A Claritin mellékhatásai a gyermekeknél a következő tünetek:

  • fejfájás;
  • idegesség;
  • letargia.

Felnőtteknél a Claritin a következő tüneteket okozhatja mellékhatásokként:
  • fejfájás;
  • fáradtság;
  • álmosság;
  • szájszárazság;
  • hányinger;
  • gyomorhurut;
  • kiütés;
  • alopecia;
  • szívdobogás;
  • tachycardia;
  • funkcionális rendellenességek.

analógok

A hazai gyógyszerpiacon a Claritin nemcsak analógok, hanem szinonimák is. A szinonimák olyan gyógyszerek, amelyek hatóanyagként loratadint is tartalmaznak. Az analógok olyan gyógyszerek, amelyek ugyanolyan terápiás hatásokkal rendelkeznek, mint a Claritin, de hatóanyagként más anyagot tartalmaznak.

Tehát a következő gyógyszerek szinonimák a Claritinnal:

  • Alerpriv tabletta;
  • Tabletta Clallergin;
  • Clarifer tabletta;
  • Tabletták Laura Hexal;
  • Loratadine tabletták;
  • Loratadine Verte tabletta;
  • Loratadine-teva tabletta;
  • Loratadin-OBL tabletták;
  • Tabletták, pasztillák és szuszpenzió Lomilan;
  • Clargotil szirup és tabletták;
  • Claridol szirup és tabletták;
  • Klarinét szirup és tabletták;
  • Klarotadin szirup és tabletták;
  • Loratadin szirup és tabletták;
  • Szirup és tabletták Loratadin-Hemofarm;
  • Szirup és tabletták Erolin;
  • A rektális Lotharen kúpok.

A következő gyógyszerek Claritin-analógokhoz kapcsolódnak:
  • Allerfex tabletta;
  • Histafen tabletták;
  • Hyfast tabletták;
  • Diacin tabletta;
  • Dimebon tabletta;
  • Dimedrokhin tabletták;
  • Dinox tabletták;
  • Dramina tabletta;
  • Ketotifen-Ros tabletta;
  • Tabletta Lordaestin;
  • Ciel tabletta;
  • Tabletta Telfast;
  • Fexadine tabletta;
  • Fex tabletta;
  • Fexofast tabletta;
  • Desloratadin-Teva tabletta;
  • Tabletták Beksist-sanovel;
  • Rupafin tabletták;
  • Fexofenadin tabletták;
  • Desloratadine Canon tabletták;
  • Diazolin tabletták cink-szulfáttal;
  • Dragák és pirulák Diazolin;
  • A Dimedrokhin oldatot szubkután és intramuszkulárisan adjuk be;
  • Kestin szirup és tabletták;
  • Ketotifen szirup és tabletták;
  • Ketotifen Sopharma szirup és tabletták;
  • Peritolszirup és tabletták;
  • Erius szirup és tabletta;
  • Rapido kapszulák;
  • Sempreks kapszula.

Suprastin vagy Claritin?

A Claritin szelektív hatást fejt ki a hisztamin receptorokra, ezért nem okoz számos mellékhatást a gyomor-bél traktusból és a központi idegrendszerből. És a Suprastin nem működik szelektíven, és ezért számos mellékhatással rendelkezik, beleértve a nyálkahártyákat és a központi idegrendszert. Tehát a Claritin nem okoz álmosságot, és a Suprastin - ellenkezőleg, a gátlás megjelenéséhez vezet.

Ezen túlmenően, a Suprastin erősen kiszárítja a nyálkahártyákat, amelyek túlzott nyálka képződést és hideg megjelenést okozhatnak a gyógyszer mellékhatásai miatt. Továbbá, a baktériumok könnyen kapcsolódnak a száraz nyálkahártyákhoz, bejutnak a sejtekbe, ami fertőző patológia kialakulásához vezet. A Claritin nem szárítja a nyálkahártyákat, így a gyógyszer használata során a bakteriális fertőzés kialakulásának kockázata minimális.

Ezen okok miatt, kétségtelenül, a Claritin a legjobb gyógyszer, amelyet a Suprastinnal összehasonlítva kell kiválasztani. A Suprastin egy régi gyógyszer, melynek számos mellékhatása van, és az antiallergén hatás ereje pontosan megegyezik a Claritinhoz képest.
További információ a Suprastin-ról

Klaritin vagy Zyrtec?

Claritin és Zirtek különböző generációjú antihisztamin gyógyszerek. A probléma lényegének megértéséhez vegye figyelembe az antiallergikus antihisztaminok létrehozását:

  • 1. generáció - gyógyszerek Tavegil, Suprastin, Fenistil és difenhidramin;
  • 2. generáció - Zyrtec gyógyszer;
  • 3. generáció - gyógyszerek Klaritin, Telfast, Erius.

A gyógyszerek első generációja kiváló antiallergiás hatást fejt ki, amelyet erős álmosság formájában jelentkező mellékhatás kombinál. Az antihisztaminok második generációja (Zyrtec) sokkal alacsonyabb álmossághatással bír, de gyengébb antiallergiás hatása van az első generációs gyógyszerekkel összehasonlítva. De a harmadik generáció (Claritin, Telfast, Erius) kifejezetten antiallergiás hatású, mint az első generáció, kombinálva az álmosság formájában jelentkező mellékhatások szinte teljes hiányával. A fentiek alapján a Claritin hatékonysága magasabb, és a mellékhatások kisebbek, mint a Zirteké.

Ebből a körülményből kifolyólag a Claritin előnyben részesül Zirteku-nak. A készítmények azonban különböző hatóanyagokat tartalmaznak, így hatásuk hatékonysága a test egyedi tulajdonságaitól is függ. Gyakran a gyakorlatban vannak olyan helyzetek, amikor Zyrtec tökéletesen segít egy személynek, és Claritin teljesen haszontalan, vagy éppen ellenkezője. Tekintettel erre a helyzetre, ha nem rendelkezik tapasztalattal az antiallergiás szerek használatával kapcsolatban, először válassza ki a Claritint és próbálja meg, de ha kiderül, hogy hatástalan, menjen Zyrtecbe.
További információ a Zyrtec gyógyszerről

Erius vagy Claritin?

Claritin és Erius az allergiás antihisztamin készítmények az utolsó (harmadik) generációnak. Körülbelül ugyanolyan erősségű terápiás hatásúak és minimális mellékhatások vannak álmosság formájában. Ezért pusztán elméletileg nincs különbség a Claritin és az Erius között, kiválaszthatja a szubjektív okokból jobban megfelelő gyógyszert (például az ismerősök, barátok, rokonok stb. Ára vagy áttekintése).

A gyakorlati orvostudományban azonban nem lehet mindent átlagolni, mivel az emberi szervezetek egyediek, a gyógyszerekre adott reakciók is. Ezért Erius tökéletesen segíthet egy személynek, és nem gyakorolhat jelentős hatást a másikra. Ugyanaz a Claritinnal. Éppen ezért az antihisztamin gyógyszer megválasztása egyéni anyag, amelyben több gyógyszert is meg kell próbálni, és a legjobb választás maradjon az Ön számára.

Azonban az allergiák szerint Eriusnek valamivel szélesebb körű hatása van, mivel az allergiás köhögés ellen is aktív. Ezért az antihisztamin első megvásárlásakor jobb, ha inkább a Claritin-ot választja. Ha Erius hatástalannak bizonyul, akkor lehetőség van a Claritinra váltani, és értékelni a terápiás hatását. Ha Claritin jól segít, akkor maradhat ezen a kábítószeren, és vigye el.
Tudjon meg többet az Erius drogról

Tavegil vagy Klaritin?

A Claritin és a Tavegil közötti választás a legjobban az első javára, több okból is. Először a Tavegil az első generációs antihisztamin gyógyszer, amely magas antiallergiás hatású, de mellékhatásként is súlyos álmosságot okoz. A Claritin ugyanakkora hatékonysággal rendelkezik, mint a Tavegil, de nem okoz súlyos álmosságot.

Másodszor, Tavegil erősen kiszárítja az orr, a száj, a gége, a hörgők, a légcső és a belek nyálkahártyáit, ami számos negatív jelenséget okoz. A légutak nyálkahártyáinak szárazsága leggyakrabban a baktériumoknak a sejtekbe való behatolását és a fertőző betegség kialakulását eredményezi. Vagyis az ember megszabadul az allergiáktól, de gyakran bronchitist vagy fertőző laringitist, rhinitist stb. Ez a mellékhatás különösen kifejezett a gyermekeknél. A Claritinnak azonban nincs tulajdonsága a nyálkahártyák szárítására - ezért a fertőzés kialakulásának kockázata nem magasabb, mint a szokásos.

Harmadszor, az első generációs gyógyszerek, köztük a Tavegil, nagyon addiktívak, amelyek arányát a szervezet egyedi jellemzői határozzák meg. Egyes esetekben a Tavegil függősége szó szerint két-három napon belül alakul ki, amely után a gyógyszer teljesen hatástalan lesz. Ami a Claritint illeti, a függőség is fejlődhet, de sokkal lassabb és nem olyan erős. Ez azt jelenti, hogy a Claritin-függőség kialakulása esetén a gyógyszer továbbra is működik - az antiallergiás hatás kevésbé lesz kifejezett. Pontosan a fentiek miatt jobb, ha Claritint és nem Tavegilt használunk.
További információ a Tavegile-ről

Zodak vagy Claritin?

A cseppek Zodak a második generáció antihisztamin hatóanyaga, szemben a harmadikhoz tartozó Claritinnal. Az antihisztaminok második generációja kevésbé kifejezett antiallergiás hatással rendelkezik a harmadikhoz képest. Ezen túlmenően a Zodaku-t a mellékhatás nagyobb súlyossága jellemzi az álmosság formájában, mint a Claritin. Ezért jobb a Klaritine-n maradni.

A gyermekgyógyászok gyakorlatában azonban a Zodak cseppek helyett a Claritin helyett gyakran jobban megfelel a gyermekeknek. A Zodak adagja alacsonyabb, és naponta egyszer is bevehető. Ezért ha gyermeknek választja a gyógyszert, akkor jobb, ha először próbálja ki a Zodak-t. Ha a Zodak hatástalanná válik - biztonságosan átállhat a Claritinra, amely kifejezettebb terápiás hatással rendelkezik.

A felnőttkori helyzetben az allergisták Claritint javasolnak, amely erősebb antiallergiás hatással rendelkezik, mint Zodak. De mivel az emberek egyéniek, Zodak tökéletesen segíthet néhánynak, és Claritin éppen ellenkezőleg, nincs hatással. Emiatt a gyógyszer kiválasztását egyedileg kell elvégezni. Az allergológusok ajánlásait a Claritin Zodak-ra gyakorolt ​​előnyeivel kapcsolatban felnőtteknél csak akkor lehet alkalmazni, ha először egy antihisztamint szednek. Ezután, ha Klaritin hatékony volt, akkor meg kell vásárolni. Ha a gyógyszer nem volt jó hatással, akkor Zodak-ra változtathatja, majd a hatékonyságot összehasonlítva válassza ki a legjobb eszközt.

Vélemények

Claritin, az emberek túlnyomó többségének véleménye szerint kiváló gyógyszer, ezért a vélemények pozitívak. Ez annak a ténynek köszönhető, hogy a gyógyszer tökéletesen megszünteti az allergiás tüneteket, és nagyon gyorsan végzi el. A Claritin szintén hatékony azonnali allergiás reakciók kialakulásában, mint például az angioödéma, rovarcsípések és mások, amelyek lehetővé teszik, hogy sürgősségi segélyként használják. Sokan allergiásak, értékelik a Claritin tulajdonságait, sikeresen alkalmazzák és pozitív visszajelzést adnak. Azonban a gyógyszer igen drága, ami hátrány.

A Claritinnal kapcsolatos pozitív vélemények közül számos negatívat tartalmaz. A gyógyszerre vonatkozó negatív vélemény annak a ténynek köszönhető, hogy hatástalan volt a tünetek kiküszöbölésére. Sajnos, az emberek gyakran szedik a gyógyszert orvos nélkül, figyelembe véve a tünetek egyes kombinációit allergiás reakcióvá. Gyakran a tünetek nem allergiásak, és a Claritin nem segít, és a személy úgy ítéli meg, hogy a jogorvoslat drága és hatástalan. Meg kell tisztességesen megjegyezni, hogy egy kis számú allergiás reakcióval rendelkező ember, a Claritin valóban nem segít a szervezet egyedi jellemzői miatt, és ebben a helyzetben szükséges a gyógyszer megváltoztatása.

Claritin gyerekeknek - vélemények

A szülők a legtöbb esetben pozitív véleményt adnak a Claritinról, mert a gyógyszer gyorsan eltávolítja az allergiás tüneteket a gyermekben, és nem okoz súlyos álmosságot, nem szárítja a nyálkahártyákat, és nem provokál baktériumfertőt. Sok szülő még a csecsemőknél is használta a Claritint, az adagot 4 alkalommal csökkentette, ahogyan azt a gyermekorvos utasította. A gyógyszer tökéletesen eltávolította az allergiás kiütéseket, orrfolyást és egyéb tüneteket a csecsemőkben, anélkül, hogy megzavarná a gyomor-bél traktust és a légzőrendszert. Gyakran előfordul, hogy a gyermekorvosok ezt a gyógyszert írják elő a gyakran beteg gyermekek bronchospasmjának enyhítésére, ami lehetővé teszi a gyermek légzésének normalizálását. Ezért a legtöbb esetben a Claritin gyerekekre vonatkozó véleménye pozitív.

A negatív véleményeket a szülők hagyják, akiknek gyermekei nem segítették a gyógyszert a tünetek megszüntetésében. Ebben a helyzetben az irritáció további tényezője a drog magas ára, ami erős érzelmi színt ad a szülők által a Claritinnal kapcsolatos negatív visszajelzéseknek.